Kredyt na leczenie

Potrzebujesz kredytu na leczenie, rehabilitację lub dowolną usługę medyczną? Sprawdź, w których bankach i firmach pożyczkowych znajdziemy najlepsze oferty. Maksymalna kwota to nawet 200 000 zł, a wszystkie formalności załatwimy bez wychodzenia z domu.

author
Autor
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.
Ostatnia aktualizacja 18.07.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Kredyt na leczenie - ranking

Kredyt na leczenie – najważniejsze informacje:

Nazwa produktu: kredyt na leczenie
Kto udziela:banki, instytucje pozabankowe
Na co:operacje, zabiegi medyczne, leczenie
Maksymalna kwota:200 000 zł
Okres spłaty: do 120 miesięcy
Wymagane dokumenty:dowód osobisty
Weryfikacja BIK:tak
Wniosek online:tak
Czas oczekiwania na środki:1 dzień roboczy

 

Spis treści:

 1. Kredyt na leczenie - ranking
 2. Jak otrzymać kredyt na leczenie?
 3. Kredyt na leczenie - wymagania
 4. Kredyt medyczny – ważne informacje
 5. Czy warto brać kredyt na leczenie?
 6. Na jakie zabiegi można wziąć kredyt medyczny?
 7. Kredyt na operację
 8. Pożyczki na leczenie
 9. Operacja plastyczna na raty
 10. Kredyt na leczenie - informacje ogólne
Zwiń spis treści

Jak otrzymać kredyt na leczenie?

Procedura jest bardzo prosta, a wszystkie formalności załatwimy w całości przez Internet. Wystarczy:

1. Wybrać interesujący nas produkt spośród dostępnych w danej firmie pożyczkowej.
2. Wskazać kwotę finansowania i okres spłaty.
3. Złożyć wniosek o kredyt lub pożyczkę.
4. Poczekać na decyzję kredytową – zwykle trwa to około 15 minut. Decyzja może być oczywiście pozytywna lub negatywna.

To przykład kredytu online. Pieniądze trafiają więc bezpośrednio na wskazany przez nas rachunek bankowy. Co istotne – nie ma konieczności zbierania dokumentacji medycznej. Pieniądze możemy bowiem przeznaczyć na dowolny cel związany z leczeniem. Sprawdź także kredyt dla zadłużonych.

Kredyt na leczenie - wymagania

W przypadku większości finansowań wymagana jest od Klienta odpowiednia zdolność kredytowa oraz pozytywna historia kredytowa. Czym jest zdolność kredytowa? Klient oceniany jest wówczas pod kątem tego, czy jego dochody są wystarczające, by mógł terminowo spłacić zaciągnięty dług. Osoby, które otrzymują wysokie dochody, mają zwykle szansę na otrzymanie wysokiej kwoty kredytu lub pożyczki. Mogą liczyć również na dłuższy okres spłaty. Pamiętajmy jednak, że przy ocenie zdolności kredytowej ważne okazać może się także źródło, z którego otrzymujemy nasz miesięczny dochód. Dlatego kluczowy może okazać się rodzaj umowy, na podstawie której jesteśmy zatrudnieni. Największe szanse na otrzymanie finansowania, a także na najlepsze warunki mają osoby, które zatrudnione są na umowę o pracę, szczególnie jeśli jest ona na czas nieokreślony. Nie oznacza to oczywiście, że osoby z umową o dzieło, czy umową zlecenie, nie mają szans na finansowania. W takim przypadku jednak istotny może być staż pracy. W przeciwnym wypadku pozostaje alternatywa w postaci kredytu dla bezrobotnych.

