Odroczenie spłaty kredytu w Credit Agricole

Odroczenie spłaty kredytu w Credit Agricole

author
Patryk Byczek
24 marca 2020

Credit Agricole w oficjalnym komunikacie poinformował swoich Klientów, że w związku z zachowaniem ich bezpieczeństwa ekonomicznego możliwe jest teraz odroczenia spłaty rat kredytów o nawet sześć miesięcy.

Klienci Credit Agricole mogą złożyć specjalne wnioski o odroczenie kredytu z poziomu bankowości Internetowej lub wysyłając wniosek listem. Zatem wizyta w oddziale banku nie jest konieczna.

Odroczenie kredytu

Możliwość odłożenia spłaty rat kredytu wprowadzona do oferty Credit Agricole jest skierowana do Klientów, którzy w związku z epidemią koronawirusa mogą mieć problemu ze spłatą posiadanych w banku kredytów. To właśnie osoby poszkodowane sytuacją mogą składać do Credit Agricole wnioski o restrukturyzację zobowiązań. Bank informuje, że odroczenie dotyczy kredytów:

firmowych,
hipotecznych,
konsumpcyjnych.

Konkretne formularze wniosków oraz wszelkie potrzebne dokumenty można pobrać ze specjalnie przygotowanej strony banku. Składając wniosek należy podać dane z dowodu osobistego oraz informacje o obecnych dochodach. Wniosek muszą złożyć wszyscy uczestnicy restrukturyzowanej umowy kredytu. Mowa o na przykład współkredytobiorgcach lub poręczycielach.

Jeśli wniosek jest motywowany trudnościami finansowymi wynikającymi z epidemii, nie wymagamy dołączania dokumentów poświadczających trudną sytuację finansową. Prosimy jedynie o podanie krótkiej informacji w jaki sposób epidemia wpłynęła na sytuację klienta.

– mówiła cytowana w komunikacie Idalia Laskowicz, dyrektor Pionu Windykacji i Zarządzania Wierzytelnościami w Credit Agricole.

Klienci otrzymają odpowiedź listownie lub w wiadomości e-mail, na adres podany we wniosku o odroczenie spłaty rat kredytu. W niektórych sytuacjach można się nawet spodziewać, że Bank skontaktuje się z wnioskodawcą telefonicznie. Za zamianami w umowie kredytu nie idą żadne dodatkowe opłaty.

Dokładamy wszelkich starań, żeby zapewnić jak najlepszą jakość obsługi klientów i wszystkie wnioski rozpatrywać jak najszybciej. Jednak w związku z tym, że wszyscy działamy w trybie awaryjnym, może okazać się, że trudniej teraz dodzwonić się do naszych doradców w Contact Center. Chciałabym prosić o wyrozumiałość i cierpliwość.

– kontynuowała Idalia Laskowicz.


Credit Agricole

Credit Agricole wchodzi w skład dziesięciu najpotężniejszych grup finansowych na świecie. Ponadto uważana jest za europejskiego lidera w dziedzinie zarządzania aktywami oraz współpracy banku z firmą ubezpieczeniową (bancassurance). Instytucji zaufało ponad 52 000 000 Klientów na całym świecie. Credit Agricole od ponad 120 lat nie zmienia kierunku swojego działania. Przez cały ten okres grupa skupia się przede wszystkim na Kliencie oraz wspieraniu społeczności lokalnych.

W naszym kraju bank działa i wspiera Polaków od 2011 roku. Aktualnym prezesem CA jest Piotr Kwiatkowski, a stanowisko pierwszego wiceprezesa zajmuje obecnie Olivier Constantin. Poza prezesem, w zarządzie zasiada jeszcze sześciu innych członków. Pod koniec koniec trzeciego kwartału 2018 roku liczba otwartych Kont dla Ciebie przekroczyła 100 000.


źródło: https://media.credit-agricole.pl/informacje-prasowe/2020/credit-agricole-umozliwia-odroczenie-splaty-kredytu-o-pol-roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt konsolidacyjny Lidzbark Warmiński
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
25 sierpnia 2022

Kredyt konsolidacyjny Lidzbark Warmiński

W przyszłym roku raty kredytowe bez zmian?
Wpisy
author
Patryk Byczek
13 listopada 2018

W przyszłym roku raty kredytowe bez zmian?

Nowe województwo – od kiedy?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
08 stycznia 2021

Nowe województwo – od kiedy?

Kredyt hipoteczny z rodzicami
Kredyty
autor wpisu
Julia Wierciło
15 marca 2023

Kredyt hipoteczny z rodzicami

ING Bank Śląski w Gdyni
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
12 czerwca 2019

ING Bank Śląski w Gdyni

Porównaj