Bank Pekao wspiera swoich niesłyszących Klientów

Bank Pekao wspiera swoich niesłyszących Klientów

author
Patryk Byczek
03 września 2021

Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowym, że Klienci instytucji mogą już zdalnie korzystać z pomocy doradcy Pekao Direct, który jednocześnie jest tłumaczem polskiego języka migowego. Sprawdzamy szczegóły.

W trakcie wideo rozmowy w bankowości Pekao24, Konsultant pomoże niesłyszącemu Klientowi w załatwieniu jego spraw finansowo-bankowych.

Raport Komisji Ekspertów ds. Osób Głuchych

W zeszłym roku Komisja Ekspertów do spraw Osób Głuchych, która działa przy Rzeczniku Praw Obywatelskich sporządziła raport, z którego wynika, że osoby niedosłyszące oraz niesłyszące tworzą jedną z najbardziej wykluczonych grup społecznych w naszym kraju. Szacunkowo mówi się, że liczba niesłyszących Polaków wynosi nawet 100 000 osób, a około 30 000 – 50 000 z tych osób podsłuchuje się językiem migowym. Z myślą o takich osobach oraz o usuwaniu wszelkich barier dla osób z niepełnosprawnością słuchową, Bank Pekao wprowadził do swojej oferty nową funkcjonalność. Mowa o zdalnej rozmowie z konsultantem w języku migowym.

Zależy nam na wygodzie naszych klientów, staramy się usuwać stojące przed nimi bariery. Dlatego też postanowiliśmy wesprzeć osoby niesłyszące odpowiednio dostosowując nasz proces obsługi klienta. Mamy nadzieję, że spełni on oczekiwania tych osób i choć trochę ułatwi im codziennie funkcjonowanie.

– mówił cytowany w komunikacie Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.


Z nowej funkcjonalności Klienci mogą skorzystać w serwisie Pekao24 bez konieczności logowania. Aby przeprowadzić taką rozmowę z konsultantem Pekao Direct wystarczy wybrać czat z opcją wideo. Wówczas pokaże się lista tematów, na której widoczna będzie nowo wprowadzona opcja „Rozmowa w języku migowym”. Następnie Klient musi zaakceptować regulamin. Po tym kroku nastąpi połączenie z doradcą posługującym się polskim językiem migowym.
Konsultanci posługującym się polskim językiem migowym będą dostępni od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00.

Chcemy być blisko klienta i „mówić jego językiem”. Obecność tłumacza, nawet wirtualna, to dla klienta ogromne ułatwienie. Do tej pory niesłyszący klienci realizowali czynności w oddziałach wyłącznie w towarzystwie własnych tłumaczy lub kontaktowali się z bankiem poprzez zwykły czat. Teraz się to zmieni, to bank zapewni klientom obsługę w języku migowym.

– mówił cytowany w komunikacie Jarosław Kożuch, Wiceprezes Zarządu w Pekao Direct.


Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/690904/bank-pekao-wesprze-klientow-poslugujacych-sie-jezykiem-migowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP z wyróżnieniem Orzeł Innowacji
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
30 listopada 2018

PKO BP z wyróżnieniem Orzeł Innowacji

Bank Pekao sponsorem wyprawy na K2
Wpisy
author
Aneta Jankowska
24 lipca 2018

Bank Pekao sponsorem wyprawy na K2

Nowość w Banku Millennium: e-operat
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
24 grudnia 2020

Nowość w Banku Millennium: e-operat

Alior Bank w Plewiskach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
21 lipca 2019

Alior Bank w Plewiskach

Porównaj