Citi Handlowy utrzymał tytuł „SuperEtycznej Firmy”

Citi Handlowy utrzymał tytuł „SuperEtycznej Firmy”

author
Patryk Byczek
15 marca 2021

Citi Handlowy poinformował w komunikacie prasowym, że po raz kolejny znalazł się w gronie wyróżnionych organizacji w konkursie dziennika Puls Biznesu na temat standardów działania firm. Bank znowu potwierdził, że w swojej działalności konsekwentnie dotrzymuje najwyższe wymogi etyczne. W bieżącym roku Citi Handlowy utrzymał tytuł „SuperEtycznej Firmy”, który jest przyznawany co trzy lata. Sprawdzamy szczegóły.

Citibank jest, wśród dziewięciu nagrodzonych laureatów, jedynym bankiem oraz jednym z dwóch banków, które mogą posługiwać się tym tytułem.

Tytuł SuperEtyczna Firma

Wyróżnieniem nagradzane są podmioty, które etykę traktują jako kluczowy i nierozłączny element funkcjonowania na rynku. Są to organizacje mogące pochwalić się:

– odpowiedzialnością w podejściu do prowadzenia biznesu,
– transparentnością działań biznesowych,
– zaufaniem klientów oraz rynku.

Wyróżnione firmy dzielą się najlepszymi praktykami i doświadczeniem, a także bardzo często inspirują do zmian. Citibank każdego roku znajduje swoje miejsce wśród laureatów, którzy systemowo i aktywnie budują organizację opartą na wartościach.

Jako część grupy Citi, jedynego globalnego banku obecnego w Polsce, od wielu lat stosujemy najwyższe zasady etyczne i najlepsze praktyki biznesowe. Czas pandemii tego nie zmienił. Stosujemy zasady ładu korporacyjnego dla instytucji nadzorowanych, zdecydowanie promujemy etyczne zachowania wewnątrz organizacji i budujemy kulturę wolontariatu wspierając lokalne społeczności. Podobnie podchodzimy do współpracy z klientami – stawiamy na przejrzystość działań, już od wielu lat nie używamy gwiazdek ani „małego druku”. To bardzo ważne dla naszych klientów, w tym polskich i zagranicznych firm, dla których takie zasady postępowania są gwarantem partnerskiej relacji w biznesie. Cieszymy się, że jest to dostrzegane także w badaniach audytorów oraz w mediach.

– mówił cytowany w komunikacie prezes Sławomir S. Sikora.

Organizator konkursu w uzasadnieniu dotyczącym ponownego przyznania tytułu SuperEtycznej firmy dla Citi Handlowy napisał tak:

Działania Banku Handlowego w Warszawie promują i wspierają panie, które pragną rozwijać się w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych (STEM). Ponadto, we współpracy z Fundacją Edukacyjną Perspektywy oraz w porozumieniu z Fundacją Przedsiębiorczości Kobiet bank pomaga kobietom, które chcą założyć firmę. W ramach inicjatywy CisiBohaterowie i podjętej walki z COVID-19 organizacja ufundowała innowacyjny w skali kraju sprzęt (…) W ramach działań proekologicznych, z okazji swojego 150-lecia, Bank Handlowy m.in. zasadził 2 ha lasu.


Citi Handlowy

Jest bankiem komercyjnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Od 1997 roku akcje instytucji notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Na koniec IV kwartału ubiegłego roku bank odnotował 163 400 000 złotych zysku netto. Zysk za pierwszy kwartał roku bieżącego był trzy razy wyższy niż rok temu. Pod koniec trzeciego kwartału bank odnotował około 158 000 000 zysków netto. Prezesem zarządu jest Sławomir Sikora.


źródło: https://www.citibank.pl/poland/homepage/polish/press1/informacje-prasowe-5911.htm?cat=10195

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ile zarabia bibliotekarz?
Ekonomia
author
Aleksandra Gościnna
03 listopada 2021

Ile zarabia bibliotekarz?

Wizz Air przewiózł 60 mln Polaków
Wpisy
author
Patryk Byczek
15 czerwca 2018

Wizz Air przewiózł 60 mln Polaków

Credit Agricole w Łomiankach
Oddziały
author
Patryk Byczek
18 lipca 2019

Credit Agricole w Łomiankach

ING Bank Śląski w Lublińcu
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
11 lipca 2019

ING Bank Śląski w Lublińcu

Ile kosztuje rejestracja samochodu z Niemiec?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
13 grudnia 2020

Ile kosztuje rejestracja samochodu z Niemiec?

Porównaj