Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) rozpoczął współpracę z dwoma bankami z Egiptu oraz jednym z Rwandy. Decyzja ma wzmocnić eksport polskich firm na afrykańskich rynkach.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 31.07.2018
Udostępnij:

Wzmocnienie relacji z instytucjami na świecie

Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał umowę z:

  • Banque Misr oraz Export Development Bank of Egypt 
  • Development Bank of Rwanda

To instytucje, które są nastawione na wspieranie rozwoju ekonomicznego oraz finansowanie operacji eksportowych.

BGK tłumaczy w komunikacie prasowym, że podpisanie współpracy z zagranicznymi bankami, jest kolejnym krokiem, który wzmacnia relacje Banku z instytucjami rozwoju na całym świecie.

Konkretnym efektem porozumienia ma być ułatwienie w finansowaniu działalności eksportowej polskich firm na rynkach afrykańskich. W ten sposób rodzime firmy  będą mogły bezpieczniej eksportować towary czy usługi. Jak podaje BGK, dodatkowym atutem będzie możliwość oferowania swoim nabywcom finansowania np. w formule postfinansowania akredytywy lub kredytu dla banku nabywcy. 

Wojciech Hann, który jest członkiem zarządu BGK wyjaśnia, że jednym z filarów działalności BGK jest wspieranie eksportu i ekspansji zagranicznej polskich firm, co potwierdza obecność Banku z polskim biznesem już w 60 krajach na 6 kontynentach.

Polskie firmy mają potencjał i doświadczenie niezbędne, by zaistnieć w krajach Afryki. Nawiązanie przez BGK współpracy z bankami z Egiptu i Rwandy to krok, który ułatwi im wejście i obecność na tym perspektywicznym rynku – mówi.

Komentarze