Zdalne otwarcie konta firmowego w Pekao

Zdalne otwarcie konta firmowego w Pekao

author
Patryk Byczek
28 kwietnia 2020

Bank Pekao poinformował, że właściciele korporacji oraz firm z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw mają możliwość otwarcia rachunku firmowego całkowicie przez Internet. Instytucja potwierdzi tożsamość Klienta za pomocą wideoweryfikacji, natomiast wszystkie inne ważne dane Klienci przekażą bankowi za pośrednictwem kanałów elektronicznych.

Wniosek zakończy się podpisaniem umowy, którą strony zawrą między sobą z poziomu systemu bankowości internetowej PekaoBiznes24, autoryzując umowę kodem przesłanym do Klienta w wiadomości SMS.

Zdalne uruchomienie rachunku

Właściciele firm, którzy chcą skorzystać z nowo wprowadzonej przez Bank Pekao S.A. oferty powinni w pierwszej kolejności nawiązać kontakt z doradcą Centrum Biznesowego lub Korporacyjnego. Klient w rozmowie z doradcą ustali warunki nawiązywanej współpracy, a w następnym kroku Klient będzie musiał przekazać doradcy:

– dane na temat swojej firmy,
– informacje o reprezentantach,
– przesłanie kopii dowodów osobistych.

Z zainteresowanym rachunkiem Klientem kontakt nawiąże konsultant infolinii Banku Pekao i umówi się z Klientem na konkretny termin w celu przeprowadzenia wideorozmowy. Ta ma potwierdzić tożsamość osoby ubiegającej się o konto firmowe. Wszelkie informacje i szczegóły odnośnie do wirtualnego spotkania zostaną przesłane na adres e-mail Klienta.

Wideoweryfikacja to rozwiązanie dla właścicieli firm, którzy chcą założyć konto w naszym banku, ale ze względu na natłok obowiązków bądź panującą sytuację epidemiczną wolą nie spotykać się z doradcą ani nie wybierać się do oddziału. Założenie konta w sposób zdalny jest wygodne – doradca przeprowadzi zainteresowanego przez cały proces krok po kroku, a na samym końcu wystarczy, że klient zaakceptuje umowę za pomocą kodu SMS. Zakładanie konta firmowego w banku nigdy nie było tak proste.

– mówiła cytowana w komunikacie Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A., odpowiedzialna za Pion MŚP.

Przygotowanie do wideorozmowy

Bank informuje, że do wideorozmowy z doradcą bankowym Klient powinien się wcześniej przygotować. Klient powinien zapewnić sobie dobrze oświetlone i spokojne miejsce, w którym znajdzie się podpięty do Internetu komputer wyposażony w kamerę internetową.  Klient ponadto musi przygotować dowód osobisty oraz jakikolwiek drugi dokument ze zdjęciem. Konsultant zada Klientowi serię niezbędnych pytań oraz potwierdzi dane z dowodu. Następnie należy czekać na kontakt, który doradca nawiąże z Klientem. Jeżeli wideoweryfikacji przebiegnie pomyślnie właściciel konta będzie mógł podpisać z Bankiem Pekao umowę o konto firmowe. Te czynności Klient załatwi z poziomu bankowości internetowej PekaoBiznes24.

Pekao wprowadziło rozwiązanie zdalnego zakładania rachunku nie tylko dla firm z jednoosobową reprezentacją, ale także dla dużych przedsiębiorstw. W ramach procesu możemy zadzwonić do każdego reprezentanta spółki, zweryfikować jego tożsamość i następnie zrealizować otwarcie rachunku. To duże ułatwienie dla największych firm, ponieważ ich reprezentacja nie musi odwiedzać doradcy. Wystarczy, że umówi się na wideorozmowę w dogodnym momencie.

– mówił cytowany w komunikacie Tomasz Styczyński, wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A., odpowiedzialny za Pion Bankowości Korporacyjnej.

Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/503188/w-banku-pekao-firmy-zaloza-konto-calkowicie-zdalnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior Bank w Leżajsku
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
06 czerwca 2019

Alior Bank w Leżajsku

Inspektorat ZUS w Oleśnie
Oddziały
author
Patryk Byczek
19 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Oleśnie

10 tys. Polaków ćwiczyło z Santander Consumer Bankiem
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
03 października 2019

10 tys. Polaków ćwiczyło z Santander Consumer Bankiem

Santander Bank Polska w Łomży
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
08 października 2020

Santander Bank Polska w Łomży

Santander Bank Polska z usługą Santander open
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
28 czerwca 2020

Santander Bank Polska z usługą Santander open

Santander Bank Polska w Bochni
Oddziały
author
Patryk Byczek
27 maja 2019

Santander Bank Polska w Bochni

Porównaj