Grupa Jeronimo Martins, właściciel sieci sklepów Biedronka podała do informacji, że handel w ich sklepach zlokalizowanych na terenie Portugalii zostanie poszerzony o możliwość robienia zakupów przez Internet. Handel cyfrowy testowany jest na chwilę obecną w czterech portugalskich miastach: w Sintrze, Lizbonie, Matosinhos oraz Porto.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 10.04.2018
Udostępnij:

Władze grupy informują także, że do końca bieżącego roku e-handel ma być dostępny na terenie całej Portugalii. Wynik testów, prawdopodobnie, będzie miał przełożenie na wdrożenie nowej metody działań w Polsce. Informacje te jednak nie są potwierdzone.

Platforma mercadao.pl powstała ze współpracy Jeronimo Martins wraz z z firmą Fonte-Online. Pozwala to na robienie zakupów w portugalskich sklepach Pingo Doce przez Internet. W Portugalii jest ponad 400 sklepów tej sieci.

Zakupy

Klienci będą mogli korzystać z usługi zakupów online od poniedziałku do soboty włącznie. Zamawiać będzie można kosmetyki, lekarstwa bez recepty, lecz co najważniejsze – produkty spożywcze. Grupa JP twierdzi, że do wakacji w ramach ich platformy aż 6000 produktów będzie można kupić online.

Przyszłość Biedronki

Nieoficjalne informacje mówią o tym, że gdy pomysł wypali w Portugalii, prawdopodobnie zostanie on wdrożony także w Polsce. Taka sytuacja jest możliwa, ponieważ nasz kraj i sieć sklepów Biedronka są najbardziej dochodowym biznesem Grupy JM.

Punkty w Polsce

Pod koniec zeszłego roku, w Polsce istniało ponad 2800 sklepów sieci Biedronka. Na całym świecie Grupa JM posiada prawie 3900 sklepów, w których pracuje około 100 000 pracowników. Placówki zlokalizowane są w Portugalii, Polsce oraz w Kolumbii.
 

Komentarze