Zielone Zmiany BNP Paribas

Zielone Zmiany BNP Paribas

author
Alicja Uzarowicz
26 kwietnia 2020

W swoim najnowszym komunikacie BNP Paribas podsumowuje i zapowiada kolejne Zielone Zmiany. Program cieszył się w minionym roku ogromnym zainteresowaniem pracowników. Przy tej okazji bank radzi swoim klientom i nie tylko, jak pomóc naszej planecie z własnego domu podczas izolacji.

BNP Paribas to jedna ze spółek, dla których niezmiernie ważna jest kwestia zrównoważonego rozwoju. Zielone Zmiany to program, który ma na celu popularyzację proekologicznych zachowań wśród wszelkich jego interesariuszy. Jakie działania podjęto i jakie udało się osiągnąć rezultaty?

Warto w tym miejscu podkreślić, że działania związane z programem Zielone Zmiany miały charakter zarówno wewnętrzny, jak i zewnętrzny. W obu tych sferach działania spółki można więc odnaleźć skutki podjętych przedsięwzięć i projektów. Już co czwarty pracownik spółki zaangażował się w pierwszą edycje programu.

Tematem drugiej już edycji, zapowiadanej w tym samym komunikacie, ma być zmniejszenie niepotrzebnej konsumpcji, jak i prowadzenie zrównoważonego stylu życia. Działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu stanowią ważną część każdej strategii rozwoju, jaką buduje BNP Paribas.

Fot. BNP Paribas

 

Zielone Zmiany – koniec pierwszej i początek drugiej edycji

"

Odpowiedzialność wobec środowiska naturalnego to dla nas jeden z czterech kluczowych filarów Strategii CSR i Zrównoważonego Rozwoju. Chcemy ograniczać negatywny wpływ działalności operacyjnej na środowisko naturalne, zwiększać świadomość zagrożeń klimatycznych oraz stale poszerzać ofertę produktów i usług, która pomaga naszym klientom prowadzić działalność bardziej ekologicznie

– powiedziała Maria Krawczyńska z BNP Paribas, cytowana w komunikacie.

Jak podkreśliła w dalszej części swojej wypowiedzi ekspertka CSR, każde z wymienionych przez nią działań mieści się w szeroko rozumianej idei reprezentowanej przez bank. Według tej idei BNP Paribas jest „Bankiem Zielonych Zmian”. Jakie zmiany dokonają się pod wpływem drugiej edycji.

Jak już wcześniej wspomniano, motywami przewodnimi kolejnej odsłony programu będą odpowiedzialna konsumpcja oraz zrównoważony rozwój. Swoje działania spółka dopasowała również do trwającej pandemii, która dotyka przecież prawie każdej sfery życia. Izolacja to doskonała wymówka, dla kupowania towarów, których nie potrzebujemy.

Zielone Zmiany – przemyślana konsumpcja i styl życia eko

"

Dzięki działaniom edukacyjnym, pracownicy BNP Paribas dowiedzą się m.in. jak odpowiedzialnie planować zakupy podstawowych produktów w czasie ograniczonej mobilności i przerwanych łańcuchów dostaw

– czytamy w komunikacie BNP Paribas.

Dalsze miesiące programu zakładają zwiększanie świadomości rodaków w kontekście kryzysu wodnego, odpowiedzialnego przemieszczania się i turystyki. Pojawią się także inicjatywy promujące zrównoważone rolnictwo, jak i umiejętności planowania zakupów w sposób niepogarszający stanu środowiska.

Także i przy okazji drugiej edycji Zielonych Zmian działania podejmowane przez bank i wolontariuszy będą widoczne zarówno we wnętrzu organizacji, jak i na zewnątrz. Pierwszy ich rodzaj zachęci więc pracowników do zaangażowania w walkę z degradacją środowiska. Druga sfera obejmie zaś poszerzenie oferty produktowej dla  klientów spółki.

"

Pro-ekologiczne działania BNP Paribas są regularnie nagradzane. W 2019 roku Bank został uznany za najbardziej odpowiedzialną firmę w Polsce. W trzynastej edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej oraz pierwsze miejsce w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy

– podsumowano w komunikacie BNP Paribas.


Źródła:
https://media.bnpparibas.pl/pr/500869/tysiace-zaangazowanych-pracownikow-i-realne-zmiany-bnp-paribas-podsumowuje-rok-programu-banki-zielonych-zmian-i-zapowiada-kolejna-edycje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez zaświadczeń Świebodzin
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
23 czerwca 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Świebodzin

Z bankowości mobilnej korzysta już 13 mln Polaków
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
19 listopada 2019

Z bankowości mobilnej korzysta już 13 mln Polaków

Bank Spółdzielczy w Łukowej sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
27 września 2019

Bank Spółdzielczy w Łukowej sesje przychodzące i wychodzące

PKO BP w Gryfowie Śląskim
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
24 września 2019

PKO BP w Gryfowie Śląskim

Pożyczki Tarnów
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
24 stycznia 2022

Pożyczki Tarnów

PKO BP w Pieńsku
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
07 sierpnia 2019

PKO BP w Pieńsku

Porównaj