Bnp Paribas z nagrodą w konkursie Mergermarket Europe M&A Awards 2020

Bnp Paribas z nagrodą w konkursie Mergermarket Europe M&A Awards 2020

author
Patryk Byczek
21 grudnia 2020

BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym o zdobytym przez instytucję tytule Central & Eastern Europe M&A Financial Adviser of the Year w prestiżowym konkursie Mergermarket Europe M&A Awards 2020. Sprawdzamy szczegóły.

Nagrody dla najlepszych:

– doradców prawnych przy transakcjach fuzji i przejęć,
– doradców finansowych,

po raz czternasty przyznał Mergemarket. W ciągu ostatnich trzech lat bank BNP Paribas zdobył nagrodę drugi raz.

Kogo nagradza konkurs?

Bank podaje, że w konkursie nagradza się firmy oraz instytucje, które wyróżniają się na tle innych w obszarze procesów fuzji i przejęć, lecz nie liczy się wyłącznie liczba i wartość transakcji. Kapituła konkursu w każdej kategorii wyłania jednego najlepszego doradcę, który wspiera Klientów wnosząc dodatkową wartość w procesie transakcyjnym oraz potrafi przedstawiać i proponować rozwiązania w sytuacjach złożonych. W końcowym etapie konkursu BNP Paribas rywalizował z pięcioma innymi doradcami i wygrał tę walkę. W roku bieżącym jury konkursu wyróżniło dwudziestu trzech doradców finansowych w poszczególnych krajach oraz regionach.

Bieżący rok, naznaczony przez kolejne lockdowny, był szczególnie trudny na rynku fuzji i przejęć. Niestabilna sytuacja spowodowała znaczne ograniczenie liczby transakcji. W trzecim kwartale w naszym regionie spadła ona do poziomu najniższego od pięciu lat. Przeprowadzanie udanych transakcji wymagało od wszystkich uczestników rynku wyczucia czasu i dużej elastyczności. Tym bardziej cieszy nas, że w tak trudnym roku otrzymaliśmy tę prestiżową nagrodę. To zarówno dowód jakości pracy zespołu, jak i zaufania, jakim nasi klienci obdarzyli Bank BNP Paribas w związku z realizacją dużej liczby transakcji lokalnych i transgranicznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

– mówił cytowany w komunikacie Piotr Mietkowski, dyrektor Zarządzający Bankowości Inwestycyjnej na Europę Środkową i Wschodnią, Turcję i Izrael w Grupie BNP Paribas.

Warto zaznaczyć, że Grupa BNP Paribas oferuje swoim Klientom usługi z zakresu bankowości inwestycyjnej dla największych polskich, jak i międzynarodowych:

– przedsiębiorstw,
– funduszy private equity,
– instytucji finansowych i samorządowych,

poprzez międzynarodowy zespół ekspertów w Warszawie, Paryżu i Londynie.

Kolejne wyróżnienie dla BNP Paribas

Najlepszy doradca finansowy M&A w Europie Środkowo-Wschodniej to kolejne w tym roku wyróżnienie, które otrzymał BNP Paribas. Poza tym Grupa BNP Paribas zdobyła jeszcze sześć nagród w konkursie Euromoney Awards for Excellence 2020. Mowa o nagrodzie za:

– najlepszy bank inwestycyjny,
– najlepszy bank finansujący w Europie Zachodniej.

Ponadto BNP Paribas zdobył tytuł Best Private Bank in Poland w światowym konkursie magazynów PWM oraz The Banker. Wspomniany już tytuł Central & Eastern Europe M&A Financial Adviser of the Year instytucja zdobyła już po raz drugi. Pierwszy tytuł bank zdobył w 2018 roku.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/620966/bnp-paribas-najlepszym-doradca-finansowym-m-a-w-europie-srodkowo-wschodniej-w-konkursie-mergermarket

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ilu komorników to kobiety ?
Wpisy
author
Aneta Jankowska
16 marca 2017

Ilu komorników to kobiety ?

Credit Agricole w Gnieźnie
Oddziały
author
Patryk Byczek
14 lipca 2019

Credit Agricole w Gnieźnie

Rekompensaty z tytułu podwyżki cen prądu
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
20 listopada 2018

Rekompensaty z tytułu podwyżki cen prądu

Biuro paszportowe w Tarnowskich Górach
Biura paszportowe
author
Patryk Byczek
13 lipca 2022

Biuro paszportowe w Tarnowskich Górach

Santander Bank Polska w Bielawie
Oddziały
author
Patryk Byczek
21 maja 2019

Santander Bank Polska w Bielawie

ING Bank Śląski w Grodkowie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
11 lipca 2019

ING Bank Śląski w Grodkowie

Porównaj