zadluzenia.com
zamknij

Shumee – nowy serwis społecznościowy

Shumee jest mieszanką znanych i popularnych serwisów społecznościowych - Facebooka, Snapchata czy Instagrama. Jednocześnie ma być unikalną platformą, która pozwala użytkownikom “szumieć” i wyrażać swoje opinie. 

 

 

Pomocna mądrość tłumu

 

Shumee to nowa platforma społecznościowa. Znajdziemy ją pod adresem shumee.pl. Jej fundamentem jest aplikacja mobilna, którą można pobrać na telefon z systemem Android i iOS. Jak mówią twórcy to “unikalny eko-system, który ma pomóc użytkownikom w wymianie opinii, sondowaniu jak myślą inni i podejmowaniu przemyślanych, racjonalnych decyzji”. W informacji prasowej możemy przeczytać, że Shumee daje wolność:

 

“To pierwszy projekt, który pokazuje, że wolny świat dyskusji i nieskrępowanych decyzji jest możliwy - bez reklam, sponsoringu i klasycznego marketingu - wyłącznie w oparciu o rekomendacje znajomych i tzw. mądrość tłumu, tj. opinie użytkowników społeczności. To właśnie rekomendacja przekazywana w modelu human to human jest siłą i wartością Shumee”.

 

 

Kuchnia włoska czy polska ?
 
System głosowania w Shumee jest zero-jedynkowy. Twórcy zapewniają, że serwis pozwala na konfrontowanie opinii i promowanie wartościowych idei. Ma być po prostu pomocny i np. sprawić, że użytkownik bez problemu znajdzie odpowiednie miejsce na kolację czy nocleg. 

 

 

 

Twórcy
 

Szymon Midera, były prezes Banku Pocztowego jest jednym z założycieli portalu. Wcześniej pracował nad EnveloBankiem. To nowa marka dla cyfrowego pokolenia klientów. Zgodnie z planami, bank miał wystartować jeszcze w ubiegłym roku, jednak po odejściu Szymona Midery projekt przesunięto. Biuro prasowe nowego serwisu prowadzi Magdalena Ossowska (wcześniej kierowała biurem prasowym Banku Pocztowego).

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY