Bank Pekao rozszerzył listę dyspozycji w serwisie Pekao24 oraz aplikacji PeoPay

Bank Pekao rozszerzył listę dyspozycji w serwisie Pekao24 oraz aplikacji PeoPay

author
23 września 2021

Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowym o rozbudowaniu listy wniosków, które Klienci instytucji mogą złożyć z poziomu serwisu Pekao24 i aplikacji PeoPay. Mowa o, między innymi, wnioskach dotyczących kredytu mieszkaniowego, kredytu studenckiego, pożyczki lub kart płatniczych. Sprawdzamy szczegóły.

Z badania „Banking Evolution Study”, zorganizowanego na zlecenie Mastercard wynika, że we wrześniu ubiegłego roku rozwijająca się cyfryzacja życia zdeterminowała wzrost popularności bankowości elektronicznej. Aż 97% respondentów w Polsce, i jednocześnie najwięcej w Europie, interesuje się korzystaniem z możliwości bankowości cyfrowej. Dodatkowo wzrosły jednocześnie oczekiwania Klientów wobec banków i szybkiego dostępu do środków pieniężnych oraz wygodnego i, co najważniejsze, bezpiecznego zarządzania finansami osobistymi online.

Pekao bankiem zdigitalizowanym

Bank Pekao od dawna wdraża do swojej oferty usługi i projekty ściśle związane z digitalizacją. Zarówno w serwisie Pekao24, jak i najnowszej wersji aplikacji mobilnej PeoPay, która jest stopniowo udostępniania, Klienci mogą korzystać z wielu dyspozycji, które można złożyć samodzielnie. Kilka dni temu Pekao dodał do tej listy kolejne 25 pozycji. Klienci złożą przez Internet, między innymi, zaświadczenia i dyspozycje do:
– karty,
– kredytu mieszkaniowego,
– kredytu studenckiego,
– pożyczki,
– rachunku.
Dodatkowo Klient może również zawnioskować o całkowitą przedterminową spłatę kredytu hipotecznego i pożyczki, zaświadczenie o wysokości zadłużenia, opinię bankową czy przygotowanie dokumentów do ustanowienia hipoteki. W oparciu o złożą dyspozycję online, Pekao przygotowuje odpowiednie zaświadczenia, które Klient może pobrać z serwisu Pekao24 lub aplikacji PeoPay.

Cyfryzacja wielu procesów mocno przyspieszyła. Klienci oczekują, że coraz więcej bankowych spraw łatwo zrealizują w kanałach zdalnych. Dlatego rozszerzamy listę dyspozycji, które można złożyć przez bankowość internetową. Nadal będziemy je rozwijać. Zgodnie z założeniami nowej strategii banku, będziemy dążyć do maksymalnej digitalizacji procesów bankowych, by jak najwięcej z nich klient mógł wykonać samodzielnie online, oszczędzając swój czas i pieniądze.

mówił cytowany w komunikacie Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.
Dzięki nowo wprowadzonym funkcjonalnościom, Klienci Banku Pekao mogą uniknąć minimum dwóch wizyt w oddziale, a dodatkowo zmniejszyć opłaty za złożone dyspozycje.


Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/695195/oszczednosc-czasu-i-pieniedzy-bank-pekao-rozszerzyl-liste-dyspozycji-w-serwisie-pekao24-oraz-aplikacji-peopay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt hipoteczny Ełk
Kredyty miasta
author
17 listopada 2017

Kredyt hipoteczny Ełk

Bank Spółdzielczy w Wąsewie sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
20 września 2019

Bank Spółdzielczy w Wąsewie sesje przychodzące i wychodzące

Polacy chcą 500+ dla emerytów
Blog
author
25 października 2018

Polacy chcą 500+ dla emerytów

BNP Paribas oddziały w Nisku
Oddziały
author
25 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Nisku

Eurobank sesje przychodzące i wychodzące
Sesje przelewów
author
29 czerwca 2022

Eurobank sesje przychodzące i wychodzące