zadluzenia.com
zamknij

ZUS wysyła listy z nowym numerem konta

Zakład Ubezpieczeń Społecznych kilka dni temu przekazał niezwykle istotną wiadomość skierowaną do przedsiębiorców. Wysyłka prawie czterech milionów listów, w których ma znaleźć się bardzo ważny numer konta, już się rozpoczęła. Co niesie ze sobą tak ważna korespondencja?

Pierwsza tura listów została już wysłana - poinformował przecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Kolejne partie mają zostać nadane w dniach 9-13 oraz 16-20 października bieżącego roku. Każdy płatnik składek dostanie swój indywidualny numer konta, na który będzie wnosił opłaty. 

JEDEN RACHUNEK BANKOWY


Numer bankowy zawarty w korespondecji będzie obowiązywał od 2018 roku. Końcówka rachunku ma być taka sama jak numer NIP konkretnego przedsiębiorcy. Indywidualny numer płatnika powstał w celu zastąpienia trzech lub czterech innych rachunków, na które do tej pory przedsiębiorca kierował opłaty na ubezpieczenie zdrowotne, społeczne, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i ewentualnie Fundusz Emerytur Pomostowych.

Brak listu


Należy pamiętać, że brak listu do grudnia bieżącego roku należy bezzwłocznie zgłosić w najbliższym oddziale ZUS. Jest to bardzo ważne, ponieważ od pierwszego stycznia 2018 roku stare numery rachunków przestaną działać. Brak nowego numeru konta będzie skutkował tym, że opłata składek będzie niemożliwa.


 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY