Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, największy bank w Polsce wprowadza autoryzację SMS. Klienci PKO BP nie muszą zatwierdzać transakcji własnym podpisem - teraz wystarczy jedynie kod z wiadomości SMS.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 17.10.2018
Udostępnij:

Podczas wizyty w placówce PKO w trakcie realizowania operacji, potwierdzeniem – zamiast podpisu – będzie podanie doradcy kodu otrzymanego w wiadomości SMS. W najbliższej przyszłości nowa metoda będzie dostępna w każdym jednym oddziale instytucji w Polsce. 

Dyspozycje

Klient PKO, zgodnie z nową metodą autoryzacji, będzie mógł potwierdzić dyspozycje dotyczące:

Lokat:
wypłat częściowych i całkowitych
dopłat

Pożyczki gotówkowej:
zmian daty płatności raty
zmian rachunku do spłaty
wcześniejszej częściowej/całkowitej spłaty

Zleceń płatniczych:
zleceń stałych
wpłat gotówkowych
poleceń przelewów
wypłat gotówkowych.


 

Klienci na TAK

Wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego, Adam Marciniak mówił, że wdrożony system obsługuje potwierdzenia milionów transakcji, nie używając przy tym żadnych fizycznych narzędzi, takich jak długopis, czy kartka. Nowa metoda jest realizowana zgodnie ze strategią banku, która zmierza w stronę jeszcze większego bezpieczeństwa operacji oraz digitalizacji procesów. Klienci z nowej metody autoryzacji korzystają z wielką chęcią, co potwierdzają najnowsze wyniki. W najlepszych oddziałach blisko połowa dyspozycji autoryzowana przy wykorzystaniu wiadomości SMS. Sami Klienci, którzy brali udział w testach pilotażowych bardzo pozytywnie podeszli do zagadnienia informując, że nowa metoda jest dużo wygodniejsza, a dodatkowo można zaoszczędzić sporo czasu.

PKO BPPKO BP to największa instytucja bankowa w Polsce, który w roku 2017 została wyceniona jako najdroższa spółka spośród wszystkich notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy obecnego roku, zysk PKO osiągnął poziom ponad 1 690 000 000 złotych, a wartość aktywów wyniosła ponad 298 700 000 000 złotych. IKO, czyli aplikacja mobilna banku, jest najpopularniejszą tego typu aplikacją mobilną w Polsce i na świecie. W naszym kraju z IKO korzysta już ponad 2 100 000 Klientów którzy, za jej pomocą, każdego dnia wykonują kilkadziesiąt różnorodnych operacji.
 

Komentarze