Natomiast jeśli chodzi o pozytywną historię kredytową, to oznacza ona spłacanie zadłużeń w wyznaczonych do tego terminach. Chodzi o to, aby nie doprowadzić do sytuacji, w której poprzez niedopilnowanie spłaty naszego zobowiązania finansowego trafimy do jednego z rejestru dłużników. Najczęściej są nimi Biuro Informacji Kredytowej oraz Krajowy Rejestr Dłużników. To właśnie tam najczęściej kredytodawca poszukuje i sprawdza informacje na temat spłacanych przez nas do tej pory długów. Jeśli osoba, która ubiega się o finansowanie, znajduje się już w takiej bazie, to w wielu przypadkach może spotkać się z odrzuceniem wniosku o finansowanie. Warto więc dbać o swoją historię kredytową. Przejrzyj również oferty pożyczek bez BIK.

W przypadku kredytu na leczenie procedury te działają tak samo – kredyt na leczenie to zwykle umowne nazewnictwo. Kredytodawcy również będą stawiać przed Klientem wyżej wymienione wymagania. Jeśli osoby zainteresowane finansowaniem je spełnią, to jest wysoce prawdopodobne, że otrzymają pozytywną decyzję kredytową i pieniądze zostaną wówczas wypłacone. W takiej sytuacji pozostaje już tylko oczekiwać przesłania przelewu do miejsca leczenia. Proces ten trwa przeważnie około doby. Co do długości okresu spłaty tej formy finansowania nie ma jego, odgórnie ustalonego czasu. Wszystko zależy bowiem od konkretnej oferty. Kredyt może wziąć również osoba, która posiada ubezpieczenie zdrowotne.

Kredyt medyczny – ważne informacje

Kredyt medyczny to rodzaj finansowania, które wykorzystać można na pokrycie usług medycznych. Oznacza to, że dzięki dodatkowym środkom opłacić można zabieg lub dłuższe leczenie. Rozwiązanie te dostępne jest w bankach lub instytucjach pozbankowych. W obu przypadkach pieniądze udzielane są na dowolny cel, nie ma więc nawet konieczności wskazywania we wniosku, że chcemy opłacić leczenie.

Na pieniądze liczyć mogą osoby, które mają odpowiednią zdolność kredytową oraz dobrą historię kredytową. Krótko mówiąc chodzi o to, aby osoba ubiegająca się o finansowanie uzyskiwała stałe dochody i nie posiadała zaległości w spłacie innych zobowiązań finansowych.

Aby skorzystać z finansowania na leczenie, nie trzeba nawet wychodzić z domu, gdyż większość ofert dostępna jest w całości przez Internet. Wiele ofert dostaniemy nawet bez załatwiania zbędnych formalności, są to więc pożyczki bez zaświadczeń, których głównych zaletą jest zupełne minimum formalności.

Podstawowym dokumentem, który jest potrzebny podczas procesu wnioskowania, jest dowód osobisty. Pożyczki na dowód cieszą się sporą popularnością, gdyż można je uzyskać w naprawdę szybkim tempie, a dzięki temu szybko można opłacić potrzebne leczenie.

Czy warto brać kredyt na leczenie?

Na to pytanie ma nie „dobrej odpowiedzi”. W Polsce wiele zabiegów opłacanych jest dzięki opłacaniu składek na Narodowy Fundusz Zdrowia. Zdarza się jednak tak, że pacjent nie posiada odpowiedniego ubezpieczenia lub zabieg czy leczenie konieczne w jego przypadku nie jest refundowane przez NFZ. Wówczas kwestia pokrycia kosztów leży po stronie Pacjenta.

Niestety koszty związane z leczeniem (np. leczenie stomatologiczne) czy zabiegiem są zwykle bardzo wysokie. Nie każdy dysponuje oszczędnościami, które pozwoliłby na pokrycie niezbędnych kosztów. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem może być kredyt na leczenie. Takie finasowanie, jak każde inne, musi być jednak dobrze przemyślane. Warto pamiętać o tym, że uzyskane środki trzeba będzie spłacić razem z odsetkami. Dlatego przed podjęciem decyzji o wzięciu dodatkowego kredytu na opłacenie leczenia, musimy upewnić się, że nasz budżet będzie w stanie udźwignąć kolejne obciążenie. W przypadku nieprzemyślanych finansowań bardzo łatwo wpaść w długi, wówczas dobrym rozwiązaniem może być kredyt oddłużeniowy.

Na jakie zabiegi można wziąć kredyt medyczny?

Finansowanie leczenia (np leczenie stomatologiczne) i usług medycznych staje się coraz popularniejsze wśród pacjentów. Pieniądze można otrzymać na dowolny zabieg, operację lub usługę medyczną między innymi w zakresie:

– stomatologii (leczenie stomatologiczne),
– rehabilitacji,
– leczenia bezpłodności
– ortopedii
– okulistyki
– medycyny estetycznej
– kardiologii.

I wiele innych. Pieniądze można również przeznaczyć na pobyt w sanatorium oraz zakup sprzętu medycznego/rehabilitacyjnego.

Kredyt na operację

Nie każdy rodzaj operacji refundowany jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W niektórych wypadkach opłacenie operacji należy w pełni do zadań samego pacjenta. W zależności od poziomu skomplikowania takiego zabiegu, jego koszty mogą być różne. Czasami sięgają nawet rzędu kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych. Skąd wówczas wziąć takie środki? Rozwiązaniem może być kredyt na operacje.

Nie oznacza to, że w banku znajdziemy ofertę właśnie pod taką nazwą. W rzeczywistości może to być popularny kredyt gotówkowy, który Klient wykorzystać może na zupełnie dowolny cel, a więc także i na pokrycie kosztów operacji, a także późniejszego dalszego leczenia.

Kredyt na leczenie – w banku

Dla kogo bankowy kredyt na leczenie? To najlepsza opcja dla osób, które potrzebują większego finansowania. Maksymalna kwota kredytu to nawet 150 000 zł, podczas gdy w firmie pożyczkowej maksymalnie możemy otrzymać 25 000 zł. W banku dostaniemy także dłuższy okres spłaty (do 10 lat) i zdecydowanie lepsze warunki finansowania. Z drugiej strony – to oferta dla osób, które mają pozytywną historię kredytową.

Pożyczki na leczenie

Dla kogo pożyczki na finansowanie leczenia ? Dla pacjentów, którzy potrzebują kwoty do 25 000 zł bez zbędnych formalności i przede wszystkim z szybką wypłatą. Większość firm pożyczkowych nie potrzebuje zaświadczeń o dochodach produktów dostaniemy bez zaświadczeń o dochodach. Wszystkie prezentowane produkty otrzymamy przez Internet, bez wychodzenia z domu.

Operacja plastyczna na raty

Finansowanie na zabiegi medycznie nie ogranicza się wyłącznie do zabiegów ratujących zdrowie czy życie. Coraz częściej pobierane są także pożyczki na raty, które wykorzystywane są do opłacenia operacji plastycznych. Usługi medycyny estetycznej są zwykle bardzo kosztowne, dlatego nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na sfinansowanie takiego zabiegu ze środków dostępnych na koncie.

Poza ofertami dostępnymi w ramach kredytów gotówkowych w bankach czy pożyczkach pozabankowych operacje plastyczne opłacić można także dzięki pożyczkom na usługi medyczne, które oferują również prywatne kliniki. Informacje o takiej opcji uzyskać można najczęściej w recepcji gabinetu lub na stronie internetowej wybranej kliniki. Pożyczka w klinice nie różni się znacznie od finansowania od instytucji pozabankowej. Środki również spłacamy w ratach, a decyzja o przyznaniu pieniędzy dostępna jest nawet w ciągu kilkunastu minut.

Kredyt na leczenie - informacje ogólne

Warto oczywiście doczytać warunki kredytu lub pożyczki, na który się zdecydowaliśmy. Często jest tak, że kredyt nie obejmuje usług z zakresu medycyny estetycznej. Kredyt często nie obejmuje zabiegów z zakresu medycyny estetycznej dlatego, że takie usługi są często bardzo drogie i traktowane jako “zachcianki”. Oczywiście można znaleźć oferty kredytów gotówkowych z przeznaczeniem na tylko ten cel. Z drugiej strony oferty kredytów gotówkowych na leczenie nie mają jasno określonego celu i uzyskane pieniądze można wykorzystać na wszystko i wszystkie usługi medyczne.

Kredyt często brany jest przez osoby, których nie stać na leczenie prywatne. Powszechnie wiadomo, że leczenie prywatne i korzystanie z prywatnej opieki medycznej dostępne jest o wiele szybciej od leczenia na Narodowy Fundusz Zdrowia – to jest również argumentem “za” wśród osób, które decydują się skorzystanie z prywatnej opieki medycznej.

 

Kredyt na leczenie - pytania i odpowiedzi

Można skorzystać z kredytu gotówkowego na dowolny cel i pieniądze przeznaczyć na potrzebne zabiegi lekarskie, usługi medyczne (np. leczenie stomatologiczne). Kredyt może wziąć także osoba, która ma ubezpieczenie zdrowotne.

Tak. Są firmy pożyczkowe, które udzielą pożyczki na leczenie osobom zadłużonym.

Jest to zazwyczaj rodzaj kredytu gotówkowego, dlatego można go przeznaczyć np. na:

 • stomatologię (np. leczenie kanałowe)
 • rehabilitację
 • leczenie bezpłodności
 • ortopedię
 • okulistykę
 • medycynę estetyczną
 • kardiologię.

Tak. Jak każde inne zobowiązanie finansowe, kredyt na leczenie trzeba spłacić w wyznaczonym przez firmę terminie.

Może się tak zdarzyć, ze firma pożyczka udziela pierwszej pożyczki za darmo, wówczas RRSO takiego produktu wynosi 0%. Z kolei nie ma kredytu gotówkowego z RRSO 0%. Przy takim RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) całkowita kwota pożyczki będzie na pewno niższa, niż przy wysokim RRSO.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Janowie Lubelskim

PKO BP jest największym bankiem w Polsce. Sprawdzamy placówki i oddziały w Janowie Lubelskim – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
31 lipca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Ile kosztuje europaleta?

Wykorzystywanie europalet do tworzenie autorskich mebli z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Żeby jednak zacząć przygodę z tworzeniem własnego wyposażenia domu, warto wiedzieć, ile kosztuje pojedyncza europaleta. Sprawdziliśmy.

author
Sandra Tessmer
26 czerwca 2019
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.

Komornik Sądowy Artur Królasik

Obecnie w kraju funkcjonuje ponad 1300 komorników sądowych. Jednym z nich jest Artur Królasik – komornik przy Sądzie Rejonowym w Wołominie.

author
Dominika Byczek
10 września 2015
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Promocja: „Lokata Wiosenna 3,5%” w Idea Banku

Idea Bank wprowadził do swojej oferty Lokatę Wiosenną, której oprocentowanie wynosi 3,5% w skali roku. Klienci mogą założyć lokatę bez spełniania dodatkowych warunków oraz zerwać w dowolnym momencie bez ponoszenia odsetkowych konsekwencji.

author
Patryk Byczek
23 kwietnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Darmowe treningi z Santander Consumer Bankiem

Santander Consumer Bank wraz z Polską Federacją Nordic Walking zaprasza na darmowe treningi. Odbywają się one w całej Polsce w każdy wtorek o godzinie 18. Sprawdź wykaz miast i terminy.

author
Dominika Byczek
12 sierpnia 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Chwilówki Skierniewice

Potrzebujesz skorzystać z szybkiej pożyczki? Sprawdź nasz ranking i wybierz firmę, która w swojej ofercie posiada pożyczkę chwilówkę najbliższą Twoim potrzebom. Maksymalna kwota pożyczki może wynosić aż 15 000 zł.

author
Aleksandra Gościnna
17 marca 2022
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj