BNP Paribas wspiera finansowo inwestycje Resi4Rent

BNP Paribas wspiera finansowo inwestycje Resi4Rent

author
Patryk Byczek
18 sierpnia 2021

BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym, że wchodzi w skład konsorcjum, które zdecydowało się udzielić kredytu budowlanego i inwestycyjnego na kwotę 248 000 000 złotych oraz kredytu VAT na kwotę 15 000 000 złotych spółce Resi4Rent. Sprawdzamy szczegóły.

Spółka przeznaczy pozyskane środki na budowę pięciu następnych projektów z lokalami w abonamencie spółki.

Pomoc finansowa

Dzięki udzielonemu kredytowi przez bankowe konsorcjum, do którego należy również BNP Paribas, spółka Resi4Rent wybuduje 1400 lokali na wynajem. Lokale powstaną w Warszawie i Krakowie. Aktualnie trzy inwestycje są już w trakcie budowy, natomiast budowa kolejnych dwóch inwestycji rozpocznie się w najbliższych miesiącach.

Sektor instytucjonalnego wynajmu lokali mieszkalnych staje się coraz ważniejszą częścią polskiego rynku nieruchomości komercyjnych. Obserwujemy ten trend uważnie, widzimy w tym obszarze duży potencjał  i dlatego zdecydowaliśmy się zaangażować w projekt, realizowany przez Resi4Rent. Znamy podmioty, które zaangażowały się właścicielsko w platformę Resi4Rent, cieszymy się, że możemy teraz bezpośrednio wspierać rozwój spółki. Dziękujemy za zaufanie, gratulujemy spółce oraz naszym partnerom w konsorcjum.

– mówił cytowany w komunikacie Marek Kowalski, dyrektor Departamentu Finansowania Nieruchomości w Banku BNP Paribas.

Resi4Rent

Lokale w ofercie Resi4Rent są nowe, bogato wykończone i wyposażone w najpotrzebniejsze sprzęty AGD oraz podstawowe meble. Wykupując abonament na lokal Klienci mogą w cenie korzystać z WiFi, mają dostęp do panelu, który umożliwia na przykład zarządzanie umowami oraz dostęp do dedykowanego biura usługi. Dla jednośladowych kierowców spółka przewidziała stojaki an rowery, natomiast Klienci poruszający się samochodami mogą wynająć miejsce parkingowe w garażu podziemnym. Każde mieszkania posiada ogród lub balkon. Wśród Klientów Resi4Rend są najczęściej młodzi na starcie życia, obcokrajowcy, single, studenci, rodziny z dziećmi oraz seniorzy. 3/4 firmy stanowią osoby poniżej trzydziestu czterech lat.
Resi4Rent jest największą firmą, która działa w sektorze mieszkań na wynajem i posiadającą w swojej ofercie lokale na abonament. Firma działa od 2018 roku, a do 2025 roku ma zamiar dostarczać Klientom 10 000 lokali abonamentowych. Na chwilę obecną Resi4Rent posiada ponad 6000 lokali w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/687932/bank-bnp-paribas-finansuje-inwestycje-resi4rent

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Szybkie pożyczki Kłodzko
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
08 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Kłodzko

ING Bank Śląski w Krynicy-Zdroju
Oddziały
author
Patryk Byczek
10 czerwca 2019

ING Bank Śląski w Krynicy-Zdroju

Polacy myślą pozytywnie o finansach
Blog
author
Aneta Jankowska
22 kwietnia 2019

Polacy myślą pozytywnie o finansach

Na czym polega Rekomendacja T KNF?

Ekonomia
author
Halszka Gronek
31 sierpnia 2018

Na czym polega Rekomendacja T KNF?


Alior Bank w Rawie Mazowieckiej
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
09 lipca 2019

Alior Bank w Rawie Mazowieckiej

Gwiazdy z komornikiem: Tomasz Karolak
Blog
author
Aneta Jankowska
12 listopada 2016

Gwiazdy z komornikiem: Tomasz Karolak

Porównaj