Najczęściej komentowane
Bank Pocztowy opinie
Polacy, którzy zdecydowali się zadbać o swoje finanse nawiązują współpracę z bankami. Jednakże znalezienie oferty dostosowanej do własnych potrzeb nie jest proste. Najczęściej osoby troszczące się o swoje finanse porównują oferty kilku lub kilkunastu banków, żeby finalnie wybrać jeden – ten najlepszy. Poniżej staramy się prześwietlić ofertę Banku Pocztowego oraz zwrócić uwagę na opinię Klientów o tej właśnie instytucji. Sprawdź szczegóły.
Bank Pocztowy – opinie Klientów
Bank Pocztowy jest trzynastem bankiem w Polsce pod względem wysokości posiadanych aktywów. Instytucja jest bardzo popularna wśród osób starszych. Bank promuje swoją ofertę w telewizji i Internecie, dzięki czemu z roku na rok zyskuje coraz więcej Klientów. Poniżej sprawdzamy ofertę Banku i opinie Klientów, którzy komentują instytucję w Internecie.
W ofercie Banku Pocztowego Klienci znajdą różnego rodzaju konta, pożyczki, kredyty czy fundusze. Oferta instytucji jest na tyle szeroka, że każdy Klient znajdzie w niej coś dla siebie.
Przejdź do opinii o Banku Pocztowym i dodaj swoją.
Plusy i minusy Banku Pocztowego
+ rozwinięte metody płatności mobilnych
+ dobra komunikacja biura prasowego z Klientami
+ bardzo popularny bank w kraju
+ oferty promocyjne dla Klientów
+ możliwość skorzystania z oferty przez Internet
+ szeroka oferta produktów i usług
+ kompetenci konsultanci na infolinii
+ bank cieszący się dużym zaufaniem wśród Klientów
+ intuicyjny pulpit bankowości elektronicznej
+ oddziały dostosowane do potrzeb Klientów
– trudności przy zmianach danych z poziomu bankowości elektronicznej
– mało stanowisk w placówkach
– brak możliwości załatwienia wielu spraw przez infolinię
– częste opóźnienia w sesjach przelewów
– karty płatnicze z ograniczoną ilością wzorów
Najważniejsze informacje dla Klientów:
Historia Banku Pocztowego
Bank Pocztowy jest bankiem komercyjnym, który oferuje swoje usługi Klientom indywidualnym oraz mikro i małych przedsiębiorstw. Bank Pocztowy założono w 1990 roku w Bydgoszczy. Główną myślą podczas tworzenia Banku Pocztowego było podniesienie z kolan tradycji bankowości pocztowej w naszym kraju. Od początku swojego istnienia Bank Pocztowy zajmował się głównie rozliczaniem przedsiębiorstw oraz samorządów. Instytucja systematycznie wprowadzała coraz to więcej usług skierowanych ku Klientom detalicznym. W 1999 roku Bank Pocztowy prowadził już całkowitą obsługę kont osobistych GIRO w każdym urzędzie pocztowym.
Rok później rachunek GIRO został podzielony na Giro Nestor oraz Giro Standard. W roku 2006 Bank Pocztowy podpisał wiążącą umowę z Pocztą Polską, na mocy której strony stosowały się do jasno określonych zasad współpracy w obszarze bankowych usług detalicznych. Na podstawie tejże umowy do końca 2009 roku w placówkach Poczty Polskie stworzono ponad 2000 Pocztowych Stanowisk Finansowych, które pomogły bankowi w obsłudze Klientów instytucji przez pracowników placówek pocztowych. Głównymi akcjonariuszami Banku Pocztowego są: Poczta Polska – 75% minus 10 akcji i PKO Bank Polski – 25% plus 10 akcji.
Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź:
Kredyt online – 100% przez Internet
Pożyczki na dowód – bez formalności
Oferta Banku Pocztowego
Oferta Banku Pocztowego jest obecnie bardzo szeroka. Składają się na nią trzy główne grupy produktów – po pierwsze wszystko to, co dotyczy bankowości codziennej, po drugie kredytów i pożyczek, a po trzecie oszczędności i inwestycji.
