Bank Pocztowy opinie

Bank Pocztowy opinie

author
Dominika Sobieraj
14 listopada 2020

Polacy, którzy zdecydowali się zadbać o swoje finanse nawiązują współpracę z bankami. Jednakże znalezienie oferty dostosowanej do własnych potrzeb nie jest proste. Najczęściej osoby troszczące się o swoje finanse porównują oferty kilku lub kilkunastu banków, żeby finalnie wybrać jeden – ten najlepszy. Poniżej staramy się prześwietlić ofertę Banku Pocztowego oraz zwrócić uwagę na opinię Klientów o tej właśnie instytucji. Sprawdź szczegóły.

Bank Pocztowy – opinie Klientów

Bank Pocztowy jest trzynastem bankiem w Polsce pod względem wysokości posiadanych aktywów. Instytucja jest bardzo popularna wśród osób starszych. Bank promuje swoją ofertę w telewizji i Internecie, dzięki czemu z roku na rok zyskuje coraz więcej Klientów. Poniżej sprawdzamy ofertę Banku i opinie Klientów, którzy komentują instytucję w Internecie.

W ofercie Banku Pocztowego Klienci znajdą różnego rodzaju konta, pożyczki, kredyty czy fundusze. Oferta instytucji jest na tyle szeroka, że każdy Klient znajdzie w niej coś dla siebie.

Przejdź do opinii o Banku Pocztowym i dodaj swoją.

Plusy i minusy Banku Pocztowego

+ rozwinięte metody płatności mobilnych
dobra komunikacja biura prasowego z Klientami
bardzo popularny bank w kraju
+ oferty promocyjne dla Klientów
+ możliwość skorzystania z oferty przez Internet
szeroka oferta produktów i usług
+ kompetenci konsultanci na infolinii
bank cieszący się dużym zaufaniem wśród Klientów
+ intuicyjny pulpit bankowości elektronicznej
+ oddziały dostosowane do potrzeb Klientów


trudności przy zmianach danych z poziomu bankowości elektronicznej
 mało stanowisk w placówkach
– brak możliwości załatwienia wielu spraw przez infolinię
– częste opóźnienia w sesjach przelewów
karty płatnicze z ograniczoną ilością wzorów

Historia Banku Pocztowego

Bank Pocztowy jest bankiem komercyjnym, który oferuje swoje usługi Klientom indywidualnym oraz mikro i małych przedsiębiorstw. Bank Pocztowy założono w 1990 roku w Bydgoszczy. Główną myślą podczas tworzenia Banku Pocztowego było podniesienie z kolan tradycji bankowości pocztowej w naszym kraju. Od początku swojego istnienia Bank Pocztowy zajmował się głównie rozliczaniem przedsiębiorstw oraz samorządów. Instytucja systematycznie wprowadzała coraz to więcej usług skierowanych ku Klientom detalicznym. W 1999 roku Bank Pocztowy prowadził już całkowitą obsługę kont osobistych GIRO w każdym urzędzie pocztowym.

Rok później rachunek GIRO został podzielony na Giro Nestor oraz Giro Standard. W roku 2006 Bank Pocztowy podpisał wiążącą umowę z Pocztą Polską, na mocy której strony stosowały się do jasno określonych zasad współpracy w obszarze bankowych usług detalicznych. Na podstawie tejże umowy do końca 2009 roku w placówkach Poczty Polskie stworzono ponad 2000 Pocztowych Stanowisk Finansowych, które pomogły bankowi w obsłudze Klientów instytucji przez pracowników placówek pocztowych. Głównymi akcjonariuszami Banku Pocztowego są: Poczta Polska – 75% minus 10 akcji i PKO Bank Polski – 25% plus 10 akcji.

Oferta Banku Pocztowego

Oferta Banku Pocztowego jest obecnie bardzo szeroka. Składają się na nią trzy główne grupy produktów – po pierwsze wszystko to, co dotyczy bankowości codziennej, po drugie kredytów i pożyczek, a po trzecie oszczędności i inwestycji.

W zakresie bankowości codziennej Bank Pocztowy oferuje głównie konta osobiste dostosowane do wieku Klientów. W banku tym założymy Konto w Porządku Start (dla osób od 13 do 25 roku życia), Konto w Porządku (od 26 do 64 roku życia) oraz Konto w Porządku Plus (dla osób od 65 roku życia). Do każdego konta możemy oczywiście uzyskać kartę płatniczą.

Bank Pocztowy ma w ofercie również wiele produktów kredytowych – w tym banku na dość korzystnym oprocentowaniu możemy wziąć Kredyt Pocztowy, Kredyt konsolidacyjny gotówkowy, Kredyt mieszkaniowy oraz Kredyt hipoteczny konsolidacyjny. Bank oferuje również wyjątkową Pożyczkę hipoteczną oraz opcję wzięcia Kredytu w koncie.

W zakresie oszczędności i inwestycji w Banku Pocztowym możemy skorzystać z produktów takich jak konta oszczędnościowe, fundusze inwestycyjne i lokaty terminowe. Konto oszczędnościowe występuje także w odmianie oszczędzania na środkach uzyskiwanych w ramach 500 plus (Konto Oszczędnościowe 500+).

W ofercie Banku Pocztowego Klienci znajdą:

1. Kredyty i pożyczki:

– kredyt hipoteczny konsolidacyjny,
– kredyt hipoteczny,
– kredyt gotówkowy,
– kredyt konsolidacyjny,
– kredyt pocztowy,
– kredyt w koncie,
– pożyczka hipoteczna.

2. Inwestycje oraz oszczędności:

– lokaty terminowe,
– fundusze inwestycyjne,
– konto 500+,
– konto oszczędnościowe.

3. Bankowość codzienna:

– karty płatnicze,
– konta podstawowe,
– płatności mobilne,
– ubezpieczenia,
– MoneyGram,
– usługi pocztowe,
– bankowość elektroniczna,
– mikrorachunek podatkowy,
– oferta dla Ukraińców.

Bank Pocztowy w liczbach

Poniżej przedstawiamy szczegółowe dane statystyczne o Banku Pocztowym:

– rok założenia – 1990 rok
– liczba pracowników – 1410 osób
– liczba placówek – 4700
– wysokość aktywów – 7 500 000 000 złotych
– liczba otworzonych rachunków osobistych – 673 800
– liczba Klientów – 936 727

Nasza opinia o Banku Pocztowym

Bank Pocztowy to co prawa mało popularny bank, ale liczba Klientów, którzy posiadają w nim konta lub kredyty, świadczy o tym, że jego produkty są godne zainteresowania.

W naszej ocenie na szczególną uwagę zasługuje oferta kredytowa i pożyczkowa Banku Pocztowego. Produkty kierowane są do naprawdę szerokiego grona Klientów. Szczególnie zadowolone mogą być osoby zadłużone, bo nie w każdym banku jest dla nich oferta. Bank Pocztowy zadłużonym oferuje aż dwa produkty – kredyt konsolidacyjny gotówkowy oraz kredyt hipoteczny konsolidacyjny.

Tym, czego w naszej ocenie brakuje w Banku Pocztowym, są konta dla najmłodszych. Wiele banków pozwala na zakładanie kont nawet dzieciom, które nie ukończyły jeszcze roku, a w Banku Pocztowym konto można założyć dopiero dziecku, które ukończy trzynasty rok życia.

Na co narzekają Klienci Banku Pocztowego?

Klienci, na co dzień współpracujący i korzystający z usług i produktów największego banku w Polsce w Internecie zamieszczają swoje opinie na temat współpracy z instytucją. Nie zawsze są jednak korzystne dla banku. Klienci starają się dzielić również tymi negatywnymi aspektami współpracy. Klienci Banku Pocztowego narzekają na:

– prowizja za wypłacanie gotówki w bankomatach,
– często lepsza oferta dla nowych Klientów,
– mała liczba stanowisk w bankach,
– duże kolejki w placówkach,
– problemy podczas składania wniosków kredyt przez Internet,
– bardzo duże formalności podczas wnioskowania o kredyt w oddziale,
– wąski wachlarz spraw możliwych do załatwienia przez infolinię,
– ograniczona możliwość wyboru wzorów kart płatniczych,
– nieopłacalne warunki kredytowe.

Z czego są zadowoleni Klienci Banku Pocztowego?

Z drugiej strony Klienci Banku Pocztowego dzielą się z innymi także pozytywnymi aspektami współpracy z Bankiem Pocztowym. Na wielu płaszczyznach Klienci instytucji bardzo ją doceniają. Klienci Banku Pocztowego są zadowoleni z:

– odpowiedzialności banku za Klientów,
– przejrzystej oferty,
– bardzo dużej ilości placówek,
– możliwości założenia konta dla młodych,
– bardzo kompetentnych doradców w oddziałach,
– promocji skierowanych do nowych Klientów,
– bogatej oferty,
– sprawnej infolinii,
– czasu pracy oddziałów.

Bank Pocztowy – co wyróżnia?

1. Bank Pocztowy to jedyny bank w Polsce, który nie potrzebuje własnych oddziałów do tego, by kompleksowo obsłużyć swojego Klienta. Placówkami tego banku są bowiem wszystkie punkty Poczty Polskiej (4700 w całym kraju), spośród czego prawie 800 placówek dedykowanych jest tylko do sprzedaży produktów finansowych.

2. Bank Pocztowy jest związany z Fundacją Pocztowy Dar, która od 2012 roku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. W banku tym prowadzone jest konto fundacji.

3. Choć tak mogłoby się wydawać, to akcjonariuszem banku nie jest w 100% Poczta Polska. Aż 25% plus 10 akcji Banku posiada znany PKO BP.

4. Tradycyjny Bank Pocztowy posiada swoją nową cyfrową markę – EnveloBank, wyróżniający się nie tylko podążaniem za najnowszymi trendami w bankowości, szczególnie internetowej, ale także będący w 100% w rękach Polaków (polski kapitał).

5. Wizja Banku Pocztowego brzmi następująco: „Wzmocnimy polski system finansowy tworząc silną bankowość pocztową, opartą o największą sieć usługową w kraju, łączącą tradycyjną ofertę z nowoczesnymi usługami cyfrowymi, wykorzystującą efekt synergii Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej”.

Bank Pocztowy – podstawowe dane

Nazwa banku:Bank Pocztowy
Data powstania:1990 rok
Siedziba banku:Bydgoszcz
Rodzaj banku:bank komercyjny
Prezes banku:Jakub Słupiński - pełniący obowiązki
Forma prawna:spółka akcyjna
KRS:0000010821
NIP:5540314271

Siedziba Banku:

Bank Pocztowy

ul. Jagiellońska 17
85-959 Bydgoszcz


Adres korespondencyjny:

Bank Pocztowy

ul. Jagiellońska 17
85-959 Bydgoszcz


OPINIE O BANKU POCZTOWYM

Masz pozytywne lub negatywne doświadczenia dotyczące współpracy z Bankiem Pocztowym? Podziel się swoją opinią.

Przejdź do opinii o Banku Pocztowym i dodaj swoją.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Klient
Klient
2022-04-12 13:59:35

Dodzwonić się na infolinię graniczy z cudem. Mnie się nie udało ponieważ wszyscy konsultanci byli zajęci. Drogą elektroniczną informacji się nie uzyska. Jest to swoiste odbijanie piłeczki. Jak by się rozmawiało z robotem. Swoim podejściem do klienta na pewno nie przytrzymają starych i nie pozyskają nowych. Nie są otwarci do ludzi tak jak inne banki. NIE POLECAM

aplikacja bankructwa
aplikacja bankructwa
2021-12-30 12:54:43

18tys zniknęło z konta po tym jak przestępca wbił się na konto korzystając z aplikacji mobilnej - wyciągnął na blik gotówkę z bankomatu i płacił za bitcoiny blikiem, nie dostałem żadnych wiadomości autoryzacyjnych tych transakcji, gdyby nie to ze operacje zaczęły się pojawiać w historii po 12h to bym nie zauważył i więcej by zostało zabrane. nie trzymajcie tam żadnej dużej gotówki, bezpieczeństwo aplikacji jest na b niskim poziomie i przestępcy wchodzą na konta jak w masło!! nawet jeśli nie używacie aplikacji ktoś inny może ja użyć za was i zrobić przelewy! limity w aplikacji są ustawiane przez przestępcę nie przez nas! bank nie uznał reklamacji sprawa idzie do sądu.

bartlomiej_dileksa
bartlomiej_dileksa
2019-06-06 20:27:58

bank na poczcie to superpomysl. wysylam paczke i robie przelew, dwa w jednym hehe

Podobne artykuły

Jak zrobić anonimowy przelew?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
11 kwietnia 2019

Jak zrobić anonimowy przelew?

Alior Bank wspiera bezdomne zwięrzęta
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
28 sierpnia 2020

Alior Bank wspiera bezdomne zwięrzęta

Pożyczki bez BIK Krasnystaw
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
16 czerwca 2022

Pożyczki bez BIK Krasnystaw

Tankujemy coraz lepsze paliwo – raport UOKiK
Wpisy
author
Aneta Jankowska
23 kwietnia 2018

Tankujemy coraz lepsze paliwo – raport UOKiK

Podatek od nieruchomości
Poradnik
author
Dominika Sobieraj
26 lipca 2022

Podatek od nieruchomości

Pożyczki bez zaświadczeń Wrocław
Pożyczki miasta
author
Dominika Sobieraj
03 kwietnia 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Wrocław

Porównaj