Bezpłatny webinar w Santander Bank Polska

Bezpłatny webinar w Santander Bank Polska

author
Patryk Byczek
13 czerwca 2020

Santander Bank Polska zaprasza do rejestrowania się na bezpłatny webinar dotyczący ścieżki eksportu żywności z Polski w czasie recesji wywołanej epidemią COVID-19. Podczas wydarzenia poruszone zostaną tematy dotyczące wyzwań i utrudnień na granicach oraz obostrzeń wynikających z pandemii koronawirusa, które mogą dotknąć polski eksport żywności.

Z raportu SpotData – „Szok. I co dalej? Ścieżki eksportu żywności z Polski w czasie recesji wywołanej epidemią COVID-19” – wykonanego na zlecenie Santander Bank Polska wynika, że eksport żywności może w tym roku spaść o 8%. Oznacza to spadek z 31 400 000 000 euro (w 2019 roku) do 28 900 000 000 euro. Dla polskich producentów żywności jest to pierwszy tak mocny bodziec od 2004 roku. Jednakże, polska branża branża spożywcza mocny stron oraz silne fundamenty, pozwalające odbudować sprzedaż za granicą. Branża mimo, że dobrze radzi sobie w tej newralgicznej sytuacji, nie staje się obojętna na otaczające i zbliżające się wyzwania w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej oraz wyzwania dotyczące sprzedaży na lokalnym oraz zagranicznych rynkach.

Webinar Santander Bank Polska

Podczas wydarzenie specjaliści omówią wpływ pandemii koronawirusa na eksport polskiej żywności. Mowa zarówno o całym sektorze, jak i jego poszczególnych obszarach. Eksperci będą starali się odpowiedzieć na pytanie dotyczące tego, czy bieżące wyzwania staną się szansą dla wzmocnienia i późniejszego rozwoju eksportu polskiej żywności.

Podczas wydarzenia z Uczestnikami spotkania swoją wiedzą podzielą się:

Grzegorz Rykaczewski, Analityk sektora rolno-spożywczego Santander Bank Polska.
Ignacy Morawski, Dyrektor SpotData,
Jan Kolański, Prezes Zarządu Colian Sp. z o.o.,
Piotr Kulikowski, Prezes Zarządu Indykpol S.A.,
Przemysław Cieślik, Dyrektor Zarządzający Contimax S.A.,

Rozmowę poprowadzi Renata Dutkiewicz, Dyrektor ds. sektora spożywczego i FMCG Santander Bank Polska.


Santander Bank Polska

Santander Bank Polska jest bankiem uniwersalnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Obecnie jest drugim największym bankiem w Polsce pod względem aktywów i liczby posiadanych placówek. Pod koniec 2018 roku aktywa SBP wynosiły ponad 206 000 000 000 złotych. Bank obsługiwał aż 611 placówek, w których pracowało 611 pracowników. Prezesem instytucji jest Michał Gajewski.

Santander Bank Polska przejął działalność Banku Zachodniego WBK. Ten powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym w 2001 roku. Od 2011 roku należał do hiszpańskiej grupy Santander.

W listopadzie 2018 roku SBP przejął również wydzieloną część Deutsche Bank Polska. W związku z tym Santander Bank Polska zyskał blisko 400 000 nowych Klientów detalicznych, private banking oraz biznesowych.


źródło: https://media.santander.pl/pr/524716/sciezki-eksportu-zywnosci-z-polski-w-czasie-recesji-wywolanej-epidemia-covid-19-ruszyly-zapisy-na-bezplatny-webinar

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Pożyczki bez BIK Wodzisław Śląski
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
15 listopada 2021

Pożyczki bez BIK Wodzisław Śląski

Santander Consumer Bank Środa Śląska
Oddziały
author
Patryk Byczek
29 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Środa Śląska

Lombardy w Skarżysku-Kamiennej
Lombardy
author
Patryk Byczek
10 marca 2022

Lombardy w Skarżysku-Kamiennej

Elektryczne vany we flocie Poczty Polskiej
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
12 września 2019

Elektryczne vany we flocie Poczty Polskiej

Najlepsze produkty finansowe – styczeń 2015
Wpisy
author
Patryk Byczek
31 grudnia 2014

Najlepsze produkty finansowe – styczeń 2015