Pierwsze „roboty” w Banku Zachodnim WBK już działają. Programy wyręczą ludzi i będą zajmowały się rozpatrywaniem wybranych typów reklamacji. Zarząd banku podaje, że cała inicjatywa oparta na technologii RPA ma skrócić czas rozpatrywania wniosków reklamacyjnych z dwóch dni do kilku godzin.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 19.01.2018
Udostępnij:

Największymi zaletami korzystania z zaawansowanych programów są: krótszy czas realizacji zadańzminimalizowanie popełnianych błędów oraz możliwość pracy dwadzieścia cztery godziny na dobę, co w ostatecznie ma obniżyć koszty działania banku.

Zwiększona wydajność instytucji

Zaprogramowany robot jest o wiele bardziej wydajny, niż człowiek. Program może pracować dwadzieścia cztery godziny na dobę, nie popełnia błędów, a co najważniejsze pracuje szybciej. W okresach obciążenia wirtualne roboty są o wiele bardziej elastyczne i dokładne. Dodatkowo korzystają one z interfejsów użytkowników, co nie wymaga zmian w systemach IT. Inwestycja we wdrożenie wirtualnych robotów może zacząć się zwracać zaledwie po jednym kwartale od implementacji.

Wirtualny robot, który będzie odpowiadał za wnioski reklamacyjne jest zaledwie jedną z dziesięciu automatyzacji, które zostały wdrożone w Banku Zachodnim WBK. Pozostałe unowocześnienia zajmują się obsługą posprzedażową kredytów, gwarancjami, rachunkami osobistymi oraz usługami Klientów biznesowych. Władze banku pracują nad następnymi wdrożeniami, które będą działały także w obszarach pozaoperacyjnych. 
 

Komentarze