zadluzenia.com
zamknij

U kuriera InPost zapłacisz kartą

Firma InPost umożliwia już płatność kartą przy odbiorze paczek zamówionych za pobraniem. Rozwiąże to problemy wielu osób, które wolą płatności bezgotówkowe. Do tej pory musiały one specjalnie wcześniej pobierać pieniądze z bankomatu, żeby móc opłacić i odebrać paczkę, a dzięki wdrożeniu mobilnych terminali nie będzie to już konieczne. 

 

Nowe sposoby płatności

 

Płatność kartą u kuriera może odbywać się tradycyjnie (poprzez umieszczenie jej w terminalu i wpisaniu kodu PIN) lub zbliżeniowo (również z wpisaniem PINu przy płatnościach powyżej 50 zł). Do płatności można także użyć telefonu komórkowego wyposażonego w kartę HCE albo aplikację Android Pay. 

 

Korzyści dla obu stron

 

Klienci od dawna domagali się możliwości płacenia kartą przy odbiorze paczki za pobraniem. Wdrożenie tej metody płatności to zatem ukłon w ich stronę. Jednak skorzystają też na tym sami kurierzy, ponieważ dzięki temu, że nie będą musieli nosić przy sobie dużej kwoty pieniędzy, zwiększy się ich bezpieczeństwo. Szybszy czas dokonania płatności zwiększy też możliwości każdego kuriera, zatem będą oni w stanie dostarczać więcej paczek w tym samym czasie.

 

Płatności kartą u innych kurierów

 

Terminale płatnicze posiadają także kurierzy DPD. Firma ma także w planach wprowadzenie mobilnej płatności za pomocą Blika. Na płatność kartą u kurierów innych firm musimy jeszcze poczekać, ale z pewnością jest to tylko kwestia czasu. 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY