Bank Pocztowy i płatności Visa bez PIN do 100 złotych

Bank Pocztowy i płatności Visa bez PIN do 100 złotych

author
Patryk Byczek
10 kwietnia 2020

Bank Pocztowy w najnowszym komunikacie poinformował, że Klienci posiadający karty płatnicze z logo Visa mogą bez problemów dokonywać płatności do 100 złotych bez konieczności podawania kodu zabezpieczającego PIN. Działania są kontynuacją wdrażania w życie rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego mówiącej o podniesieniu limitu płatności zbliżeniowych bez potrzeby wpisywania kodu PIN na terminalu płatniczym.

Prowadzone przez Bank działania są również odpowiedzią i walką z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa w Polsce. Kilka dni temu Bank Pocztowy informował o zwiększeniu limitów dla kart z logo Mastercard.

Zwiększenie limitu płatności kartą Visa

Instytucja podwyższyła limity transakcji do 100 złotych, podczas których nie trzeba ich zatwierdzać kodem PIN. Nowa oferta dotyczy zarówno kart debetowych, jak i kredytowych. Limit został zwiększony po to, aby maksymalnie ograniczyć liczbę transakcji, podczas których wymagane jest wpisywanie kodu PIN, co wiąże się z dotykaniem terminala płatniczego. Obecnie w związku z epidemią koronawirusa taka czynność jest niekorzystana dla Klientów punktów usługowo-handlowych.

Limit wysokości transakcji zbliżeniowych realizowanych bez podawania kodu PIN został podniesiony nie tylko w Polsce. W podobne rozwiązania wprowadzono w ostatnich tygodniach chociażby w Holandii czy Wielkiej Brytanii. Nieustannie apelujemy do wszystkich, nie tylko naszych klientów, o rezygnację z gotówki na rzecz innych, bezkontaktowych form płatności.

– mówiła cytowana w komunikacie Sylwia Kosidło, Dyrektor Departamentu Kart Płatniczych i Bankowości Elektronicznej Banku Pocztowego.

Nowa funkcjonalność a terminale

Należy wiedzieć, że Klienci Banku Pocztowego nie od razu mogą skorzystać z nowych limitów w każdym punkcie usługowo-handlowym. Nowo przyjęte zasady płatności bezgotówkowych mówiących o transakcjach bezgotówkowych do 100 złotych bez konieczności podawania kodu PIN będą aktywne wyłącznie w miejscach do tego przystosowanych. Chodzi o to, że osoby zarządzające lokalami usługowymi muszą najpierw odpowiednio przystosować do tego posiadane terminale płatnicze. Na ten moment wiadomo, że urządzenia płatnicze będą aktualizowane stopniowo. Należy mieć na uwadze, że w jednym sklepie nowe limity mogą działać prawidłowo, a w innym sklepie limity mogą jeszcze nie obowiązywać.


Bank Pocztowy

Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:

– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.

Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.


źródło: https://media.pocztowy.pl/pr/496592/bank-pocztowy-w-pelni-zblizeniowy-nowy-limit-platnosci-zblizeniowych-realizowanych-kartami-visa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyty w programie Mieszkanie dla Młodych
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
15 stycznia 2014

Kredyty w programie Mieszkanie dla Młodych

NOTUS Finanse – oddział w Bytowie
Wpisy
author
Patryk Byczek
07 września 2018

NOTUS Finanse – oddział w Bytowie

Jak działa GroszConnect
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
13 kwietnia 2018

Jak działa GroszConnect

Alior Bank w Węgorzewie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
05 czerwca 2019

Alior Bank w Węgorzewie

Bank Pekao w Mikołowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
05 lipca 2019

Bank Pekao w Mikołowie

Western Union umożliwia przekazy w Euro
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
09 maja 2013

Western Union umożliwia przekazy w Euro

Porównaj