Zrób Test Osobowości Finansowej

Zrób Test Osobowości Finansowej

author
Aneta Jankowska
29 maja 2017
Z najnowszego badania Wonga wynika, że najskuteczniej do poszerzania swojej wiedzy o finansach motywuje chęć zaoszczędzenia pieniędzy. Firma zaprasza wszystkich Polaków zarówno do poznawania zagadnień finansowych jak i zdobycia praktycznych umiejętności, które pozwolą skutecznie zarządzać budżetem domowym. Od połowy maja każdy może rozwiązać specjalny Test Osobowości Finansowej na stronie Kapitalni.org


 
Platforma edukacyjna Kapitalni.org, którą od dwóch lat rozwija Wonga, po raz pierwszy będzie ona wspierana ogólnopolską kampanią reklamową w sieci. 
 
Zgłębianie wiedzy o finansach na dużą skalę
 
Celem przedsięwzięcia jest zaangażowanie jak największej liczby Polaków w poszerzanie wiedzy o finansach. "Ogólnopolski Test Osobowości Finansowej"  to hasło kampanii, która ma zachęcać do zapoznania się z portalem. 


 
Pierwsze 500 osób, które ukończy test, dostanie koszulki Kapitalni.org z typem osobowości finansowej, do której zostali przydzieleni. Agnieszka Szczepanik, kierownik projektu Kapitalni.org w Wonga w Polsce, tłumaczy:
 
Jak pokazuje większość badań wiedza finansowa Polaków niestety wciąż jest na niskim poziomie. Wiemy, jakie problemy niesie ze sobą brak edukacji w tym zakresie, dlatego stworzyliśmy Kapitalni.org – portal który jest źródłem kompleksowej, ale podanej w przyjazny sposób wiedzy na te tematy.  Na Internautów czeka nowoczesny portal, który wykorzystuje elementy grywalizacji znane z gier komputerowych. Dodatkowo konsument może sprawdzić swoją wiedzę w praktyce, poprzez podjęcie takich wyzwań, jak np. stworzenie budżetu domowego, obliczenie wartości netto czy swojej indywidualnej poduszki finansowej.
  
Platforma edukacyjna Kapitalni.org to część Programu Korzyści firmy Wonga. Jest przykładem praktyki nowoczesnego, dobrze rozumianego CSR. Firma udostępnia klientom narzędzia edukacyjne w formie tekstów, interaktywnych narzędzi, wideo, kursów w ramach specjalnej ścieżki edukacji, a za postępy w zdobywaniu wiedzy (potwierdzone zapoznaniem się z informacjami, wykonaniem zadań i wykonaniem testów) nagradza punktami. Te zaś mogą przełożyć się na korzystniejsze warunki finansowania w Wonga.com. 
 
Marcin Borowiecki, prezes zarządu Wonga w Polsce, podkreśla:

Konsument, który wie, jak działa dany produkt finansowy, jak zarządzać budżetem domowym, jak nie popadać w nadmierne zadłużenie, który rozumie podpisywane umowy i zna swoje prawa, czuje się pewniej w świecie finansów i lepiej się po nim porusza. Kapitalni.org to nasz pomysł na skuteczne motywowanie konsumentów do zdobywania takich właśnie umiejętności. Nieustannie rozwijamy platformę, korzystając m.in. z wiedzy o tym jak uczą się osoby dorosłe, aby skutecznie motywować użytkowników do długofalowego zaangażowania i rozwoju ich umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Od października 2020 zapłacimy za niemieckie autostrady
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
03 stycznia 2019

Od października 2020 zapłacimy za niemieckie autostrady

Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy w Ikei
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
10 lipca 2019

Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy w Ikei

Nowy przewodniczący KNF
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
23 listopada 2018

Nowy przewodniczący KNF

Bank Pekao w Nowej Sarzynie
Oddziały
author
Patryk Byczek
08 lipca 2019

Bank Pekao w Nowej Sarzynie

Najchętniej płacimy kartą lub telefonem
Blog
author
Aneta Jankowska
11 października 2018

Najchętniej płacimy kartą lub telefonem

Porównaj