Bank BNP Paribas, BIK i Experian zadbają o bezpieczeństwo danych Klientów

Bank BNP Paribas, BIK i Experian zadbają o bezpieczeństwo danych Klientów

author
Patryk Byczek
09 lipca 2020

BNP Paribas poinformował o propozycji złożonej Klientom, która miałaby być usługą pomagającą chronić ich przed oszustwami w przypadku kradzieży lub wycieku danych osobowych. Rozwiazanie zaproponowane przez Bank – Pakiet Cyber BNP Paribas – wesprą również BIK i Exparian.

Jest to grupa rozwiązań, która monitoruje bezpieczeństwo danych w sieci, ale nie tylko. System powiadomi Użytkownika, gdy osoba niepowołana będzie chciała wykorzystać jego dane.

Coraz częściej mówi się o danych osobowych, jako o nowej walucie. Niestety, tak jak waluty, tak i one mogą wpaść w niepowołane ręce. Od dawna edukujemy klientów, w jaki sposób chronić swoje dane, w szczególności w Internecie, ale teraz możemy zaoferować coś więcej – błyskawiczną informację, jak tylko zaobserwujemy podejrzane działania z wykorzystaniem danych naszego klienta. Dzięki temu możliwe jest zapobieganie kradzieży pieniędzy czy nieautoryzowanej transakcji, nawet jeśli ktoś nieuczciwy wejdzie w posiadanie niejawnych informacji.

– mówił cytowany w komunikacie Tomasz Dymowski, Dyrektor Zarządzający Pionu Produktów Detalicznych i Biznesowych w Banku BNP Paribas.

Pakiet Cyber BNP Paribas

Oferowany przez BNP Paribas Pakiet Cyber zapewni Użytkownikom dostęp do usług, które:

– ochraniają przed wyłudzeniem danych,
– czuwają nad bezpieczeństwem danych.

Jest to Bezpieczna Tożsamość, którą dostarcza Experian oraz Alerty BIK od Biura Informacji Kredytowej.

W ramach Pakietu Cyber dostarczamy nowatorską na polskim rynku bankowym usługę, cieszącą się ogromnym uznaniem na świecie. Korzystają z niej dziesiątki milionów użytkowników świadomych zagrożeń bezpieczeństwa swoich danych, którymi posługują się w życiu codziennym, m.in. w komunikacji internetowej, pracy zawodowej, zakupach on-line czy portalach społecznościowych. Skala naruszeń jest ogromna – dotychczas wykryliśmy ponad 10.5 miliardów danych osobowych, nieuczciwie wykorzystanych w Internecie. W dobie pandemii praca zdalna i przenoszenie coraz więcej aktywności do sieci jeszcze bardziej zwiększają zagrożenia. Dzięki Bezpiecznej Tożsamości Experian klienci Banku BNP mogą spać spokojnie.

– mówił cytowany w komunikacie Marek Miller, Dyrektor Zarządzający Experian CEE.

Wsparcie BIK i Exparian

System alertów BIK wyłapuje próby uzyskania pożyczki lub kredytu na nasze dane osobowe. W tym momencie Użytkownik programu bardzo szybko otrzymuje powiadomienie o wyłudzeniu danych w wiadomość SMS oraz e-mail. W alercie widoczna jest:

– nazwa instytucji,
– numer infolinii BIK.

Na infolinii będzie osoba, która pomoże poszkodowanemu w przypadku wyłudzenia. Alerty poinformują również Użytkownika w sytuacji, gdy jego dane są sprawdzane przez jakiekolwiek firmy w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor. Mowa o sytuacjach, w których na przykład: ktoś stara się kupić drogi smartfon czy podpisać umowę abonamentową na cudze dane.

Exparian 24/7monitoruje ukrytą sieć, do której dostęp można uzyskać dzięki specjalnemu oprogramowaniu i umiejętnościom. To właśnie tam, na czarnym rynku internetu sprzedaje się dane osobowe, które wcześniej wykradziono z portali internetowych, sklepów czy forów. Dzięki programowi BNP Paribas Klienci będą otrzymywać powiadomienia i instrukcje dalszych działań, jeżeli dane osobowe trafią do niewłaściwych rąk.

W czasie pandemii znacznie więcej osób zostawia swoje dane w internecie. Dodatkowo, niemal co tydzień, dochodzi do nowych wycieków danych np. z uczelni, sklepów internetowych, przychodni. Nadal też często gubimy dokumenty tożsamości, czy też padamy ofiarą złodzieja. Alerty BIK to jedyna usługa w kraju obejmująca ochroną tak szeroki zakres możliwych wyłudzeń. Dzieje się to dzięki szczególnej roli, jaką odgrywamy w sektorze finansowym. Śmiało można powiedzieć, że rolą BIK jest ostrzeganie o wyłudzeniach, bo tylko BIK otrzymuje w czasie rzeczywistym informacje o wnioskach kredytowych z całego sektora bankowego, największych firm pożyczkowych i innych, weryfikujących wiarygodność finansową swoich klientów w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor. Wystarczy raz aktywować Alerty BIK, aby zyskać ochronę przez cały rok, 7 dni w tygodniu, 24 h/dobę. Dzięki Alertom BIK każdy ma szansę szybko i skutecznie zareagować na próbę wyłudzenia.

– mówił cytowany w komunikacie Marcin Gozdek, Dyrektor w Departamencie Rynku Detalicznego BIK.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/537661/bank-bnp-paribas-wspolnie-z-bik-i-experian-pomoze-klientom-dbac-o-bezpieczenstwo-danych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt gotówkowy Gorlice
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
26 czerwca 2020

Kredyt gotówkowy Gorlice

Licytacje.komornik.pl
Dla zadłużonych
autor wpisu
Maciej_Stanko
22 maja 2013

Licytacje.komornik.pl

Pożyczki bez zaświadczeń Jawor
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
07 grudnia 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Jawor

Alior Bank w Zambrowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
03 czerwca 2019

Alior Bank w Zambrowie

Na Święta wydamy 1200 zł
Bez kategorii
autor wpisu
Natalia Narloch
22 listopada 2018

Na Święta wydamy 1200 zł

Ranking kredytów konsolidacyjnych – maj 2020
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
01 maja 2020

Ranking kredytów konsolidacyjnych – maj 2020

Porównaj