Wniosek o świadczenie Dobry Start złożysz w bankowości SGB Banku

Wniosek o świadczenie Dobry Start złożysz w bankowości SGB Banku

author
16 lipca 2021

Spółdzielcza Grupa Bankowa poinformowała w komunikacie prasowym, że wniosek w Programie “Dobry start” można składać z poziomu bankowości elektronicznej SGB24. Świadczenie zapewni rodzicom 300 złotych na wyprawkę szkolną dla swojego dziecka. Sprawdzamy szczegóły.

Na wstępie warto zaznaczyć, że od tego roku zaszły w Programie pewne zmiany. Do tej pory wnioski można było składać w formie papierowej w Miejskich Ośrodkach Pomocy Społecznej. Od bieżącej edycji świadczenia Polacy mogą wnioskować wyłącznie przez Internet, a świadczenia rozpatruje i przyznaje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Dla kogo świadczenie?

Z tak zwanej “wyprawki szkolnej” mogą skorzystać rodzice mający dzieci w wieku do dwudziestu lat lub dwudziestu czterech lat w przypadku dziecka z niepełnosprawnością. Rozpatrując wniosek o świadczenie Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie bierze pod uwagę dochodów rodziny. Dodatkowo świadczenie jest zwolnione z opodatkowania, nie podlega egzekucji, w związku z czym komornik nie może zająć tych środków.


źródło grafiki: SGB

Wnioski w programie Dobry start

Osoby zainteresowane świadczeniem mogą składać wnioski od 1 lipca 2021 roku do 30 listopada 2021 roku. Wnioski złożone w terminie do końca sierpnia zostaną rozliczone już do 30 września 2021 roku. Z kolei wnioski złożone po 31 sierpnia zostaną rozliczone w ciągu dwóch miesięcy, licząc od momentu złożenia wniosku wraz z dokumentami.
Kiedy wniosek zostanie złożony, Zakład Ubezpieczeń Społecznych sprawdzi, czy wnioskodawca posiada profil na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, czyli w systemie informatycznym ZUS, z poziomu którego można załatwiać swoje sprawy w ZUS przez Internet. Jeżeli wnioskodawca nie posiada takiego profil, ZUS założy my go automatycznie, a potwierdzenie tej czynności przyjdzie na adres e-mail, który został podany w trakcie wnioskowania o świadczenie. Z kolei na numer telefonu podany we wniosku przyjdzie jednorazowe hasło, które podczas pierwszego logowania do PUE ZUS należy zmienić.


SGB Bank

SGB Bank działa od 1990 roku. Powstał z inicjatywy wielkopolskich Banków Spółdzielczych. Bank działa w obszarze:
– pełnienia funkcji banku zrzeszającego Banki Spółdzielcze,
– uniwersalnej bankowej obsługi osób fizycznych i prawnych,
– obsługa finansowa przedsięwzięć gospodarczych.
W skład Spółdzielczej Grupy Bankowej wchodzi SGB Bank S.A. oraz 193 Banki Spółdzielcze. Ponadto blisko 1 500 000 Klientów obsługiwanych jest w ponad 1500 placówkach przez 12 000 pracowników.


źródło: https://www.sgb.pl/juz-dzis-zloz-wniosek-o-300-dla-swojego-dziecka/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Inspektorat ZUS w Nowym Tomyślu
Oddziały
author
20 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Nowym Tomyślu

Kredyt gotówkowy Lublin
Kredyty miasta
author
20 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Lublin

Kredyt gotówkowy Zakopane
Wpisy Inne
author
12 maja 2017

Kredyt gotówkowy Zakopane

Expander w Białymstoku
Wpisy
author
29 stycznia 2015

Expander w Białymstoku

Biuro paszportowe w Kielcach
Biura paszportowe
author
21 lipca 2022

Biuro paszportowe w Kielcach

Alior Bank w Łowiczu
Oddziały
author
08 lipca 2019

Alior Bank w Łowiczu