Odroczenie spłaty kredytu w Credit Agricole

Odroczenie spłaty kredytu w Credit Agricole

author
Patryk Byczek
24 marca 2020

Credit Agricole w oficjalnym komunikacie poinformował swoich Klientów, że w związku z zachowaniem ich bezpieczeństwa ekonomicznego możliwe jest teraz odroczenia spłaty rat kredytów o nawet sześć miesięcy.

Klienci Credit Agricole mogą złożyć specjalne wnioski o odroczenie kredytu z poziomu bankowości Internetowej lub wysyłając wniosek listem. Zatem wizyta w oddziale banku nie jest konieczna.

Odroczenie kredytu

Możliwość odłożenia spłaty rat kredytu wprowadzona do oferty Credit Agricole jest skierowana do Klientów, którzy w związku z epidemią koronawirusa mogą mieć problemu ze spłatą posiadanych w banku kredytów. To właśnie osoby poszkodowane sytuacją mogą składać do Credit Agricole wnioski o restrukturyzację zobowiązań. Bank informuje, że odroczenie dotyczy kredytów:

firmowych,
hipotecznych,
konsumpcyjnych.

Konkretne formularze wniosków oraz wszelkie potrzebne dokumenty można pobrać ze specjalnie przygotowanej strony banku. Składając wniosek należy podać dane z dowodu osobistego oraz informacje o obecnych dochodach. Wniosek muszą złożyć wszyscy uczestnicy restrukturyzowanej umowy kredytu. Mowa o na przykład współkredytobiorgcach lub poręczycielach.

Jeśli wniosek jest motywowany trudnościami finansowymi wynikającymi z epidemii, nie wymagamy dołączania dokumentów poświadczających trudną sytuację finansową. Prosimy jedynie o podanie krótkiej informacji w jaki sposób epidemia wpłynęła na sytuację klienta.

– mówiła cytowana w komunikacie Idalia Laskowicz, dyrektor Pionu Windykacji i Zarządzania Wierzytelnościami w Credit Agricole.

Klienci otrzymają odpowiedź listownie lub w wiadomości e-mail, na adres podany we wniosku o odroczenie spłaty rat kredytu. W niektórych sytuacjach można się nawet spodziewać, że Bank skontaktuje się z wnioskodawcą telefonicznie. Za zamianami w umowie kredytu nie idą żadne dodatkowe opłaty.

Dokładamy wszelkich starań, żeby zapewnić jak najlepszą jakość obsługi klientów i wszystkie wnioski rozpatrywać jak najszybciej. Jednak w związku z tym, że wszyscy działamy w trybie awaryjnym, może okazać się, że trudniej teraz dodzwonić się do naszych doradców w Contact Center. Chciałabym prosić o wyrozumiałość i cierpliwość.

– kontynuowała Idalia Laskowicz.


Credit Agricole

Credit Agricole wchodzi w skład dziesięciu najpotężniejszych grup finansowych na świecie. Ponadto uważana jest za europejskiego lidera w dziedzinie zarządzania aktywami oraz współpracy banku z firmą ubezpieczeniową (bancassurance). Instytucji zaufało ponad 52 000 000 Klientów na całym świecie. Credit Agricole od ponad 120 lat nie zmienia kierunku swojego działania. Przez cały ten okres grupa skupia się przede wszystkim na Kliencie oraz wspieraniu społeczności lokalnych.

W naszym kraju bank działa i wspiera Polaków od 2011 roku. Aktualnym prezesem CA jest Piotr Kwiatkowski, a stanowisko pierwszego wiceprezesa zajmuje obecnie Olivier Constantin. Poza prezesem, w zarządzie zasiada jeszcze sześciu innych członków. Pod koniec koniec trzeciego kwartału 2018 roku liczba otwartych Kont dla Ciebie przekroczyła 100 000.


źródło: https://media.credit-agricole.pl/informacje-prasowe/2020/credit-agricole-umozliwia-odroczenie-splaty-kredytu-o-pol-roku

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Santander Bank Polska w Lidzbarku Warmińskim
Oddziały
author
Patryk Byczek
22 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Lidzbarku Warmińskim

Nagrody za zarejestrowanie firmy via Santander internet
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
17 maja 2021

Nagrody za zarejestrowanie firmy via Santander internet

Bank Pekao w Solcu Kujawskim
Oddziały
author
Patryk Byczek
06 sierpnia 2019

Bank Pekao w Solcu Kujawskim

Osoby zamożne bez 500+?
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
22 kwietnia 2020

Osoby zamożne bez 500+?

Kredyt konsolidacyjny Łuków
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
09 czerwca 2022

Kredyt konsolidacyjny Łuków