Karty płatnicze Up and Go w sklepach Żabka

Karty płatnicze Up and Go w sklepach Żabka

author
Dominika Sobieraj
19 lipca 2019

Sklepy Żabka wzbogaciły swoją ofertę o nowy produkt, którym jest karta przedpłacona Mastercard Up and Go. Aby z niej skorzystać, nie trzeba otwierać specjalnego konta w banku. Sprawdzamy szczegóły oferty.

Karta przedpłacona jest obecnie dostępna tylko na terenie dwóch miast – w Lublinie i w Poznaniu. Karta jest wydawana przez Żabkę, ale powstała we współpracy z firmą DiPocket i bankiem Santander.

źródło: https://prnews.pl/zabka-sprzedaje-karty-platnicze-up-and-go-444507?fbclid=IwAR3r8YhMsTR4tKs9WGehlssWEL67Sf7uJdzYyFJQqDk8n7zDTK5psevg81g

Mastercard Up and Go w Żabce – co to?

Mastercard Up and Go to karta przedpłacona. Żeby z niej skorzystać, trzeba zasilić rachunek telefoniczny. Wszystko odbywa się za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej – to właśnie w niej można zarejestrować kartę.

Aplikacja jest już dostępna w sklepach w smartfonach posiadających systemy Android oraz iOS, a zatem na większości sprzętów obecnie użytkowanych przez Polaków. Starter usługi Mastercard Up and Go kosztuje jedynie 19,99.

Do użytkowania karty nie jest wymagane założenie żadnego konta w banku. Mimo tego możemy nią wykonywać większość operacji przewidzianych dla tradycyjnych kart płatniczych. Kartą Mastercard Up and Go:

– zapłacimy w sklepach stacjonarnych,

– dokonamy płatności internetowych,

– wypłacimy gotówkę z bankomatu,

– przelejemy pieniądze na dowolny krajowy rachunek,

– zapłacimy mobilne przez Google Pay.

Ostatnia opcja możliwa jest dopiero po dodaniu karty Mastercard Up and Go do portfela w aplikacji Google Pay. Nie wszystkie usługi są jednak darmowe.

Mastercard Up and Go – wypłata z bankomatu – ile kosztuje?

O ile skorzystamy z bankomatu Santandera i wcześniej wyrazimy w aplikacji wszystkie zgody marketingowe, za każdorazową wypłatę z bankomatu zapłacimy 2 zł. Jeżeli nie – wypłaty, czy to z bankomatu Santandera, czy każdego innego, będą nas kosztowały aż 5 zł.

Wypłata gotówki w Żabce z Mastercard Up and Go

Jeżeli posiadamy kartę Mastercard Up and Go, możemy również korzystać z usługi wypłaty gotówki w kasie sklepowej, przy okazji codziennych zakupów. W sklepach sieci Żabka możemy korzystać z usługi wypłaty zupełnie za darmo, a w pozostałych punktach usługa ta będzie nas kosztować 2 zł.

Do rachunku możemy również podpiąć subkonta walutowe prowadzone w walutach: GBP, EUR, USD i CHF. Za prowadzenie karty nie zostanie pobrana żadna opłata aż do 37. miesiąca jej użytkowania.

Karta może sprawdzić się u osób, które nie chcą zakładać typowego konta w banku. Póki co jednak opcja ta jest ograniczona terytorialnie. Kartę Mastercard Up and Go kupimy jedynie w Lublinie i w Poznaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Marek RyszarD
Marek RyszarD
2021-05-12 12:11:18

Wczoraj i Dziś awaria w księgowaniach przelewów. Podobno wychodzące już działają. Niestety wysłane pieniądze na konto na razie zginęły. Mam nadzieje ze to nie tak ze zgina razem z firmą. Pani z infolinii nie potrafi sie określić kiedy przywrócą funkcjonalność karty

Adam Kowalski
Adam Kowalski
2020-05-27 15:42:45

Genialny rachunek. Numer 1 dla zadłużonych.

Don Jonson
Don Jonson
2020-04-02 15:44:34

Allegro tez

Podobne artykuły

Doradca kredytowy – najważniejsze informacje
Ekonomia
author
Halszka Gronek
14 sierpnia 2018

Doradca kredytowy – najważniejsze informacje

Szybkie pożyczki Brodnica
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
02 stycznia 2020

Szybkie pożyczki Brodnica

Moneta: 10. rocznica tragedii smoleńskiej
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
26 marca 2020

Moneta: 10. rocznica tragedii smoleńskiej

ING Bank Śląski oferuje gwarancje BGK
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
11 kwietnia 2020

ING Bank Śląski oferuje gwarancje BGK

Piąta z rzędu obniżka stóp procentowych!
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
06 marca 2013

Piąta z rzędu obniżka stóp procentowych!

Porównaj