Bank Millennium mecenasem festiwalu Millennium Docs Against Gravity

Bank Millennium mecenasem festiwalu Millennium Docs Against Gravity

author
Patryk Byczek
25 lipca 2020

Bank Millennium poinformował w komunikacie prasowym, że po raz kolejny został mecenasem festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Tegoroczna, siedemnasta edycja wydarzenia rozgrywa się pod hasłem „z czułości do świata” Olgi Tokarczuk i po raz pierwszy odbędzie się w formie hybrydowej.

Bank Millennium jest mecenasem tytularnym festiwalu i wraz z jego organizatorem, Against Gravity, wychodzi naprzeciw zarówno potrzebom, jak i oczekiwaniom odbiorców kultury, jednocześnie oferując dostęp do tysiąca filmów dokumentalnych z całego świata w przestrzeni wirtualnej i salach kinowych. Tak samo jak w ubiegłym roku, w programie festiwalu będą również dostępne filmy z audiodeskrypcją.

Już 15 lat wspieramy ten wspaniały festiwal i sponsorujemy Nagrodę Główną Banku Millennium. Mecenat kultury to główny nurt działalności sponsoringowej Banku, a Millennium Docs Against Gravity to nasze flagowe przedsięwzięcie, dlatego chcemy się nim dzielić z jak najszerszą publicznością. Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, kontynuujemy w tym roku projekt audiodeskrypcji. Wybrane filmy i seanse będą wyświetlane z napisami dla niesłyszących oraz z audiodeskrypcją, która polega na przekazywaniu głosem, przez słuchawki werbalnego opisu treści wizualnych. Dzięki temu osoby niewidome i słabowidzące, seniorzy oraz osoby z dysleksją i niepełnosprawnością intelektualną, mogą bez ograniczeń uczestniczyć w festiwalu i cieszyć się najnowszymi produkcjami dokumentalnymi z całego świata. Dodatkowo w tym roku będą mogły to robić nie tylko w kinach, ale także w przestrzeni wirtualnej. Po ogromnym sukcesie majowego Docs Against Isolation – wydarzenia online otwieramy się w tej edycji festiwalu na nowe możliwości dostępu do kultury 360° poszerzając w ten sposób grono odbiorców o różnych potrzebach. Wspierając wydarzenie łamiemy bariery w dostępie do kultury, która dociera tam gdzie chce tego publiczność w Polsce, także do ich domów.

– mówiła cytowana w komunikacie Iwona Jarzębska, dyrektor Departamentu Public Relations Banku Millennium.

Festiwal się odbędzie

Festiwal Millennium Docs Against Gravity przeniesiono z maja na wrzesień tego roku i zagości w siedmiu polskich miastach:

– Bydgoszczy,
– Gdyni,
– Katowicach,
– Lublinie,
– Poznaniu,
– Warszawie,
– Wrocławiu.

W Gdyni festiwal będzie trwał od 9 do 18 września 2020 roku, natomiast w każdym innym mieście od 4 do 13 września 2020 roku. Następnie w dniach od 19 września do 4 października 2020 roku część filmów z tegorocznej edycji festiwalu będzie dostępna online.

W trakcie konferencji prasowej tegorocznej edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity ogłoszono pierwsze tytuły filmów, które zakwalifikowały się do Konkursu Głównego o Nagrodę Grand Prix Banku Millennium. Jednym z tych filmów to „Dla Samy”, wyreżyserowany przez Waad Al-Kateab i Edwarda Wattsa opowiadający o sytuacji ludności w Aleppo.

Bank od lat wspiera festiwal

Bank Millennium jest stroną wspierającą festiwal od 2006 roku. Instytucja objęła patronat tytularnym nad wydarzeniem w 2016 roku. Bank ceni dobór oryginalnego repertuaru, a także różnorodność filmów prezentowanych podczas Festiwalu, ponieważ to właśnie różnorodność jest według instytucji kluczem pozwalającym dotrzeć do zróżnicowanej i wymagającej publiczności.

Podczas festiwalu Millennium Docs Against Gravity poruszane są różne tematy o potrzebach i problemachwspółczesnego świata oraz ludzi. Wydarzenie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też jest bardzo chętnie odwiedzany przez publiczność. Podczas zeszłorocznej edycji odnotowano rekordowy wzrost liczby odbiorców festiwalu – w wydarzeniu Uczestniczyło wówczas ponad 93 000 osób.


Bank Millennium

Bank Millennium jest bankiem komercyjnym z siedzibą w Warszawie. Instytucja świadczy usługi finansowe od około 30 lat. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do Klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Bank Millennium jest pierwszym bankiem w Polsce, który wydał kartę płatniczą. Aktualnie bank zatrudnia 5605 pracowników, posiada 345 oddziałów i świadczy usługi blisko 1 838 000 Klientów. Prawie 1 300 000 z nich operuje swoją bankowością przez Internet, a około 888 000 korzysta z bankowości mobilnej. Prezesem zarządu instytucji jest Joao Bras Jorge.


źródło: https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/informacje-prasowe?p_p_id=newsportlet_WAR_newsportlet&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&_newsportlet_WAR_newsportlet_articleName=bank-millennium-po-raz-pi%25C4%2599tnasty-mecenasem-millennium-docs-against-gravity-23.07.2020&news_articleId=28876743

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

mBank placówki w Kutnie
Oddziały
author
Patryk Byczek
02 czerwca 2019

mBank placówki w Kutnie

ING Bank Śląski w Starachowicach
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
02 lipca 2019

ING Bank Śląski w Starachowicach

NOTUS Finanse – oddział w Lublinie
Wpisy
author
Patryk Byczek
18 października 2018

NOTUS Finanse – oddział w Lublinie

PKO BP w Górowie Iławeckim
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
15 września 2019

PKO BP w Górowie Iławeckim

Ranking kredytów gotówkowych – luty 2015
Wpisy
autor wpisu
Anna_Dancewicz
01 lutego 2015

Ranking kredytów gotówkowych – luty 2015

Pożyczki bez BIK Środa Wielkopolska
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
18 grudnia 2021

Pożyczki bez BIK Środa Wielkopolska

Porównaj