BNP Paribas rozwija współpracę z Grupą CIECH

BNP Paribas rozwija współpracę z Grupą CIECH

author
26 maja 2020

BNP Paribas poinformował w swoim komunikacie prasowym o podpisaniu ze spółkami Grupy CIECH umowę na tak zwany faktoring odwrotny. Oznacza to, że wraz z rozszerzeniem współpracy Grupa CIECH otrzymała od Banku do dyspozycji łącznie 200 000 000 złotych limitu na wykorzystanie podczas, na przykład, zakupu surowców, usług lub półproduktów.

Faktoring odwrotny, w przeciwieństwie do tego tradycyjnego, jest usługą skierowaną ku podmiotom kupującym. Spółki reprezentujący Grupę CIECH będą miały możliwość przeznaczyć 200 000 000 złotych na przyspieszenie zapłaty swoim dostawcom, podczas gdy jednocześnie możliwe będzie odłożenie w czasie spłaty własnych należności. Zastosowane przez strony rozwiązanie zwiększy płynność finansową oraz pozwoli, dzięki dzięki terminowemu regulowaniu zobowiązań, na pozytywne wpłynięcie na relacje biznesowe ze stałymi dostawcami.

Limit w ramach współpracy

Limit wynoszący 200 000 000 złotych podzielono między spółki:

– polskie: CIECH, CIECH Pianki, CIECH Sarzyna, CIECH Soda Polska i CIECH Vitrosilicon 150 000 000 złotych,
– niemieckie: CIECH Energy Deutschland i CIECH Soda Deutschland50 000 000 złotych.

Faktoring odwrotny to już kolejny obszar naszej współpracy z Grupą CIECH, co potwierdza wzajemne zaufanie. Relacja rozpoczęła się cztery lata temu od usługi faktoringu i od tego czasu stale ją poszerzamy. Mam przekonanie, że podpisana umowa wpłynie pozytywnie na relacje Grupy z dostawcami, co jest szczególnie istotne w obliczu zaistniałej sytuacji rynkowej oraz przyczyni się do zwiększenia płynności finansowej.

– mówiła cytowana w komunikacie Marta Wiśniewska, dyrektor ds. Klientów Strategicznych w Biurze Dużych Korporacji Banku BNP Paribas.

Współpraca Banku BNP Paribas z Grupą CIECH jest wpisana przez instytucję w strategię budowania trwałych relacji z Klientami. Relacje są oparte na głębokim zrozumieniu potrzeb Klientów, specyfiki biznesu oraz elastycznym podejściu do oczekiwań Klientów.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/517028/bank-bnp-paribas-rozszerza-wspolprace-z-grupa-ciech-zapewnia-limit-faktoringu-do-kwoty-200-mln-zlotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Mieszkanie za remont w Katowicach
Bez kategorii
author
21 sierpnia 2019

Mieszkanie za remont w Katowicach

Na wnuczka ukradziono już 250 mln zł
Aktualności
author
03 lipca 2018

Na wnuczka ukradziono już 250 mln zł

Kasa Stefczyka Krasnystaw
Oddziały
author
19 października 2020

Kasa Stefczyka Krasnystaw

Rośnie poziom stresu w pracy z powodu presji czasu
Bez kategorii
author
18 lutego 2020

Rośnie poziom stresu w pracy z powodu presji czasu

Pożyczki Zamość
Pożyczki miasta
author
28 stycznia 2022

Pożyczki Zamość