Jak złożyć reklamację w Cyfrowym Polsacie?

Jak złożyć reklamację w Cyfrowym Polsacie?

author
Dominika Byczek
07 listopada 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Niestety, jak w każdych usługach, tak i w Cyfrowym Polsacie czasem zdarzają się błędy lub wadliwie działające sprzęty. Swoje niezadowolenie z usługi możemy wyrazić za pomocą reklamacji – jeżeli wina nie leży po naszej stronie, na pewno Cyfrowy Polsat dołoży wszelkich starań, by jak najszybciej rozwiązać problem.

Reklamację w Cyfrowym Polsacie możemy złożyć “w przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania usług przez Cyfrowy Polsat lub nieprawidłowego obliczenia należności z tytułu świadczenia usług”.

Reklamacja Cyfrowy Polsat – sposoby

Reklamację w Cyfrowym Polsacie możemy złożyć na kilka sposobów – do wyboru jest ich aż 5. Usługę zareklamujemy:

Poniżej rozpiszemy każdy z tych sposobów reklamacji. Do opisu odpowiedniej opcji możesz przenieść się bezpośrednio po kliknięciu na konkretną frazę na wykazie powyżej.

1) Reklamacja Cyfrowy Polsat – telefonicznie 

Telefoniczną reklamację można bardzo szybko i prosto złożyć w Centrum Obsługi Klienta. Dzwonimy na jeden z trzech całodobowych numerów:

801 08 08 08

222-127-222

699-00-22-22

i po prostu opisujemy całą sytuację. Konsultant zapyta nas o wszystkie konieczne informacje (np.: numer karty dekodera, numer MSISDN czy numer identyfikacyjny nadany Abonentowi).

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty online – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut

2) Reklamacja Cyfrowy Polsat – listownie 

Swoje pismo reklamacyjne możemy również wysłać na adres korespondencyjny podawany przez Cyfrowy Polsat. W reklamacji koniecznie musimy zawrzeć:

1) nasze imię i nazwisko,
2) adres zamieszkania,
3) numer przydzielony Abonentowi (chodzi tu o ” numer, którego reklamacja dotyczy lub numer identyfikacyjny nadany  Abonentowi”),
4) numer odpowiedni dla reklamowanej usługi (czyli jeżeli reklamujemy np.: działanie dekodera, to wskazujemy numer karty dekodera),
5) opis okoliczności, które uzasadniają reklamację,
6) wskazanie przedmiotu reklamacji,
7) określenie reklamowanego okresu rozliczeniowego,
8) wysokość żądanej kwoty wypłaty (w przypadku żądania zwrotu lub odszkodowania),
9) numer konta bankowego (także w przypadku żądania zwrotu lub odszkodowania),
10) własnoręczny podpis Klienta.

Reklamację spełniającą te wszystkie wymogi wysyłamy na adres:

Cyfrowy Polsat Centrum Obsługi Klienta
ul. Łubinowa 4a
03-878 Warszawa

Oczywiście całe pismo reklamacyjne możemy napisać na komputerze i wydrukować. Ważne jest tylko, byśmy na koniec – już po wydrukowaniu – własnoręcznie złożyli pod reklamacją swój czytelny podpis. W innym wypadku reklamacja nie zostanie uznana.

3) Reklamacja Cyfrowy Polsat – ustnie

Reklamację możemy złożyć również ustnie do protokołu. Wystarczy, że udamy się w tym celu do:

  • Punktu Obsługi Klienta,
  • Autoryzowanego Punktu Sprzedaży.

Konsultant zapyta nas o wszystkie informacje konieczne do złożenia reklamacji. Warto przed wizytą przygotować swój numer abonenta i numer usługi, którą chcemy reklamować, bo te informacje na pewno będą potrzebne podczas rozmowy z konsultantem.

4) Reklamacja Cyfrowy Polsat – e-mail  

Swoje pismo reklamacyjne możemy również wysłać na e-mail podawany przez Cyfrowy Polsat. Dokument (taki sam, jak przy tradycyjnej reklamacji pisemnej, tylko bez podpisu własnoręcznego) wysyłamy na e-mail:

Pamiętajmy, by zawrzeć w piśmie wszystkie konieczne elementy.

5) Reklamacja Cyfrowy Polsat – formularz w ICOK 

Reklamację możemy złożyć również poprzez formularz kontaktowy w Internetowym Centrum Obsługi Klienta. Opcja dostępna jest tylko dla tych, którzy mają możliwość zalogowania się do swojego konta w ICOK.

Reklamacja Cyfrowy Polsat – ile się czeka na odpowiedź?

Cyfrowy Polsat rozpatrzy złożoną przez nas reklamację w ciągu 30 dni od potwierdzenia jej złożenia. Potwierdzenie takie jest wystawiane w ciągu 14 dni od przyjęcia reklamacji przez dany oddział, który zajmie się jej rozpatrywaniem.

Jeżeli Cyfrowy Polsat nie przyśle nam odpowiedzi w ciągu 30 dni od potwierdzenia przyjęcia naszego pisma, nasza reklamacja jest uznawana za uwzględnioną. 

“Po wyczerpaniu postępowania reklamacyjnego Klient może skierować sprawę do sądu powszechnego. Jeżeli reklamującym jest konsument, ma on prawo dochodzenia roszczeń w postępowaniach mediacyjnym lub przed sądem polubownym, w przypadku usług telekomunikacyjnych określonych w art. 109 i 110 Prawa telekomunikacyjnego” – wskazuje Cyfrowy Polsat na swojej stronie.


Źródło:

https://www.cyfrowypolsat.pl/strefa-abonenta/icok-postepowanie-reklamacyjne-obowiazujace-w-cp.cp

https://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/komorki/mvno_jak_zglosic_reklamacje.cp

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

ZENON WASILEWSKI
ZENON WASILEWSKI
2024-05-08 11:37:34

NIE MAM ODPOWIEDZI I OD KILKU DNI OBIECANEGO ROZWIĄZANIA PROBLEMU ZALOGOWANIA SIĘ W APLIKACJI MOBILEJJak przedłuzyc umowę i inne korzystne sprawy to szybko --jak problem to cisza i brak odpowiedzi tragedia

Maryla
Maryla
2023-07-24 22:43:04

Dzien dobry .korzystam z telewizji Polsat ,od maja mam problem z programami. Zamiast dango programu widnieje napis "tego kanalu niema w twoim abonamencie ,jesli uwazasz ze jest to blad skontaktuj sie z centrum obslugi klienta ".tak wlasnie uwazam ,brak programow to : 1,5 i 6 .Oplacam pakiet familijny..

Eugen
Eugen
2023-05-23 23:43:01

To jest nie do przyjęcia co robicie. Termin płatności minąl 16.05 a 22.05 wylaczyliście mi sygnał. na drugim koncie mam nadpłatę trzy miesięczną. składam reklamację i skladam wypowiedzenie na trzech dekoderach. Polsat spadł na dno.

Aro
Aro
2023-01-11 21:42:00

Dobry wieczór. Mam cyfrowy polsat od 15 lat,ale takiego numeru nigdy nie widzialem.jestem kibicem Ac Milan i dziś czekałem jak zawsze na ten mecz. Niestety spotkała mnie niemiła niespodzianka. Mecz został puszczony od 36 min. Czy to jest jakaś nowa polityka cyfrowego Polsatu?

Marek Zajac
Marek Zajac
2021-06-13 09:04:17

Od 12.06.2021 zablokowane zostało połączenie z icokiem ,które miałem od kilku lat beż zmian logingu i adresu. Poinformował mnie Pan z CP abym zmienił loging co zrobiłem i nic Pomocy może ktoś się znajdzie. Płatności sami sobie pobierają. To jest bardzo nieuczciwie aby takim być w stosunku do starszych ludzi.

Podobne artykuły

Czy komornik może zająć debet na koncie?

Większość kont bankowych ma dostępną opcję debetową – wydajemy nieco więcej, niż mamy na koncie, a potem kwotę wyrównujemy wraz z najbliższą wypłatą. Problem zaczyna się w przypadku zajęcia konta przez komornika. Czy nadal będziemy mogli korzystać z dodatkowych środków? A może komornik zajmie całą możliwą kwotę debetu? Sprawdzamy.

author
Dominika Byczek
09 lutego 2022
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Promocja: „ Zimowa edycja BIZnest Konto z premią nawet 600 zł” w Nest Banku

W Nest Banku trwa zimowa edycja promocji BIZnest Konta. Osoby, które założą konto, spełnią bardzo proste warunki oraz podpiszą umowę o terminal mogą zgarnąć nawet 600 złotych premii. Promocja trwa do 9 marca 2020 roku lub wyczerpania puli wniosków wynoszącej 300 sztuk.

author
Patryk Byczek
14 lutego 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Bank Pekao w Lipsku

Bank Pekao jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Jeden z jego oddziałów mieści się w Lipsku – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę placówki.

author
Patryk Byczek
10 lipca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO BP w Zbąszyniu

PKO BP oddziały w Zbąszyniu W Zbąszyniu jest jeden oddział PKO BP: 64-360 Zbąszyń, ul. Senatorska 39 A PKO BP oddział Zbąszyń 64-360 Zbąszyń ul. Senatorska...

author
Aleksandra Gościnna
06 października 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Kasa Stefczyka Bełchatów

Sprawdź nasz artykuł dotyczący placówki Kasy Stefczyka w Bełchatowie. Tutaj znajdziesz wszystkie potrzebne informacje: adres, numer telefonu, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Julia Wierciło
01 marca 2024
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Fundacja BGŻ BNP Paribas wspiera młodych muzyków

Fundacja BGŻ BNP Paribas w ramach międzynarodowego programu “Dream Up” wspiera młodych muzyków. 25 stycznia na warszawskiej Pradze Południe odbył się pierwszy koncert skompletowanej we wrześniu Orkiestry Dream Up.

author
Aneta Jankowska
26 stycznia 2019
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Porównaj