Bank BNP Paribas wspiera Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji Itaka

Bank BNP Paribas wspiera Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji Itaka

author
Patryk Byczek
27 maja 2020

Bank BNP Paribas poinformował w swoim komunikacie o udzieleniu wsparcia w postaci darowizny Antydepresyjnemu Telefonowi Zaufania Fundacji Itaka. Dzięki pomocy instytucji, Telefon Zaufania Fundacji Itaka wydłuży dyżury z czterech do piętnastu godzin tygodniowo przez dwanaście miesięcy.

To bardzo ważna pomoc ze strony Banku, której celem jest walka z depresją, szczególnie w czasach epidemii koronawirusa w Polsce. Infolinia dla potrzebujących prowadzona przez Fundację Itaka – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych działa w ramach programu „Stop depresji”.

Niezależnie od naszej działalności biznesowej przykładamy dużą wagę do tego, by być aktywnym i odpowiedzialnym uczestnikiem życia społecznego. Depresja to jeden z problemów społecznych, które nasiliły się na skutek epidemii COVID-19. Profesjonalna pomoc jest więc teraz szczególnie potrzebna. 750 godzin dyżuru specjalistów pracujących w Antydepresyjnym Telefonie Zaufania Fundacji Itaka, to nasz wkład w walkę z tą chorobą.

– mówiła cytowana w komunikacie Maria Krawczyńska, Dyrektor Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Banku BNP Paribas.

Dzięki temu, że linia wsparcia działa, Fundacja Itaka każdego roku pomaga około tysiącu osób. BNP Paribas wraz z Fundacją Itaka mają nadzieję, że wydłużony czas pracy specjalistów wpłynie na zwiększenie liczby osób, którym uda się pomóc. Wszelkie informacje na temat dyżurów są dostępne na stronie www.stopdepresji.pl.

Zagrożenie epidemiologiczne stało się dla ludzi motywacją do szukania pomocy psychologicznej, a w obecnej sytuacji dostępna jest tylko pomoc zdalna. Nawet, kiedy ograniczenia miną, wielu osób nie będzie stać na odpłatną pomoc specjalisty psychologa. Dlatego tak ważna jest każda minuta rozmowy, którą możemy zaoferować naszym Beneficjentom. Cieszymy się, że Bank BNP Paribas przyszedł nam w tym działaniu z pomocą.

– mówiła cytowana w komunikacie Alicja Tomaszewska, Prezes Fundacji ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych.

Bank BNP Paribas kolejny raz udziela pomocy na rzecz walki z depresją. Rok temu instytucja zorganizowała charytatywny bieg sztafetowy pod tytułem Podaj zmianę – razem wybiegnijmy z depresji”. Wydarzenie rozpoczynało się na Kasprowym Wierchu, natomiast miejsce z metą znajdowało się na Helu. Całkowity dochód z akcji przekazano Stowarzyszeniu Aktywnie Przeciwko Depresji. BNP Paribas za zorganizowanie wydarzenia został nagrodzony w konkursie MP Power Awards 2019.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/517178/bank-bnp-paribas-przekazuje-darowizne-na-rzecz-antydepresyjnego-telefonu-zaufania-fundacji-itaka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Aplikacja mobilna Giełdy Papierów Wartościowych
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
22 listopada 2019

Aplikacja mobilna Giełdy Papierów Wartościowych

PBS z przymusową restrukturyzacją
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
17 stycznia 2020

PBS z przymusową restrukturyzacją

Portfel kredytów frankowych się kurczy
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
06 lutego 2020

Portfel kredytów frankowych się kurczy

Szybkie pożyczki Białogard
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
11 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Białogard

Bank BPS sesje przychodzące i wychodzące
Sesje przelewów
author
Dominika Sobieraj
30 października 2022

Bank BPS sesje przychodzące i wychodzące

Porównaj