Czwarty Zintegrowany Raport Roczny od ING Banku Śląskiego

Czwarty Zintegrowany Raport Roczny od ING Banku Śląskiego

author
Alicja Uzarowicz
05 kwietnia 2020

W swoim najnowszym komunikacie ING Bank Śląski postanowił zawrzeć informacje odnośnie swojej zeszłorocznej działalności. Czwarty już Zintegrowany Raport Roczny zawiera zarówno dane z działu finansowego, jak i pozafinansowej działalności spółki. Jakie informacje znalazły się w dokumencie?

Jak czytamy w najnowszym komunikacie ING Banku Śląskiego, spółka już czwarty raz zaprezentowała Zintegrowany Raport Roczny. W dokumencie podsumowane są zarówno finansowe, jak i niefinansowe działania spółki z zeszłego roku. Poza podsumowaniem w publikacji można odnaleźć zarys przyszłości Grupy ING.

W dokumencie odnaleźć można bowiem takie dane jak wyniki finansowe, sposób zarządzanie ryzykiem obranym przez instytucję, jak i strategię biznesową. Wspomniany roczny raport pozwala także spojrzeć na rynek finansowy współcześnie, jak i w przyszłości. Tej zaś spółka upatruje w zrównoważonym rozwoju.

Zintegrowany Raport Roczny od ING Banku Śląskiego niewątpliwie podkreśla znaczenie ochrony środowiska w procesie prawidłowego rozwoju przedsiębiorstw. Dzięki raportowi można zapoznać się z podejściem, jakie bank reprezentuje wobec swoich klientów. Niemniej ważną grupą są także pracownicy oraz to, w jaki sposób wykonują swoje zadania.

Zintegrowany Raport Roczny ING już po raz czwarty

"

W raporcie za 2019 rok ING pokazuje nowe spojrzenie na wykorzystywane kapitały oraz model tworzenia wartości. Bardzo dużo uwagi poświęcono kompleksowemu opisaniu modelu biznesowego, w tym podstawy dzielności ING – czym się zajmuje  oraz do kogo jest kierowana oferta

– czytamy w najnowszym komunikacie ING Banku Śląskiego.

Co więcej, w raporcie można odnaleźć informację odnośnie zaangażowania spółki w urzeczywistnianie Celów Zrównoważonego Rozwoju, przygotowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Poszczególne cele spółka propagowała dzięki zamieszczaniu informacji o nich na niektórych podstronach portalu instytucji.

Bazą do powstania raportu była określona metodyka. ING Bank Śląski wykorzystał w tym przypadku procedury przygotowane przez Międzynarodową Radę Raportowania Zintegrowanego (IIRC – ang. International Integrated Reporting Council). Spółka uzupełniła te wzorce o GRI Standards na poziomie podstawowej zgodności (Core).

Jakie dane zawiera Zintegrowany Raport Roczny ING?

Po przygotowaniu raportu, jeszcze przed jego publikacją, analitycy spółki poddali dokument weryfikacji zewnętrznej. Sprawdzanie jakości raportu odbywało się z użyciem wybranych wskaźników GRI. Jakie ciekawe dane można odnaleźć w raporcie dostępnym na stronie: https://raportroczny.ing.pl/?

Już na samym początku spółka informuje, że tegoroczne podsumowanie stanowi pewną okazję do świętowania. Albowiem ING Bank Śląski działa już na polskim rynku od 30 lat. Swoją działalność instytucja rynku finansowego rozpoczęła w roku 1989. Aby ułatwić czytelnikowi odnalezienie tego, czego szuka, publikację podzielono na wygodne sekcje.

W pierwszych dwóch segmentach można odnaleźć dane związane z różnymi wynikami finansowymi i otwartą bankowością. Następnie czytelnik może przejść na osobną podstronę by poczytać o zielonych listach zastawnych, których emisją zajęła się spółka w 2019 roku.

Ostatnie dwa tematy, które znalazły się w raporcie, dotyczą inicjatywy o nazwie Well-beING oraz rejestracji działalności gospodarczej za pośrednictwem systemu Moje ING. Pierwszy temat odnosi się do opisu działań, jakie podejmuje spółka dla zdrowia fizycznego i psychicznego swoich pracowników.


Źródła:
https://raportroczny.ing.pl/
https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/495741/zintegrowany-raport-roczny-ing-2020-04-02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
30 sierpnia 2019

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”

Bank BPH z nowym prezesem
Aktualności
author
Patryk Byczek
05 października 2017

Bank BPH z nowym prezesem

Jak zapłacić abonament RTV?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
21 lutego 2019

Jak zapłacić abonament RTV?

Kredyt hipoteczny Żory
Kredyty miasta
autor wpisu
Dorota Cholewicka
02 lutego 2022

Kredyt hipoteczny Żory

Lokata 3% w T-Mobile Usługi Bankowe
Wpisy
autor wpisu
Sienkiewicz
01 grudnia 2016

Lokata 3% w T-Mobile Usługi Bankowe

Neumark – nowa kryptowaluta
Ekonomia
author
Patryk Byczek
12 stycznia 2018

Neumark – nowa kryptowaluta

Porównaj