Lista najbogatszych Polaków 2018

Lista najbogatszych Polaków 2018

author
Aneta Jankowska
30 czerwca 2018
Sława, kariera, pieniądze - to trzy słowa, które dotyczą najbogatszych Polaków w kraju. Kto w tym roku znalazł się w pierwszej 10 najbardziej zamożnych? 

Oto TOP 10 najbogatszych Polaków w 2018 roku (na podstawie rankingu wprost):

1. Michał Sołowow

Na szczycie podium znalazł się Michał Sołowow, którego majątek sięga 10,8 mld zł. Nie jest to jego pierwszy raz na liście najbogatszych, bo w rankingu zadebiutował już w 1997 roku. 

Michał Sołowow jest akcjonariuszem Synthos (branża chemiczna), Cersanit (ceramika sanitarna i płytki ceramiczne), Echo Investment (deweloper) oraz Barlinek (producent deski podłogowej). Prywatnie jest kierowcą rajdowym i trzykrotnym wicemistrzem Europy.

2. Zygmunt Solorz 

Drugie miejsce w zestawieniu przypadło Zygmuntowi Solorzowi z majątkiem wartym 9,1 mld zł. To polski przedsiębiorca z wykształceniem średnim technicznym, który jest właścicielem różnych przedsiębiorstw działających na rynku mediów, telekomunikacji i finansów. Założył Telewizję Polsat.

3. Sebastian Kulczyk 

Nazwisko Kulczyk w rankingu najbogatszych Polaków nie dziwi już nikogo. Podium zamyka Sebastian Kulczyk z majątkiem równym 7,1 mld zł. Syn Jana Kulczyka kontynuuje projekty po zmarłym ojcu i lubi inwestować w nowe technologie.  

3-4. Dominika Kulczyk 

Na trzecim miejscu ex aequo z Sebastianem Kulczykiem znalazła się jego siostra – Dominika Kulczyk. Po odziedziczeniu majątku swojego ojca, zajmuje trzecie miejsce z identyczną kwotą jak jej brat – 7,1 mld zł. Zawodowo jest współwłaścicielką i szefową Rady Nadzorczej Kulczyk Investments. Poświęca się głównie pracy w fundacji – Kulczyk Foundation. W telewizji TVN prowadzi cykl “Efekt Domina”, którego jest autorką.

5. Piotr Szulczewski 

Piąte miejsce zestawienia przypadło Piotrowi Szulczewskiemu, który na koncie posiada 5,9 mld zł. Ukończył matematykę i informatykę na kanadyjskim Uniwersytecie Waterloo. W przeszłości pracował dla Microsoftu, Nvidii czy Google. Jest twórcą aplikacji zakupowej Wish. 

6. Jerzy Starak 

Jerzy Starak jest największym udziałowcem Polpharmy, którego majątek opiewa na 5,8 mld zł. Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, który wcześniej pracował we Włoszech, a w okresie PRL założył Comindex, czyli jedno z największych przedsiębiorstw polonijnych. W latach 90. wprowadzał na polski rynek znane zagraniczne marki jak: Nutricia, Colgate-Palmolive oraz Bols. 

7. Tomasz Biernacki 

Siódme miejsce w rankingu najbogatszych należy do Tomasza Biernackiego z majątkiem wartym 5,2 mld zł. Jest udziałowcem sieci marketów Dino.

8. Dariusz Miłek 

Dariusz Miłek uplasował się na ósmym miejscu z wynikiem 4,3 mld zł. Jest twórcą, a także największym udziałowcem firmy CCC, która zatrudnia więcej niż 13 tys. pracowników. Sklepy CCC znajdziemy już nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie.

9. Bogdan i Elżbieta Kaczmarkowie 

Majątek Bogdana i Elżbiety Kaczmarków sięga 3,1 mld zł, co daje im dziewiąte miejsce w zestawieniu. Są największymi w Polsce producentami mebli i materaców przez spółkę Correct z Ociąża i Com40 ze Skalmierzyc w Wielkopolsce. Bogdan Kaczmarek ma również pod swoimi skrzydłami połowę udziałów w marce odzieżowej Big Star z Kalisza.

9-10. Antoni Ptak 

Na dziewiątym miejscu ex aequo znalazł się Antoni Ptak z majątkiem w wysokości 3,1 mld zł. Biznesmen jest właścicielem Ptak Fashion City w Rzgowie pod Łodzią a także Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. Posiada także własną sieć hoteli na Florydzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Promocja: “eKonto osobiste plus nagroda specjalna” w mBanku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
01 września 2021

Promocja: “eKonto osobiste plus nagroda specjalna” w mBanku

SuperGrosz – teraz także na raty
Wpisy
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
08 czerwca 2016

SuperGrosz – teraz także na raty

Profi Credit w Tychach
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
16 listopada 2018

Profi Credit w Tychach

Ile zarabia stomatolog?
Ekonomia
author
Aleksandra Gościnna
03 listopada 2021

Ile zarabia stomatolog?

Santander Bank Polska w Trzebnicy
Oddziały
author
Patryk Byczek
02 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Trzebnicy

Open API – na czym to polega
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
06 sierpnia 2018

Open API – na czym to polega

Porównaj