Bancovo – pośrednik od Aliora

Bancovo – pośrednik od Aliora

author
Patryk Byczek
15 grudnia 2017

Alior Bank zainwestował bardzo duże pieniądze w nowy produkt, który w najbliższych miesiącach ma się pojawić na rynku finansowym. Zarząd firmy jest przekonany, że innowacyjność produktu w bardzo krótkim czasie przyniesie ogromne zyski.

Bancovo, bo pod taką nazwą ma działać nowa inwestycja, to po prostu internetowy market finansowy. Stworzeniem specjalnej pod produkt platformy zajęła się firma New Commerce Services. 20 grudnia bieżącego roku rusza wersja testowa usługi Bancovo.

“Fenomenem dzisiejszych czasów jest popularność portali takich jak Booking.com, Airbnb.com, AliExpress które stworzyły nowe kategorie usług. Większość klientów myśląc o rezerwacji hotelu myśli „Booking.com.” Bancovo. ma ambicję zostać twórcą nowej kategorii usług – pośrednictwa finansowego online.” – relacjonuje Monika Charamsa, prezes zarządu New Commerce Services.

OFERTA BANCOVO

Na początku Bancovo posiadać ma w swojej ofercie kredyty Alior Banku i Inbanku oraz pożyczki trzech firm pożyczkowych – HapiPożyczki, TakTo Finanse i SuperGrosz. W niedługim czasie do oferty mają dojść także pożyczki Wongi. Zarząd Aliora do końca 2019 roku za pośrednictwem nowej platformy chce sprzedawać kredyty i pożyczki pięciu-sześciu banków oraz siedmiu-ośmiu firm pożyczkowych. Finalnie do oferty mają dojść także inne produkty, na przykład ubezpieczenia, czy kredyty hipoteczne.

“Jesteśmy przekonani, że Bancovo. stanie się najważniejszą firmą e-commerce w branży finansowej w Polsce. Startujemy z pożyczkami gotówkowymi, ale w przyszłości mamy zamiar sprzedawać poprzez Bancovo. także kredyty hipoteczne oraz ubezpieczenia.” – mówi Michał Chyczewski, wiceprezes zarządu Alior Banku

Maksymalnie uproszczone formularze

Wiele osób łapie się na tym, że nie pamięta loginu, hasła, numeru konta bankowego. Bancovo ma to wszystko uprościć. Zamiast wpisywania swoich danych osobowych, wystarczy zrobić zdjęcie swojego dowodu osobistego, a specjalny system OCR wpisze nasze dane w odpowiednie rubryki. Podobnie będzie z zakładem pracy – wpisanie nazwy zakładu poskutkuje tym, że technologia znajdzie całą resztę za nas (NIP, REGON, adres zakładu).

Po uzupełnieniu formularza, platforma przygotuje oferty, które po około minucie zostają przedstawione Klientowi. Wybierając jedną z nich, na adres mailowy przychodzi specjalnie wygenerowana umowa, do potwierdzenia której wymagany jest przelew na powiązany rachunek, w wysokości jednej złotówki. Za pomocą SMS-a podpisuje się umowę.

Światowe plany

Zarząd Aliora ma pomysły, które wybiegają bardzo daleko w przyszłość. Jeżeli na terenie Polski Bancovo odniesie sukces, platrofma pożyczkowa ma zostać udostępniona także poza granicami naszego kraju. Eksperci twierdzą, że produkt ma szanę odnieść sukces, patrząc na bardzo podobne usługi np. w Stanach Zjednoczonych, gdzie Quicken Loans – najpotężniejszy pośrednik finansowy online w ubiegłym roku sprzedał kredyty hipoteczne za prawie 100 milionów dolarów.

Oficjalnie usługa wystartuje na przełomie stycznia i lutego 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior Bank w Siemianowicach Śląskich
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
03 lipca 2019

Alior Bank w Siemianowicach Śląskich

Bank Spółdzielczy w Obszy sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
25 września 2019

Bank Spółdzielczy w Obszy sesje przychodzące i wychodzące

Ile stacji paliw jest w Polsce?
Blog
author
Patryk Byczek
06 listopada 2018

Ile stacji paliw jest w Polsce?

mBank placówki w Skierniewicach
Oddziały
author
Patryk Byczek
01 czerwca 2019

mBank placówki w Skierniewicach

Zysk Banku Pekao w II kwartale 2019
Oddziały
author
Patryk Byczek
10 sierpnia 2019

Zysk Banku Pekao w II kwartale 2019

Aion Bank opinie
Banki
author
Aleksandra Gościnna
27 września 2021

Aion Bank opinie

Porównaj