Minął miesiąc od premiery konta BZ WBK - “Konto Jakie Chcę”. Przez ten czas nowy rachunek w banku założyło już ponad 100 tys. osób.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 29.09.2017
Udostępnij:

BZ WBK z nowym podejściem do klienta

W komunikacie BZ WBK dyrektor obszaru marketingu detalicznego i rozwoju oferty BZ WBK Marcin Pawłowski tłumaczy, że bank składając propozycję takiego konta klientom, był pionierem w dwóch aspektach:

Po pierwsze, zerwaliśmy z tradycyjnym podejściem, w którym klient dostawał gotowy rachunek osobisty, na rzecz elastycznej oferty dopasowanej do potrzeb i preferencji klienta. Po drugie, z nowej oferty konta mogą skorzystać nie tylko nowi, ale i nasi dotychczasowi klienci. W ten sposób chcieliśmy docenić ich lojalność – wyjaśnia.

Marcin Pawłowski dodał również, że pierwsze wyniki sprzedaży potwierdzają, iż przyjęte założenia były słuszne i wskazują, że takiego rozwiązania na polskim rynku bankowym po prostu brakowało.

“Konto Jakie Chcę” z perspektywy miesiąca

Konto w ofercie BZ WBK pojawiło się pod koniec sierpnia, a do 26 września skorzystało z niego już 100 tys. użytkowników. Bank podaje, że 8 na 10 klientów w pakiecie z rachunkiem wybrało kartę Dopasowaną (karta płatnicza), natomiast co dziesiąty zdecydował się na kartę kredytową. 16% użytkowników zdecydowało się na włączenie pakietu wypłat z bankomatów w Polsce.

Plany BZ WBK na przyszłość

Marcin Pawłowski tłumaczy, że BZ WBK chce mieć 1 mln klientów korzystających z "Konta Jakie Chcę" na koniec półrocza 2018 r. Co więcej, bank liczy również na dynamiczny wzrost liczby klientów korzystających z Kantoru BZWBK 24 – do 500 tys. osób w ciągu dwóch lat z 223 tys. klientów obecnie.

Dane z września pokazują, że BZ WBK posiadał więcej niż 4 mln klientów i prowadził 3,14 mln rachunków. 

Komentarze