Bank Pekao ze zbiórką przeciw pandemii

Bank Pekao ze zbiórką przeciw pandemii

author
Patryk Byczek
05 maja 2020

Pracownicy Banku Pekao oraz pozostałych spółek wchodzących w skład Grupy PZU łączą siły na rzecz walki z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa w Polsce. Firmy zorganizowały zbiórkę pieniędzy na zakup namiotów barierowych.

Namiot barierowy jest wynalazkiem lekarza Marcina Kaczora z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przedmiot ma na celu chronić przed zakażaniem innych pacjentów i personelu szpitali.

Spółki biorące udział w akcji

Bank Pekao poinformował, że do akcji charytatywnej dołączyły się pracownicy wszystkich spółek z:

– Alior Banku,
– Banku Pekao,
– Grupy PZU,
– Link4.

Należy wiedzieć, że każda zebrana przez pracowników złotówka zostanie podwojona przez wyżej wymienione firmy. Cała akcja jest kolejną inicjatywą, w którą pracownicy Pekao zaangażowali się, chcąc walczyć z rozprzestrzeniającym się koronawirusem w Polsce. Każda osoba chcąc wesprzeć zbiórkę może wpłacić dowolną kwotę na specjalnie uruchomione konto na wsparcie działań związanych z zapobieganiem COVID-19.

Oprócz działań skierowanych do naszych klientów indywidualnych i firmowych, realizujemy również bardzo ważną dla nas misję społeczną. Jako jeden z największych banków w Polsce, czujemy się odpowiedzialni za zdrowie Polaków oraz za personel medyczny, który każdego dnia z wielkim poświęceniem angażuje się w walkę z koronawirusem. Chcemy wesprzeć wszystkich, którzy codziennie stają na pierwszej linii frontu. Przekazaliśmy darowiznę dla najbardziej potrzebujących placówek medycznych w całym kraju, a nasi pracownicy jako wolontariusze włączyli się w pracę całodobowej infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informowania o postepowaniu w sytuacji podejrzenia koronawirusa. Teraz – wspólnie z innymi spółkami z Grupy PZU – realizujemy nową inicjatywę, dzięki której zbierzemy środki na zakup niezbędnych dla szpitali oraz służb ratownictwa namiotów barierowych.

– mówił cytowany w komunikacie Leszek Skiba, p.o. prezesa zarządu Banku Pekao S.A.

Same namioty barierowe szczelnie odgradzają osobę zakażoną koronawirusem od otoczenia, dzięki czemu inne osoby są o zdecydowanie mniej narażone na zakażenie. Autorem innowacyjnego pomysłu na zapewnienie bezpieczeństwa jest doktor Marcin Kaczor, który jest kierownikiem Centrum Symulacji Medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii.

Namiot barierowy umożliwia całkowite odseparowanie się od wirusów i zapobiega rozprzestrzenianiu się pandemii. Jego powłoka chroni inne osoby przed zarażeniem, a jednocześnie pozwala lekarzom na przeprowadzanie wszystkich niezbędnych zabiegów medycznych.

– mówił cytowany w komunikacie doktor Marcin Kaczor.

Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/503188/w-banku-pekao-firmy-zaloza-konto-calkowicie-zdalnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Współpraca BGK z bankami z Rwandy i Egiptu
Wpisy
author
Aneta Jankowska
31 lipca 2018

Współpraca BGK z bankami z Rwandy i Egiptu

Pożyczki bez BIK Bukowno
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
14 grudnia 2021

Pożyczki bez BIK Bukowno

Ile zarabia ekonomista?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
28 września 2019

Ile zarabia ekonomista?

Szybki wzrost zadłużenia firm z sektora przemysłowego
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
13 sierpnia 2019

Szybki wzrost zadłużenia firm z sektora przemysłowego

Vivus.pl udzielił już 4 mln pożyczek
Blog
autor wpisu
Maciej_Stanko
04 kwietnia 2016

Vivus.pl udzielił już 4 mln pożyczek

Raport mBanku o nieruchomościach w Polsce
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
05 stycznia 2019

Raport mBanku o nieruchomościach w Polsce

Porównaj