Bank Pekao rozszerzył listę dyspozycji w serwisie Pekao24 oraz aplikacji PeoPay

Bank Pekao rozszerzył listę dyspozycji w serwisie Pekao24 oraz aplikacji PeoPay

author
Patryk Byczek
23 września 2021

Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowym o rozbudowaniu listy wniosków, które Klienci instytucji mogą złożyć z poziomu serwisu Pekao24 i aplikacji PeoPay. Mowa o, między innymi, wnioskach dotyczących kredytu mieszkaniowego, kredytu studenckiego, pożyczki lub kart płatniczych. Sprawdzamy szczegóły.

Z badania „Banking Evolution Study”, zorganizowanego na zlecenie Mastercard wynika, że we wrześniu ubiegłego roku rozwijająca się cyfryzacja życia zdeterminowała wzrost popularności bankowości elektronicznej. Aż 97% respondentów w Polsce, i jednocześnie najwięcej w Europie, interesuje się korzystaniem z możliwości bankowości cyfrowej. Dodatkowo wzrosły jednocześnie oczekiwania Klientów wobec banków i szybkiego dostępu do środków pieniężnych oraz wygodnego i, co najważniejsze, bezpiecznego zarządzania finansami osobistymi online.

Pekao bankiem zdigitalizowanym

Bank Pekao od dawna wdraża do swojej oferty usługi i projekty ściśle związane z digitalizacją. Zarówno w serwisie Pekao24, jak i najnowszej wersji aplikacji mobilnej PeoPay, która jest stopniowo udostępniania, Klienci mogą korzystać z wielu dyspozycji, które można złożyć samodzielnie. Kilka dni temu Pekao dodał do tej listy kolejne 25 pozycji. Klienci złożą przez Internet, między innymi, zaświadczenia i dyspozycje do:
– karty,
– kredytu mieszkaniowego,
– kredytu studenckiego,
– pożyczki,
– rachunku.
Dodatkowo Klient może również zawnioskować o całkowitą przedterminową spłatę kredytu hipotecznego i pożyczki, zaświadczenie o wysokości zadłużenia, opinię bankową czy przygotowanie dokumentów do ustanowienia hipoteki. W oparciu o złożą dyspozycję online, Pekao przygotowuje odpowiednie zaświadczenia, które Klient może pobrać z serwisu Pekao24 lub aplikacji PeoPay.

Cyfryzacja wielu procesów mocno przyspieszyła. Klienci oczekują, że coraz więcej bankowych spraw łatwo zrealizują w kanałach zdalnych. Dlatego rozszerzamy listę dyspozycji, które można złożyć przez bankowość internetową. Nadal będziemy je rozwijać. Zgodnie z założeniami nowej strategii banku, będziemy dążyć do maksymalnej digitalizacji procesów bankowych, by jak najwięcej z nich klient mógł wykonać samodzielnie online, oszczędzając swój czas i pieniądze.

mówił cytowany w komunikacie Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.
Dzięki nowo wprowadzonym funkcjonalnościom, Klienci Banku Pekao mogą uniknąć minimum dwóch wizyt w oddziale, a dodatkowo zmniejszyć opłaty za złożone dyspozycje.


Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/695195/oszczednosc-czasu-i-pieniedzy-bank-pekao-rozszerzyl-liste-dyspozycji-w-serwisie-pekao24-oraz-aplikacji-peopay

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

1000 pracowników dobrowolnie odejdzie z Pekao
Wpisy
author
Patryk Byczek
11 maja 2018

1000 pracowników dobrowolnie odejdzie z Pekao

Wzrostowe wyniki Lidla w Polsce
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
04 czerwca 2019

Wzrostowe wyniki Lidla w Polsce

Oszustwo na wolontariusza WOŚP
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
09 stycznia 2020

Oszustwo na wolontariusza WOŚP

Szybkie pożyczki Miechów
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
08 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Miechów

Millenialsi z coraz większym długiem
Wpisy
author
Patryk Byczek
26 lipca 2017

Millenialsi z coraz większym długiem

ING Bank Śląski w Bolesławcu
Oddziały
author
Patryk Byczek
02 lipca 2019

ING Bank Śląski w Bolesławcu