Strona główna Promocje bankowe Czasowa promocja na kredyt mieszkaniowy w Pekao

Czasowa promocja na kredyt mieszkaniowy w Pekao

patryk
Patryk Byczek
12 października 2021

Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowym o akcji promocyjnej dotyczącej kredytu mieszkaniowego, która potrwa do końca października bieżącego roku. Klienci mogą skorzystać z promocyjnego miesiąca kredytu hipotecznego i bardzo atrakcyjnych warunków produktu. Promocja trwa do 31 października 2021 roku. Sprawdzamy szczegóły.

W ramach przygotowanej przez Pekao akcji Klienci mogą skorzystać ze specjalnych warunków kredytu hipotecznego, którymi są miedzy innymi:
– marża zaczynająca się od 1,89%,
– prowizja zaczynająca się od 0%.
Klienci mogą złożyć wniosek kredytowy przez Internet, a wysokość raty obliczyć w kalkulatorze dostępnym na stronie internetowej Banku Pekao.

Popularność kredytów mieszkaniowych rośnie

W ostatnich latach, dzięki rekordowo niskim stopom procentowym, Polacy bardzo chętnie korzystali z kredytów mieszkaniowych i inwestowali w nieruchomości. To właśnie dlatego sprzedaż kredytów mieszkaniowych bije w tym roku rekordy. Z danych wynika, że w najlepszych miesiącach banki udzielały nawet do 8 000 000 000 złotych tego rodzaju kredytów Klientom indywidualnym. Biuro Informacji Kredytowej podało, że tylko od stycznia do sierpnia 2021 roku banki sprzedały ponad 40% kredytów więcej niż w roku ubiegłym. Wynik ten jest również wyższy w porównaniu do lat wcześniejszych, tych sprzed pandemii. Wszystko ma jednak swój koniec, i jak pokazują statystyki, w trzecim kwartale bieżącego roku zauważono spadek sprzedaży kredytów mieszkaniowych.

Wyższe stopy procentowe

Rada Polityki Pieniężnej, 6 października 2021 roku, zdecydowała o podniesieniu stóp procentowych. Główna stopa referencyjna ma wzrosnąć z 0,1% do 0,5%, przez co wzrosną również raty kredytów. Dodatkowo zdaniem ekspertów, ponowne podniesienie stóp procentowych ma nastąpić jeszcze w tym roku. W związku z tym Banki zaczęły oferować kredyty z czasowo stałą stopą procentową, co może uchronić posiadaczy kredytów przed wzrostem raty przez pewien czas. Takie rozwiazanie ułatwia zarządzanie budżetem domowym oraz planowanie wydatków przyszłościowych.

Kredyty z okresowo stałą stopą procentową w Pekao proponujemy już od marca 2020 r. Umożliwiamy również zmianę formuły oprocentowania ze stopy zmiennej na okresowo stałą klientom, którzy posiadają u nas kredyt ze zmienną stopą. Korzystając z tego rozwiązania klienci mają pewność, że oprocentowanie ich kredytów nie zmieni się przez 5 lat. Klienci mogą również przedłużyć czas obowiązywania stałej stopy na kolejne okresy na warunkach uzgodnionych w momencie przedłużania stałej stopy. Teraz zachęcamy do skorzystania z naszej najnowszej oferty promocyjnej, w ramach której stałe oprocentowanie wynosi od 3,94%, a prowizja 0%. Dodatkowo w Pekao nie pobieramy żadnych opłat za przygotowanie czy zawarcie umowy. Wniosek kredytowy można złożyć w dowolnej placówce naszego banku, lub zdalnie przez telefon na infolinii, wysyłając za pośrednictwem bankowości internetowej Pekao24 albo mailem. Nasz doradca skontaktuje się z klientem i uzgodni z nim wszelkie szczegóły, a także pomoże dostosować parametry kredytu do jego indywidualnych potrzeb. Oczywiście złożenie wniosku nie wiąże się z żadnymi kosztami, dlatego warto sprawdzić – szczególnie teraz – jakie możliwości oferujemy w Banku Pekao.

– mówił cytowany w komunikacie Piotr Gołąb, Dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Pekao S.A.

Ratę ewentualnego kredytu można obliczyć w kalkulatorze Szybka rata, który jest dostępny na stronie Banku Pekao. Wniosek o kredyt oraz wszystkie potrzebne dokumenty można do banku wysłać w wiadomości e-mail lub korzystając z bankowości elektronicznej Pekao24. Bank zapewnia Klientowi doradcę hipotecznego. Wizyta w banku będzie konieczna jedynie po to, aby podpisać z bankiem umowę kredytową.


Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/687918/dni-otwarte-kredytu-mieszkaniowego-w-banku-pekao

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

UOKiK ostrzega przed firmą pożyczkową
Wpisy
dominika
Dominika Sobieraj
23 lutego 2017

UOKiK ostrzega przed firmą pożyczkową

Na stacjach PKN Orlen naładujesz auto elektryczne
Wpisy Inne
halszka
Halszka Gronek
30 kwietnia 2018

Na stacjach PKN Orlen naładujesz auto elektryczne

Santander Consumer Bank Koszalin
Oddziały
dorota
Dorota Cholewicka
03 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Koszalin

PKO BP w Solcu Kujawskim
Oddziały
aleksandra
Aleksandra Gościnna
26 września 2019

PKO BP w Solcu Kujawskim

Kredyt gotówkowy Brzeziny
Wpisy Inne
aleksandra
Aleksandra Gościnna
25 czerwca 2020

Kredyt gotówkowy Brzeziny

PKO BP w Somoninie
Oddziały
aleksandra
Aleksandra Gościnna
09 października 2019

PKO BP w Somoninie