Oddziały BNP Paribas dostosowane do seniorów

Oddziały BNP Paribas dostosowane do seniorów

author
Alicja Uzarowicz
22 maja 2019

Banki nieustannie starają się odpowiadać na potrzeby swoich klientów. Nierzadko takie przedsięwzięcia są nagradzane. Przykładem takiego działania jest proces dostosowywania placówek banku BNP Paribas do potrzeb osób, które przekroczyły 60. rok życia. Za to działanie bank otrzymał certyfikat OK Senior®.

Bank BNP Paribas nieustannie stara się poprawić dostosowanie swoich placówek do potrzeb najstarszej grupy swoich klientów. Starania te nie poszły na marne. Bank bowiem otrzymał certyfikat jakości OK Senior® jako pierwsza instytucja finansowa w Polsce. Dlaczego bank ten postanowił skupić się na tej grupie wiekowej klientów?

"

Według danych GUS, już obecnie w Polsce jest więcej osób 60+ niż dzieci i młodzieży, a w 2025 roku osób powyżej 60 roku życia będzie prawie o 3 miliony więcej niż z grupy reprezentującej młode pokolenie. Gospodarka senioralna to coraz większy i coraz istotniejszy sektor, który jest wyzwaniem dla nas i całej gospodarki

– wyjaśnia Barbara Stęchły, Dyrektor Zarządzający Pionu Sprzedaży z BNP Paribas.

Dyrektor w dalszej części wypowiedzi podziękowała za to wyróżnienie i podkreśliła, że jest ono tym cenniejsze, że BNP Paribas nagrodzono jako pierwszą instytucję finansową. W jaki sposób bank dba każdego dnia o osoby powyżej 60. roku życia odwiedzające jego oddziały?

Indywidualne podejście kluczem do sukcesu

Udogodnienia dla seniorów nie polegają na żadnych skomplikowanych działaniach. BNP Paribas dba zatem o to, aby ich oddziały były łatwo dostępne i jak najbezpieczniejsze. Dodatkowo pracownicy banku są szkoleni w taki sposób, aby osoby starsze mogły wszystko dokładnie zrozumieć.

Polega to na komunikacji łatwym językiem, bez niepotrzebnego slangu bankowości, upewnianiu się, że klientowi udało się wszystko usłyszeć i zrozumieć. Pomoc polega także na proponowaniu kartki i długopisu, aby wszystkie ważne kwestie senior mógł sobie zapisać. Wszelkie materiały są zaś drukowane większą czcionką.

Są to dla banku małe szczegóły, nie wymagają one jakichś szczególnych nakładów poza wyszkoleniem pracowników. Jednak skala pomocy i ułatwienia seniorom codziennych czasem wizyt w banku jest niewątpliwie wielka.

Czym jest certyfikat jakości OK Senior®?

Wyróżnienie to otrzymują firmy, które starają się swoją codzienną działalność dostosować do potrzeb seniorów. Certyfikat jakości przyznawany jest przez firmę OK Senior sp. z o.o. sp. k. współpracującą z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej. W jakim trybie instytucje te przyznają certyfikat?

Kontrola jakości odbywa się poprzez wizyty Seniorów Audytorów w placówkach banku. Badanie udowodniło, że zakładane przez bank standardy mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Odnosiło się to między innymi do zarządzania kolejką oraz standardów obsługi klientów, infrastruktury czy wnętrza placówki.

"

Gratulujemy Zarządowi i Pracownikom Banku BNP Paribas, że głoszone hasło „Bank zmieniającego się świata” znalazło potwierdzenie w działaniach i Bank pokazał, że świat Seniorów, jest bardzo ważny. Tym bardziej doceniamy wysiłek, jaki Bank podjął, aby rozpocząć proces wdrażania zmian mających na celu dobro klientów 60+

– powiedziała Ewa Wierzbowska z OK Senior Polska.


Źródła:
https://www.bnpparibas.pl/repozytorium/komunikaty/placowki-banku-bnp-paribas-przyjazne-seniorom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Które banki mają najlepsze biura prasowe ?
Wpisy
author
Patryk Byczek
07 maja 2018

Które banki mają najlepsze biura prasowe ?

BGŻ BNP Paribas wspiera Sąsiedzki Biznes
Wpisy
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
29 maja 2017

BGŻ BNP Paribas wspiera Sąsiedzki Biznes

Czy komornik może zająć zasiłek chorobowy ?
Dla zadłużonych
author
Dominika Sobieraj
05 lutego 2022

Czy komornik może zająć zasiłek chorobowy ?

Deutsche Bank w Gliwicach
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
30 listopada 2017

Deutsche Bank w Gliwicach

Ile metrów mieszkania kupimy za roczną pensję ?
Blog
author
Aneta Jankowska
13 marca 2017

Ile metrów mieszkania kupimy za roczną pensję ?

Porównaj