W zakresie bankowości codziennej Bank Pocztowy oferuje głównie konta osobiste dostosowane do wieku Klientów. W banku tym założymy Konto w Porządku Start (dla osób od 13 do 25 roku życia), Konto w Porządku (od 26 do 64 roku życia) oraz Konto w Porządku Plus (dla osób od 65 roku życia). Do każdego konta możemy oczywiście uzyskać kartę płatniczą.
Bank Pocztowy ma w ofercie również wiele produktów kredytowych – w tym banku na dość korzystnym oprocentowaniu możemy wziąć Kredyt Pocztowy, Kredyt konsolidacyjny gotówkowy, Kredyt mieszkaniowy oraz Kredyt hipoteczny konsolidacyjny. Bank oferuje również wyjątkową Pożyczkę hipoteczną oraz opcję wzięcia Kredytu w koncie.
W zakresie oszczędności i inwestycji w Banku Pocztowym możemy skorzystać z produktów takich jak konta oszczędnościowe, fundusze inwestycyjne i lokaty terminowe. Konto oszczędnościowe występuje także w odmianie oszczędzania na środkach uzyskiwanych w ramach 500 plus (Konto Oszczędnościowe 500+).
W ofercie Banku Pocztowego Klienci znajdą:
1. Kredyty i pożyczki:
– kredyt hipoteczny konsolidacyjny,
– kredyt hipoteczny,
– kredyt gotówkowy,
– kredyt konsolidacyjny,
– kredyt pocztowy,
– kredyt w koncie,
– pożyczka hipoteczna.
2. Inwestycje oraz oszczędności:
– lokaty terminowe,
– fundusze inwestycyjne,
– konto 500+,
– konto oszczędnościowe.
3. Bankowość codzienna:
– karty płatnicze,
– konta podstawowe,
– płatności mobilne,
– ubezpieczenia,
– MoneyGram,
– usługi pocztowe,
– bankowość elektroniczna,
– mikrorachunek podatkowy,
– oferta dla Ukraińców.
Bank Pocztowy w liczbach
Poniżej przedstawiamy szczegółowe dane statystyczne o Banku Pocztowym:
– rok założenia – 1990 rok
– liczba pracowników – 1410 osób
– liczba placówek – 4700
– wysokość aktywów – 7 500 000 000 złotych
– liczba otworzonych rachunków osobistych – 673 800
– liczba Klientów – 936 727
Nasza opinia o Banku Pocztowym
Bank Pocztowy to co prawa mało popularny bank, ale liczba Klientów, którzy posiadają w nim konta lub kredyty, świadczy o tym, że jego produkty są godne zainteresowania.
W naszej ocenie na szczególną uwagę zasługuje oferta kredytowa i pożyczkowa Banku Pocztowego. Produkty kierowane są do naprawdę szerokiego grona Klientów. Szczególnie zadowolone mogą być osoby zadłużone, bo nie w każdym banku jest dla nich oferta. Bank Pocztowy zadłużonym oferuje aż dwa produkty – kredyt konsolidacyjny gotówkowy oraz kredyt hipoteczny konsolidacyjny.
Tym, czego w naszej ocenie brakuje w Banku Pocztowym, są konta dla najmłodszych. Wiele banków pozwala na zakładanie kont nawet dzieciom, które nie ukończyły jeszcze roku, a w Banku Pocztowym konto można założyć dopiero dziecku, które ukończy trzynasty rok życia.
Na co narzekają Klienci Banku Pocztowego?
Klienci, na co dzień współpracujący i korzystający z usług i produktów największego banku w Polsce w Internecie zamieszczają swoje opinie na temat współpracy z instytucją. Nie zawsze są jednak korzystne dla banku. Klienci starają się dzielić również tymi negatywnymi aspektami współpracy. Klienci Banku Pocztowego narzekają na:
– prowizja za wypłacanie gotówki w bankomatach,
– często lepsza oferta dla nowych Klientów,
– mała liczba stanowisk w bankach,
– duże kolejki w placówkach,
– problemy podczas składania wniosków kredyt przez Internet,
– bardzo duże formalności podczas wnioskowania o kredyt w oddziale,
– wąski wachlarz spraw możliwych do załatwienia przez infolinię,
– ograniczona możliwość wyboru wzorów kart płatniczych,
– nieopłacalne warunki kredytowe.
Z czego są zadowoleni Klienci Banku Pocztowego?
