Dark mode w aplikacji Revolut

Dark mode w aplikacji Revolut

author
08 sierpnia 2020

Po testach i wzmożonych pracach Revolut w końcu wdrożył na stałe tryb ciemny do swojej aplikacji. Dark mode pozwoli na zaoszczędzenie baterii oraz wzroku, który łatwiej przyzwyczaja się do ciemnego ekranu, kiedy poza nim również jest ciemno. Jak włączyć ciemny tryb? Sprawdzamy.

Dark mode już w wielu aplikacjach

Na tryb ciemny użytkownicy aplikacji czekali już od ubiegłego roku, kiedy to w październiku przeprowadzono jego wstępne testy. Nie tylko z resztą Revolut zadbał o to, by wdrożyć tryb ciemny – wśród autorów aplikacji mobilnych jest to w ostatnich miesiącach bardzo popularne.

Nic dziwnego – wielu użytkowników telefonów, czy to z Androidem, czy z iOS-em, może korzystać z trybu ciemnego dzięki takiej opcji w oprogramowaniu smartfona.

Włączenie aplikacji, która ciemnego trybu nie obsługuje, jest w takim wypadku wyjątkowo niedogodne. Niedogodności zgłaszali także użytkownicy Revoluta, a po informacji o tym, że jest szansa na pojawienie się ciemnego trybu, wiele osób wyrażało na ten temat pozytywne opinie. I w końcu jest – tryb ciemny także na aplikację Revolut, dostępny dla każdego.

Tryb ciemny w aplikacji Revolut – jak włączyć?

Tryb ciemny w aplikacji możemy włączyć bardzo prosto wchodząc w ustawienia. Wystarczy, że w menu ustawienia naszej aplikacji klikniemy włączenie opcji ciemnej.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Pożyczki dla zadłużonych – także z komornikiem

 

Pożyczki bez baz – najlepsze oferty

Co ważne – ciemny tryb możemy ustalić albo na stałe, albo czasowo. Jeżeli wybierzemy tę drugą opcję, to w zależności od tego, jaka jest pora dnia, wygląd aplikacji będzie albo ciemny, albo jasny. Jeżeli włączymy dark mode na stałe, nawet w ciągu dnia nasza aplikacja będzie czarna.

Po co włączać dark mode? Czy warto?

Wiele osób traktuje dark mode jako typowy “bajer” wizualny, jednakże powody wprowadzenia ciemnego trybu są zgoła inne niż tylko estetyczne. Przede wszystkim tryb ciemny jest lepszy dla wzroku, ponieważ nie wymaga od naszego oka aż tyle skupienia, co jasny i biały ekran.

Po włączeniu dark mode w całym telefonie zaobserwujemy także znaczącą poprawę wydajności naszej baterii. Tryb ciemny pozwala bowiem zaoszczędzić szybko uciekające przy jasnym ekranie procenty.

Trudno jednak powiedzieć, że włączenie dark mode w samej aplikacji Revolut znacząco wpłynie na procent naładowania telefonu, ponieważ przeciętny użytkownik korzysta z tej aplikacji najwyżej kilka minut dziennie, a przy tak krótkim okresie oszczędność energii w baterii będzie niemalże niezauważalna.


Źródło:

https://www.revolut.com/pl-PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pierwsza ofiara pojazdu autonomicznego
Wpisy
author
21 marca 2018

Pierwsza ofiara pojazdu autonomicznego

Czy Mini Ratka rzeczywiście jest mini ?
Wpisy
author
12 listopada 2014

Czy Mini Ratka rzeczywiście jest mini ?

Deutsche Bank w Grudziądzu
Oddziały
author
27 listopada 2017

Deutsche Bank w Grudziądzu

Rusza trasa koncertowa wspierana przez Santander Bank Polska
Bez kategorii
author
07 października 2019

Rusza trasa koncertowa wspierana przez Santander Bank Polska

Konto dla Młodych
Wpisy
author
16 stycznia 2015

Konto dla Młodych

T-Mobile Usługi Bankowe w Częstochowie
Oddziały
author
11 marca 2019

T-Mobile Usługi Bankowe w Częstochowie