Szkodę w Warcie zgłosisz przez Facebooka

Szkodę w Warcie zgłosisz przez Facebooka

author
Aneta Jankowska
14 września 2017
Klienci Warty jako pierwsi w Polsce będą mogli zgłosić szkodę za pomocą Messengera. Aktualnie już cały proces likwidacji szkód w Warcie możemy zrealizować mobilnie.  

Firma wprowadza innowacyjne rozwiązania i otwiera swój profil na Facebooku. Chcąc jak najbardziej uprościć proces likwidacji szkód, Warta oferuje klientom kontakt przez aplikację Messenger, dostępną na Facebooku. Wykorzystuje ona takie opcje jak Chatbot czy silnik NLP – Przetwarzanie Języka Naturalnego. Dzięki takiej opcji klient będzie mógł przejść przez proces likwidacji szkód bez wychodzenia z domu czy kontaktu telefonicznego z firmą.

Rafał Stankiewicz, wiceprezes zarządu Warty, tłumaczy, że klienci w Polsce stają się coraz bardziej mobilni i tego samego oczekują od firm.

Naszym zdaniem kluczowym momentem relacji klient-ubezpieczyciel jest likwidacja szkód, dlatego jesteśmy prekursorem we wprowadzaniu rozwiązań mobilnych w tym zakresie. Aplikacja Warta Mobile, służąca do zarządzania procesem, stale otrzymuje bardzo dobre oceny od klientów. Dzięki rozwiązaniu Audasmart ubezpieczeni mogą nawet sami wyliczyć kwotę odszkodowania, które tego samego dnia może trafić na ich konto. Teraz wykonujemy kolejny krok, oferując klientom między innymi możliwość zgłaszania szkód za pomocą Facebooka, z którego korzysta dziennie ponad 11 mln Polaków.

Profil Warty na Facebooku

Bogusława Potacka, dyrektor Departamentu Marketingu i PR w Warcie, zapewnia, że profil Warty na Facebooku jest odpowiedzią firmy na potrzeby klientów, którzy korzystają przede wszystkim ze smartfonów oraz aplikacji Messenger.

W budowę tej strony i jej funkcjonalności zaangażowane były osoby z wielu działów firmy, oprócz marketingu także likwidacji szkód, operacji, sprzedaży czy IT. Zaproponowane przez nas rozwiązanie jest unikatowe na polskim rynku i pokazuje nasze podejście do obecności w mediach społecznościowych. Chcemy być użyteczni dla klientów, oferując im przydatne treści oraz przyjazne funkcjonalności, ułatwiające kontakt z nami. Dzięki naszemu profilowi na Facebooku korzystanie z ubezpieczeń ma być jeszcze łatwiejsze – dodaje.

Wszyscy odwiedzający profil Warty w aplikacji Messenger mogą skorzystać z Chatbota, który sprawnie odpowie na nurtujące nas pytania w sprawie ubezpieczeń czy firmy chroniąc przy tym dane osobowe klienta. Jeśli bot nie będzie mógł poradzić sobie z pytaniem, to automatycznie przełączy rozmowę do konsultanta Warty, dzięki synchronizacji Messengera z Działem Obsługi Klientów. Z Chatbota klienci moga korzystać 24h na dobę.

Co więcej, Messenger Warty zapewnia także funkcjonalności w postaci:

1. Zgłoszenia szkody – dzięki temu rozwiązaniu, klient może w kilku intuicyjnych krokach zgłosić szkodę majątkową w Warcie, w tym z tytułu polisy OC komunikacyjnego. Liczba danych wpisywanych przez poszkodowanego została ograniczona do minimum. Po ich wypełnieniu klient otrzyma potwierdzenie zgłoszenia, a przez kolejne kroki może przejść korzystając z aplikacji Warta Mobile.

2. Bazy wiedzy – czyli rozwiązanie, które umożliwia znalezienie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania klientów dotyczące ubezpieczeń, procesów, obsługi klienta oraz produktów Warty 24h na dobę.

3. Pola kontaktu – to prosta ścieżka kontaktu z Wartą, w tym szybkie połączenie z infolinią Warty.

Rafał Stankiewicz podkreśla, że profil na Facebooku oraz pozostałe wdrożone funkcjonalności są kolejnym etapem rozwoju obsługi klienta. 

Już Warta Mobile pokazała nam, jak ważne w kontakcie z poszkodowanym jest skracanie dystansu. Wiemy jakie są oczekiwania Polaków, dlatego poszerzamy liczbę rozwiązań służących do szybszej i przyjaźniejszej likwidacji szkód. Na każdym jej etapie oferujemy klientom kompleksową liczbę rozwiązań, dopasowanych do ich oczekiwań związanych między innymi ze sposobem kontaktu z Wartą – wyjaśnia wiceprezes zarządu Warty. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

EKOpożyczka na lato w BOŚ Banku
Pod Lupą
autor wpisu
Lukasz_Zubrzycki
14 lipca 2017

EKOpożyczka na lato w BOŚ Banku

Profi Credit w Kutnie
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
01 czerwca 2019

Profi Credit w Kutnie

Koszty komornicze 2021
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
31 grudnia 2020

Koszty komornicze 2021

Kredyt konsolidacyjny Brzeg
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
09 czerwca 2022

Kredyt konsolidacyjny Brzeg

ING Bank Śląski w Krośnie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
12 lipca 2019

ING Bank Śląski w Krośnie

Karta kredytowa Citi Simplicity nie będzie darmowa
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
14 maja 2020

Karta kredytowa Citi Simplicity nie będzie darmowa

Porównaj