Z drugiej strony Klienci Banku Pocztowego dzielą się z innymi także pozytywnymi aspektami współpracy z Bankiem Pocztowym. Na wielu płaszczyznach Klienci instytucji bardzo ją doceniają. Klienci Banku Pocztowego są zadowoleni z:
– odpowiedzialności banku za Klientów,
– przejrzystej oferty,
– bardzo dużej ilości placówek,
– możliwości założenia konta dla młodych,
– bardzo kompetentnych doradców w oddziałach,
– promocji skierowanych do nowych Klientów,
– bogatej oferty,
– sprawnej infolinii,
– czasu pracy oddziałów.
Bank Pocztowy – co wyróżnia?
1. Bank Pocztowy to jedyny bank w Polsce, który nie potrzebuje własnych oddziałów do tego, by kompleksowo obsłużyć swojego Klienta. Placówkami tego banku są bowiem wszystkie punkty Poczty Polskiej (4700 w całym kraju), spośród czego prawie 800 placówek dedykowanych jest tylko do sprzedaży produktów finansowych.
2. Bank Pocztowy jest związany z Fundacją Pocztowy Dar, która od 2012 roku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. W banku tym prowadzone jest konto fundacji.
3. Choć tak mogłoby się wydawać, to akcjonariuszem banku nie jest w 100% Poczta Polska. Aż 25% plus 10 akcji Banku posiada znany PKO BP.
4. Tradycyjny Bank Pocztowy posiada swoją nową cyfrową markę – EnveloBank, wyróżniający się nie tylko podążaniem za najnowszymi trendami w bankowości, szczególnie internetowej, ale także będący w 100% w rękach Polaków (polski kapitał).
5. Wizja Banku Pocztowego brzmi następująco: „Wzmocnimy polski system finansowy tworząc silną bankowość pocztową, opartą o największą sieć usługową w kraju, łączącą tradycyjną ofertę z nowoczesnymi usługami cyfrowymi, wykorzystującą efekt synergii Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej”.
Bank Pocztowy – podstawowe dane
Nazwa banku: | Bank Pocztowy |
Data powstania: | 1990 rok |
Siedziba banku: | Bydgoszcz |
Rodzaj banku: | bank komercyjny |
Prezes banku: | Jakub Słupiński - pełniący obowiązki |
Forma prawna: | spółka akcyjna |
KRS: | 0000010821 |
NIP: | 5540314271 |
Siedziba Banku:
Bank Pocztowy
ul. Jagiellońska 17
85-959 Bydgoszcz
Adres korespondencyjny:
Bank Pocztowy
ul. Jagiellońska 17
85-959 Bydgoszcz
OPINIE O BANKU POCZTOWYM
Masz pozytywne lub negatywne doświadczenia dotyczące współpracy z Bankiem Pocztowym? Podziel się swoją opinią.
Wszystkie komentarze
Dodzwonić się na infolinię graniczy z cudem. Mnie się nie udało ponieważ wszyscy konsultanci byli zajęci. Drogą elektroniczną informacji się nie uzyska. Jest to swoiste odbijanie piłeczki. Jak by się rozmawiało z robotem. Swoim podejściem do klienta na pewno nie przytrzymają starych i nie pozyskają nowych. Nie są otwarci do ludzi tak jak inne banki. NIE POLECAM
18tys zniknęło z konta po tym jak przestępca wbił się na konto korzystając z aplikacji mobilnej - wyciągnął na blik gotówkę z bankomatu i płacił za bitcoiny blikiem, nie dostałem żadnych wiadomości autoryzacyjnych tych transakcji, gdyby nie to ze operacje zaczęły się pojawiać w historii po 12h to bym nie zauważył i więcej by zostało zabrane. nie trzymajcie tam żadnej dużej gotówki, bezpieczeństwo aplikacji jest na b niskim poziomie i przestępcy wchodzą na konta jak w masło!! nawet jeśli nie używacie aplikacji ktoś inny może ja użyć za was i zrobić przelewy! limity w aplikacji są ustawiane przez przestępcę nie przez nas! bank nie uznał reklamacji sprawa idzie do sądu.
bank na poczcie to superpomysl. wysylam paczke i robie przelew, dwa w jednym hehe
Dodaj komentarz