Sprzęt na raty dla zadłużonych – czy jest dostępny?

Sprzęt na raty dla zadłużonych – czy jest dostępny?

author
Julia Wierciło
16 listopada 2023
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.
Kategoria

W przypadku braku możliwości zgromadzenia dużej kwoty, raty na sprzęt AGD czy RTV mogą okazać się niezwykle przydatne. Finansowanie udzielane jest zazwyczaj na podstawie dochodów, a także historii kredytowej klienta. Z tego powodu, osoby zadłużone lub takie, które są pod nadzorem komornika, mogą mieć trudności z zaciągnięciem finansowania na potrzebny sprzęt. Sprawdźmy czy otrzymanie sprzętu na raty dla zadłużonych jest możliwe, a także jakie sklepy oferują takie rozwiązanie.

Spis treści:

 1. Otrzymanie rat - warunki
 2. Czy osoba zadłużona może wziąć coś na raty?
 3. Komornik, a otrzymanie sprzętu na raty
 4. Pożyczka dla zadłużonych na sprzęt AGD i RTV
 5. Zakupy na raty bez sprawdzania BIK i KRD - sklepy
Zwiń spis treści

Otrzymanie rat - warunki

Zakupy na raty są pokryciem kosztów, które musimy spłacić w późniejszym czasie, stosując się do harmonogramu spłat kredytu. Raty składają się z dwóch części:

 • część kapitałowa – faktyczna kwota, pożyczona w celu opłacenia celu rat,
 • część odsetkowa – kwota dodatkowa, będąca wynagrodzeniem banku lub firmy pozabankowej.

Zakupy na raty są zobowiązaniem finansowym, a zaciągnięcie kredytu w tej formie ma wpływ na naszą zdolność kredytową. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku naszej historii kredytowej. Otrzymane w ramach zobowiązania środki powiększone o odsetki należy zwrócić w ustalonym terminie. Sprawdźmy jakie warunki należy spełnić aby zakupy na raty były możliwe.

Warunki wzięcia zakupów na raty:

 • pełnoletność osoby zaciągającej kredyt,
 • posiadanie własnego dowodu osobistego,
 • podanie danych, które dotyczą wynagrodzenia,
 • podanie informacji dotyczących zatrudnienia,
 • odpowiednia zdolność kredytowa,
 • dobra historia kredytowa.

Czy osoba zadłużona może wziąć coś na raty?

Osoba zadłużona może skorzystać z zakupów na raty.

W przypadku gorszej historii kredytowej czy ciążących długów, otrzymanie kredytu nie jest niemożliwe. Wybrane sklepy oferują bowiem zakupy ratalne, które udzielane są na podstawie ważnego dowodu osobistego klienta. W tym wypadku sprawdzanie bazy BIK nie jest konieczne, a osoba zadłużona zyskuje szansę na otrzymanie zakupu wybranego sprzętu na raty. Jeśli jednak mimo podobnej możliwości spotkamy się z odmową, możemy skorzystać z usług firm pożyczkowych. Niektóre z nich oferują opłacenie produktów lub po prostu wypłatę odpowiedniej ilości gotówki, dzięki której pokryjemy zakupy.

Komornik, a otrzymanie sprzętu na raty

Osoba, która jest pod nadzorem komornika może wziąć raty na zakupy.

Osoby mające komornika, mogą otrzymać sprzęt na raty. Niektóre sklepy oferują taką możliwość, jednak należy pamiętać o tym, że komornik może zająć ruchomości w ramach egzekucji. Dotyczy to także produktów jeszcze niespłaconych, w tym przedmiotów wziętych na raty. Taka sytuacja nie oznacza jednak, że zaciągniętych rat nie trzeba spłacać. Decyzja dotycząca zaciągnięcia zobowiązania jest równoznaczna z obowiązkiem spłaty kredytu. Powstały dług należy w całości uregulować, nawet w przypadku braku fizycznego posiadania sprzętów wziętych na raty. Z tego powodu należy zastanowić się czy zaciąganie tego typu kredytu mając komornika jest dobrym rozwiązaniem.

Pożyczka dla zadłużonych na sprzęt AGD i RTV

W przypadku trudnej sytuacji finansowej i negatywnej historii kredytowej, możemy skorzystać z opcji pożyczki dla zadłużonych. Takie zobowiązania charakteryzują się wysoką przyznawalnością, a dodatkowo otrzymamy je w kilka do kilkunastu minut od momentu złożenia wniosku. Kwota, którą możemy zaciągnąć jest uzależniona od firmy pożyczkowej oraz od konkretnej oferty. Należy jednak pamiętać, że mimo mniejszych wymagań dotyczących wiarygodności finansowej klienta, nie każdy wniosek zakończy się przyznaniem finansowania. W niektórych sytuacjach rozwiązaniem może okazać się odpowiednie zabezpieczenie pożyczki.

Zakupy na raty bez sprawdzania BIK i KRD - sklepy

Sklepy oferujące sprzęty RTV i AGD, które cieszą się popularnością, najcześciej korzystają z usług największych banków w Polsce. Oznacza to, że instytucje obsługują wykonywane operacje, takie jak np. zakupy na raty. Sprawia to, że klienci, którzy starają się o otrzymanie finansowania mogą spotkać się z odmową ze względu na sprawdzanie baz BIK i KRD. Alternatywą w tej sytuacji jest skorzystanie z usług firm pozabankowych i zaciągnięcie pożyczki na raty.

Weryfikowanie zdolności kredytowej klienta w poszczególnych sklepach:

RTV Euro AGD – sklep weryfikuje zdolność kredytową. Zaświadczenie o dochodach nie jest jednak wymagane, a wniosek o przyznanie rat można złożyć przez stronę internetową. Kwota, na jaką maksymalnie możemy zaciągnąć kredyt w tym sklepie wynosi 27,840 zł,

Neonet – sklep sprawdza zdolność kredytową klienta. Maksymalna kwota wynosi 30 tysięcy złotych,

Media Expert – sklep oferuje maksymalnie 60 tysięcy złotych kredytu, przy weryfikowaniu zdolności kredytowej klienta. Należy także dokonać potwierdzenia tożsamości za pomocą przelewu weryfikacyjnego wynoszącego 1 zł,

Castorama – w tym wypadku zdolność kredytowa także jest sprawdzana. Kwota maksymalna, którą możemy otrzymać wynosi 50 tysięcy złotych,

Media Markt – sklep oferuje raty 0%, jednak również sprawdza zdolność kredytową klienta. Przelew weryfikujący tożsamość jest wymagany i wynosi 1 zł.

Zaciąganie zobowiązań, w tym zakupów sprzętu na raty, jest równoznaczne z zawarciem umowy, w której deklarujemy spłatę. Jeśli posiadamy zadłużenie lub jesteśmy w trakcie egzekucji komorniczej, warto zastanowić się czy kolejny ciężar finansowy w postaci zakupów na raty jest niezbędny. Jeśli będzie to obowiązek, z którym nie damy sobie rady w aktualnej sytuacji finansowej, może okazać się, że kolejne płatności będą sprawiały trudności, a w konsekwencji doprowadzą do większego zadłużenia.

author
Julia Wierciło
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt gotówkowy Kęty

Sprawdź nasz ranking, jeśli poszukujesz dobrego kredytu gotówkowego w Kętach. Maksymalna kwota kredytu to nawet 300 000 zł. Raty można spłacać nawet 10 lat.

author
Aleksandra Gościnna
25 czerwca 2020
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Jak bronić się przed EPU?

7 lipca 2013 r. weszła w życie nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego, która wprowadziła nowe regulacje dotyczące stosowania nr PESEL, NIP lub KRS, a także postępowania egzekucyjnego. Celem zmian jest m.in. większa ochrona dłużnika (pozwanego) w postępowaniach przed e–sądem (EPU), wprowadzenie narzędzi do obrony przed nakazem zapłaty wydanym przez e-sąd. Sprawdzamy szczegóły.

author
Emilia
01 września 2023
author
Autor
Radca prawny, członkini Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Znana z profesjonalizmu oraz zaangażowania w świadczenie usług prawnych na najwyższym poziomie.

Santander Consumer Bank Siewierz

Santander Consumer Bank to jeden z większych banków detalicznych w Polsce. Profesjonalizuje się w kredytach gotówkowych, ratalnych oraz samochodowych. Sprawdź oddziały Santander Consumer Banku w Siewierzu – adres, telefon, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Dorota Grycko
16 lipca 2021
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Kiedy nie powinniśmy zaciągać pożyczek?

Pożyczki chwilówki to bardzo popularne produkty finansowe – z większości można skorzystać bez zaświadczeń o dochodach i innych zbędnych dokumentów. Najczęściej wystarczy tylko dowód. To skłania wiele osób do wzięcia pożyczki, ale nie dla każdego jest to dobra decyzja… Kiedy nie powinniśmy zaciągać pożyczek?

author
Dominika Byczek
13 lipca 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Pożyczki bez zaświadczeń Jastrzębie-Zdrój

Rozglądasz się za pożyczką, która nie będzie wymagała od Ciebie ogranizowania zbędnych dokumentów? Sprawdź poniższe zestawienie pożyczek chwilówek.

author
Patryk Byczek
10 listopada 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Ile kosztuje budowa domu?

Planując budowę domu, każdy stara się przeliczyć wszystkie koszty, jakie mogą go spotkać po drodze.  W zeszłym roku łatwo było zauważyć drastyczny wzrost cen nawet o połowę. Jak sytuacja z kosztami budowy domu wygląda w 2021? Sprawdzamy.

author
Sandra Tessmer
20 grudnia 2020
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.
Porównaj