zadluzenia.com
zamknij

Strategia hapipożyczki

Marka hapipożyczki rozpoczęła kampanię opartą na wywoływaniu pozytywnych skojarzeń i zaangażowaniu swoich odbiorców. Dzięki wykorzystaniu Internetu dotrze do grup docelowych i pozna potrzeby swoich klientów. Marka rozpoczęła budowanie zaangażowanej społeczności przy użyciu narzędzia jakim jest social listening za pośrednictwem fanpage’a “Ty zdecydujesz”.

 


Wywołać uśmiech u odbiorców poprzez przekaz oparty na emocjach - to koncepcja komunikacji i identyfikacji wizualnej brandu. Sprofilowane i edukacyjnie komunikaty przy odpowiednich kanałach komunikacji budzą pozytywne emocje. Na fanpage’u nie znajdziemy informacji o ofercie i promocjach firmy. Osoby odwiedzające profil dowiedzą się czym np. jest RRSO lub na jakie istotne kwestie zwracać uwagę podczas korzystania z propozycji firm pożyczkowych. 

 

Poza edukacją, marka hapipożyczki chce, by osoby przeglądające profil “Ty zdecydujesz” otrzymywały treści budujące pozytywne skojarzenia. Firma chce się dobrze kojarzyć. Zabawne posty na funpage’u zachęcają do uszczęśliwiania i zwracają uwagę na drobne, codzienne przyjemności. 
 
Okołoświąteczny konkurs - “Pieczesz czy wygrywasz?” zaktywizował społeczność. Event spotkał się z dużym zainteresowaniem osób obserwujących stronę. Za komunikację w social mediach odpowiada agencja Made in PR.
 
W większości stacji telewizyjnych, możemy zobaczyć animowany film reklamowy, który w zabawny sposób pokazuje, na co można przeznaczyć dodatkowe środki finansowe. Za ten pomysł kreatywny i produkcję spotów odpowiada Agencja Brasil. Film został też opublikowany w serwisie YouTube. W ciągu miesiąca obejrzało go ponad 700 tysięcy osób.

 

Co więcej, spotkał się z pozytywnym odbiorem, na co wskazują zamieszczone pod nim komentarze:

 

"Świetna ta reklama - najważniejsze, że przez połączenie takiej prostej (a jak radosnej!) animacji z chwytliwą nutką, od razu się ją zapamiętuje :) Gratulacje."

 

 "Bardzo fajne plus dobry pomysł na budowanie wizerunku, o co w tej branży wyjątkowo ciężko :D".
 
W styczniu ruszyła kolejna filmowa odsłona kampanii. Pokazuje, że pożyczka nie jest tylko sposobem na spełnianie marzeń, ale i narzędziem dbającym o codzienną płynność finansową. Podobnie jak pierwszy film reklamowy, tak i ten możemy zobaczyć w większości polskich stacji telewizyjnych, na YouTubeowym profilu marki i oficjalnym fanpage’u na Facebooku "Ty zdecydujesz".

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY