BNP Paribas rozwija współpracę z Grupą CIECH
BNP Paribas poinformował w swoim komunikacie prasowym o podpisaniu ze spółkami Grupy CIECH umowę na tak zwany faktoring odwrotny. Oznacza to, że wraz z rozszerzeniem współpracy Grupa CIECH otrzymała od Banku do dyspozycji łącznie 200 000 000 złotych limitu na wykorzystanie podczas, na przykład, zakupu surowców, usług lub półproduktów.
Faktoring odwrotny, w przeciwieństwie do tego tradycyjnego, jest usługą skierowaną ku podmiotom kupującym. Spółki reprezentujący Grupę CIECH będą miały możliwość przeznaczyć 200 000 000 złotych na przyspieszenie zapłaty swoim dostawcom, podczas gdy jednocześnie możliwe będzie odłożenie w czasie spłaty własnych należności. Zastosowane przez strony rozwiązanie zwiększy płynność finansową oraz pozwoli, dzięki dzięki terminowemu regulowaniu zobowiązań, na pozytywne wpłynięcie na relacje biznesowe ze stałymi dostawcami.
Limit w ramach współpracy
Limit wynoszący 200 000 000 złotych podzielono między spółki:
– polskie: CIECH, CIECH Pianki, CIECH Sarzyna, CIECH Soda Polska i CIECH Vitrosilicon – 150 000 000 złotych,
– niemieckie: CIECH Energy Deutschland i CIECH Soda Deutschland – 50 000 000 złotych.
Faktoring odwrotny to już kolejny obszar naszej współpracy z Grupą CIECH, co potwierdza wzajemne zaufanie. Relacja rozpoczęła się cztery lata temu od usługi faktoringu i od tego czasu stale ją poszerzamy. Mam przekonanie, że podpisana umowa wpłynie pozytywnie na relacje Grupy z dostawcami, co jest szczególnie istotne w obliczu zaistniałej sytuacji rynkowej oraz przyczyni się do zwiększenia płynności finansowej.
– mówiła cytowana w komunikacie Marta Wiśniewska, dyrektor ds. Klientów Strategicznych w Biurze Dużych Korporacji Banku BNP Paribas.
Najważniejsze informacje dla Klientów:
Współpraca Banku BNP Paribas z Grupą CIECH jest wpisana przez instytucję w strategię budowania trwałych relacji z Klientami. Relacje są oparte na głębokim zrozumieniu potrzeb Klientów, specyfiki biznesu oraz elastycznym podejściu do oczekiwań Klientów.
BNP Paribas
BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.
Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.
źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/517028/bank-bnp-paribas-rozszerza-wspolprace-z-grupa-ciech-zapewnia-limit-faktoringu-do-kwoty-200-mln-zlotych
Dodaj komentarz