Zachodzą zmiany w zarządzie Nest Banku. Odpowiedzialny za sektor Operacji, Logistyki i IT (COO) Piotr Kalisz, funkcję członka zarządu pełni od 1 października bieżącego roku. Kalisz zastąpi Grażynę Musiatowicz-Podbiał, która zdecydowała się zrezygnować ze stanowiska.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 10.10.2018
Udostępnij:

Zarząd Nest Banku liczy obecnie pięć osób:

prezesa zarządu
wiceprezesa zarządu
3 członków zarządu.

Tego, czy wymiana członków zarządu okaże się być korzystna, dowiemy się w najbliższej przyszłości.

Przeszłość nowego członka zarządu
 

Piotr Kalisz ukończył studia na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale Zarządzania. Swoją przygodę w świecie finansów rozpoczął w firmie WestTrust w Gwatemali. Kolejnym zajęciem Kalisza było współtworzenie mBanku, czyli pierwszego w Polsce banku wirtualnego. 

Następnie w roku 2003, pod marką Banku Pekao SA, był odpowiedzialny za tworzenie i rozwój Centralnego Back Office. Od roku 2007 był odpowiedzialnym za zarządzanie projektami, procesami, IT, operacjami i logistyką członkiem zarządu największej firmy pożyczkowej – Provident Polska. W roku ubiegłym objął stanowisko Globalnego Dyrektora w Grupie International Personal Finance, zajmującego się wdrażaniem rozwiązań. Ostatnim jego osiągnięciem jest objęcie stanowiska członka zarządu w Nest Banku.


 

Nest Bank

Nest Bank jest polskim bankiem uniwersalnym, który pod nazwą FM Bank SA został założony w 1995 roku. 18 lat później, w 2013 roku, FM Bank połączył się z Polskim Bankiem Przedsiębiorczości i działał pod dwiema nazwami, jako FM Bank PBP SA:

– BIZ Bank
– Bank Smart.

Nazwa Nest Bank oficjalnie wprowadzona została na rynek 1 listopada 2016 roku.
 

Komentarze