zadluzenia.com
zamknij

Klienci polecają Vivusa

Vivus Finance obok takich marek jak Apple, Google czy Amazon. Firma osiągnęła bardzo wysoki wyniki badania lojalności klientów (NPS) – 68. Podobnym wynikiem mogły pochwalić się jedynie takie firmy jak właśnie Apple czy Google. 

 


 
Dane firmy Temkin Group pokazują, że Vivus Finance znajduje się w światowej czołówce firm z najwyższym wskaźnikiem NPS (Net Promoter Score). Od czerwca do końca ubiegłego roku, Vivus utrzymywał wskaźnik NPS na stałym poziomie około 60. 
 
Osiągnięty wynik świadczy o tym, że większość klientów poleciłaby usługi Vivus znajomym lub rodzinie, przy jednoczesnym minimalnym poziomie klientów, którzy nie byliby skłonni polecić marki. Badanie prowadzone jest przez Vivusa cyklicznie, na grupie 500 respondentów, telefonicznie i mailowo.
 
Dyrektor ds. operacji w Vivus Finance, Ewa Wernerwoicz, zauważa, że taki wynik oznacza to, że Vivus dołączył do światowej czołówki, jeśli chodzi o poziom obsługi klienta.  
 
- Wysoki wynik Vivusa w badaniu NSP pokazuje, że polskie firmy mają się czym chwalić. Ostatnie dane - z marca 2017 roku pokazują, że Vivus nie tylko może być zestawiany ze światowymi brandami, ale może być od nich lepszy. Taki wynik świadczy o tym, że nasze wysiłki w codziennej pracy są doceniane przez klientów, a usługi Vivus dokładnie trafiają w ich potrzeby – dodaje.
 
Na czym polega NPS ?
 
Net Promoter Score to wskaźnik, który określa zarówno poziom satysfakcji klientów, jak i ich skłonność do polecenia danej marki. Metoda została opracowana przez Freda Reichhelda w 2003 roku. 
 
Badanie opiera się na jedynie na pytaniu: Czy poleciłbyś markę znajomym i rodzinie? Chociaż w ostatnim czasie pojawiło się wiele innych metodologii badania zadowolenia klientów, to NPS stale pozostaje najchętniej używanym narzędziem.
 
Odpowiedzi można udzielać w skali od 1 do 10 punktów. Ci klienci, którzy wybrali najwyższe wskazania w danej skali są tak zwanymi promotorami firmy, a ci, którzy ocenili firmę niżej, są nazywani krytykami. Natomiast środkowe wskazania - klienci obojętni. 
 
Konkretny wynik NPS daje różnica pomiędzy odsetkiem promotorów i krytyków. Wynik badań, uznawany za średni to 10-15. Wartości dodatnie uznawane są za wynik dobry, a już wartości powyżej 50 za doskonały.
 

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY