Zrób Test Osobowości Finansowej

Zrób Test Osobowości Finansowej

author
Aneta Jankowska
29 maja 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Kategoria
Z najnowszego badania Wonga wynika, że najskuteczniej do poszerzania swojej wiedzy o finansach motywuje chęć zaoszczędzenia pieniędzy. Firma zaprasza wszystkich Polaków zarówno do poznawania zagadnień finansowych jak i zdobycia praktycznych umiejętności, które pozwolą skutecznie zarządzać budżetem domowym. Od połowy maja każdy może rozwiązać specjalny Test Osobowości Finansowej na stronie Kapitalni.org


 
Platforma edukacyjna Kapitalni.org, którą od dwóch lat rozwija Wonga, po raz pierwszy będzie ona wspierana ogólnopolską kampanią reklamową w sieci. 
 
Zgłębianie wiedzy o finansach na dużą skalę
 
Celem przedsięwzięcia jest zaangażowanie jak największej liczby Polaków w poszerzanie wiedzy o finansach. "Ogólnopolski Test Osobowości Finansowej"  to hasło kampanii, która ma zachęcać do zapoznania się z portalem. 


 
Pierwsze 500 osób, które ukończy test, dostanie koszulki Kapitalni.org z typem osobowości finansowej, do której zostali przydzieleni. Agnieszka Szczepanik, kierownik projektu Kapitalni.org w Wonga w Polsce, tłumaczy:
 
Jak pokazuje większość badań wiedza finansowa Polaków niestety wciąż jest na niskim poziomie. Wiemy, jakie problemy niesie ze sobą brak edukacji w tym zakresie, dlatego stworzyliśmy Kapitalni.org – portal który jest źródłem kompleksowej, ale podanej w przyjazny sposób wiedzy na te tematy.  Na Internautów czeka nowoczesny portal, który wykorzystuje elementy grywalizacji znane z gier komputerowych. Dodatkowo konsument może sprawdzić swoją wiedzę w praktyce, poprzez podjęcie takich wyzwań, jak np. stworzenie budżetu domowego, obliczenie wartości netto czy swojej indywidualnej poduszki finansowej.
  
Platforma edukacyjna Kapitalni.org to część Programu Korzyści firmy Wonga. Jest przykładem praktyki nowoczesnego, dobrze rozumianego CSR. Firma udostępnia klientom narzędzia edukacyjne w formie tekstów, interaktywnych narzędzi, wideo, kursów w ramach specjalnej ścieżki edukacji, a za postępy w zdobywaniu wiedzy (potwierdzone zapoznaniem się z informacjami, wykonaniem zadań i wykonaniem testów) nagradza punktami. Te zaś mogą przełożyć się na korzystniejsze warunki finansowania w Wonga.com. 
 
Marcin Borowiecki, prezes zarządu Wonga w Polsce, podkreśla:

Konsument, który wie, jak działa dany produkt finansowy, jak zarządzać budżetem domowym, jak nie popadać w nadmierne zadłużenie, który rozumie podpisywane umowy i zna swoje prawa, czuje się pewniej w świecie finansów i lepiej się po nim porusza. Kapitalni.org to nasz pomysł na skuteczne motywowanie konsumentów do zdobywania takich właśnie umiejętności. Nieustannie rozwijamy platformę, korzystając m.in. z wiedzy o tym jak uczą się osoby dorosłe, aby skutecznie motywować użytkowników do długofalowego zaangażowania i rozwoju ich umiejętności.

author
Aneta Jankowska
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Programu Handlu Zagranicznego Banku BNP Paribas – kolejna edycja

Program Handlu Zagranicznego ma na celu wsparcie przedsiębiorców w ekspansji na rynki zagraniczne. PHZ jest wspólną inicjatywą banku BNP Paribas, Bisnode oraz KUKE. Właśnie rozpoczął się tegoroczny cykl programu – inauguracja miała miejsce 9 maja w Gdańsku.

author
Dominika Byczek
13 maja 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Jak założyć konto w EPU?

W dzisiejszym wpisie wyjaśniamy, jak w szybki sposób założyć konto w EPU celem złożenia pozwu.

author
Emilia Łobińska-Szyc
18 października 2023
Radca prawny, członkini Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Znana z profesjonalizmu oraz zaangażowania w świadczenie usług prawnych na najwyższym poziomie.

Banki będą musiały więcej odkładać na kredyty zagrożone

Komisja Europejska zapowiedziała wprowadzenie zmian do obecnie obowiązującego rozporządzenia w sprawie nadzoru ostrożnościowego nad bankami. Wszystko wskazuje na to, iż banki zmuszone będą do samodzielnego odkładania środków na zabezpieczenie zagrożonych kredytów. Sprawdziliśmy najważniejsze informacje w tej sprawie.

author
Halszka Gronek
03 marca 2020
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Wniosek o “Dobry Start” w Banku Pekao

Bank Pekao poinformował, że z poziomu bankowości internetowej Pekao24, Klienci mogą już składać wnioski o świadczenie Dobry Start, czyli wyprawkę 300+ dla dzieci uczących się. Sprawdź szczegóły.

author
Patryk Byczek
02 lipca 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Rada Mieszkalnictwa ma czuwać nad Mieszkaniem Plus

Rada Mieszkalnictwa stworzona z między innymi ministra inwestycji i rozwoju, ministra finansów oraz szefa resortu środowiska została powołana do życia przez obecnego premiera Polski, Mateusz Morawiecki. Nowoutworzona rada będzie czuwała nad realizacją programu Mieszkanie Plus.

author
Patryk Byczek
01 lutego 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO BP w Dobrym Mieście

PKO BP to największy bank w Polsce. Zobacz placówki i oddziały w Dobrym Mieście – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
28 lipca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj