BNP Paribas finansuje inwestycje PKN ORLEN

BNP Paribas finansuje inwestycje PKN ORLEN

author
Patryk Byczek
31 lipca 2020

BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym, że razem z pozostałymi uczestnikami konsorcjum, powołanego dokładnie w tym celu, zdecydował się na finansowanie bieżących inwestycji PKN ORLEN, które odbywają się w ramach kredytu rewolwingowego o wartości 1 750 000 000 euro.

 

BNP Paribas jest tak zwanym bookrunnerem oraz głównym organizatorem finansowania. Kredyt, który instytucja zapewnia spółce PKN ORLEN ma charakter multiwalutowy.

Kredyt na realizację strategii

Bank informuje, że kredyt rewolwingowy, czyli inaczej obrotowy, pozwoli spółce PKN ORLEN na realizację długoterminowej strategii. Strategia obejmuje zarówno rozwój bieżących aktywów, jak i zwiększenie zaangażowania w projekty w obszarze energetyki niskoemisyjnej, które obejmują między innymi:

– budowę morskich farm wiatrowych,
– dostosowanie sieci stacji do dystrybucji paliw alternatywnych.

Dodatkowo przyznany spółce kredyt umożliwi także refinansowanie aktualnego zadłużenia oraz wsparcie kapitału obrotowego PKN ORLEN oraz spółek jej zależnych.

Bardzo się cieszę, że jako Bank Zielonych Zmian, skutecznie łączymy efektywność biznesową z wartościami, które wyznajemy. Kontynuujemy naszą strategię finansowania największych firm w Polsce i regionie, dla których transformacja w kierunku energetyki niskoemisyjnej stanowi ważny element rozwoju. Liczba nowych umów, które Bank podpisał w tym roku to świetny dowód na to, że wybraliśmy nie tylko odpowiedzialną, ale też opłacalną strategię rozwoju.

– mówił cytowany w komunikacie Aleksander Korszałowski, Dyrektor Departamentu Klientów Strategicznych CIB w Banku BNP Paribas.

Współpraca BNP Paribas z PKN ORLEN jest wpisana w zaangażowanie Banku w finansowanie firm i projektów wywierających pozytywny wpływ:

– ekonomiczny, 
– społeczny,
– środowiskowy.

Tylko w ciągu ostatnich tygodni BNP Paribas sfinansował umowy finansowania firm:

– Grupa Azoty,
– PKP Energetyka,
– Velvet Care.

Wszystkie finansowane projekty wpisują się w trend rozwoju gospodarki niskoemisyjnej.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/547083/bank-bnp-paribas-wspolfinansuje-inwestycje-pkn-orlen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Pekao w Krzyżu Wielkopolskim
Oddziały
author
Patryk Byczek
06 sierpnia 2019

Bank Pekao w Krzyżu Wielkopolskim

Bank Pekao ułatwia swoim Klientom zapisy na szczepienie
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
28 maja 2021

Bank Pekao ułatwia swoim Klientom zapisy na szczepienie

Największe Banki w Polsce
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
17 czerwca 2015

Największe Banki w Polsce

Kredyt hipoteczny Suwałki
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
24 kwietnia 2017

Kredyt hipoteczny Suwałki

Polisę na życie w PKO BP podpiszesz zdalnie
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
11 grudnia 2020

Polisę na życie w PKO BP podpiszesz zdalnie

Santander Bank Polska w Świdwinie
Oddziały
author
Patryk Byczek
15 maja 2019

Santander Bank Polska w Świdwinie

Porównaj