Dobre wyniki kwartalne w Citi Handlowy

Dobre wyniki kwartalne w Citi Handlowy

author
Aleksandra Gościnna
15 lutego 2021

Koniec ubiegłego roku okazał się szczególnie owocny dla banku Citi Handlowy. Może on bowiem pochwalić się świetnymi wynikami finansowymi z ostatniego kwartału, które były nawet lepsze od uzyskanych w ciągu całego 2020 roku.

Citi Handlowy, znany wcześniej również jako Bank Handlowy w Warszawie, jest jednym z działających w Polsce banków komercyjnych. Jednocześnie zajmuje 10. miejsce pod względem wartości aktywów wśród innych banków w kraju. Od wielu miesięcy uzyskuje coraz więcej aktywnych Klientów na rynkach finansowych. Równie dobrze wyglądają wyniki banku w związku z obrotami walutowymi.

Osiągnięcia te przyczyniły się bez wątpienia na świetny wynik banku w czwartym kwartale roku 2020. Z wyłączeniem wpływów jednorazowego odpisu księgowego, wyniki te były nawet wyższe od tych, które Citi Handlowy osiągnął podczas całorocznych działań.

Sukces na koniec roku

Citi Handlowy nie może powstydzić się wyników uzyskanych w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Jak wskazują dane z informacji prasowej, aż o 18% wzrosły przychody klientowskie w bankowości instytucjonalnej. Wzrost zauważyć można także w wolumenach walutowych przedsiębiorstw, tutaj natomiast wyniósł on 30%.

Na odniesiony sukces wpływ miały również udział banku we wszystkich ważniejszych transakcjach rozgrywających się na rynkach finansowych w ciągu ostatnich miesięcy. Citi Handlowy brał np. udział w ofercie publicznej Allegro, pełnił funkcję lokalnego menadżera oraz globalnego koordynatora IPO polskiej spółki InPost – był to największy jak do tej pory debiut w sektorze technologii w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Dobre wyniki uzyskał również dzięki pozycji dealera na rynku kapitałowym angażującym 1 mld zł dla spółki Toyota Bank i Toyota Leasing, a także 3 mld zł finansowania dla VW FS Polska.  Nieustannie wzrastająca liczba transakcji, które wykonywali Klienci, doprowadziła do wzrostu wyniku prowizyjnego o 16%.

"

W zeszłym roku musieliśmy zdefiniować na nowo priorytety, postawiliśmy przede wszystkim na bezpieczeństwo i wsparcie klientów. Zaoferowaliśmy odroczenie spłat kredytów, dzięki uruchomionej przez nas platformie 1400 naszych klientów otrzymało ponad 450 milionów złotych rządowej pomocy, zrewolucjonizowaliśmy cyfrowo nasze usługi. Oferując to, w czym jesteśmy najlepsi – doradztwo w transakcjach na rynkach finansowych i kapitałowych oraz efektywne zarządzanie majątkiem – wzbudziliśmy zaufanie klientów, którzy wybierali nasz bank jako partnera w swoich planach rozwoju

– skomentował prezes Sławomir Sikora.

Wpływ księgowego odpisu

Jednorazowy odpis księgowy wpłynął znacząco na wyniki finansowe banku City Handlowy w ostatnim kwartale 2020 roku. Nie wpływał on jednak na pozycję płynnościową i współczynniki wypłacalności banku. Przed wyłączeniem odpisu bank odnotował wynik ujemny, wynoszący 58 mln zł. Po odłączeniu odpisu odnotowane zyski wyniosły natomiast 157 ml zł, sytuując się tym samym na najwyższym poziomie w odniesieniu do całego roku.

"

Patrząc na prognozy na rok 2021, mówiące o powrocie do wzrostu gospodarki polskiej i gospodarki światowej, uważam, że przed nami czas wspierania przedsiębiorstw w zakresie pomysłów inwestycyjnych i przebudowy gospodarki. Będziemy więc spełniać tą rolę, którą z sukcesem realizowaliśmy w ostatniej dekadzie

– dodaje również prezes Sławomir Sikora.


Źródło:

https://www.citibank.pl/poland/homepage/polish/press1/informacje-prasowe-2021_02_11.htm?cat=10195

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bank_Handlowy_w_Warszawie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt gotówkowy Kluczbork
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
14 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Kluczbork

Santander Consumer Bank Brodnica
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
17 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Brodnica

NOTUS Finanse – oddział w Katowicach
Wpisy
author
Patryk Byczek
25 sierpnia 2018

NOTUS Finanse – oddział w Katowicach

Profi Credit w Bydgoszczy
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
02 czerwca 2019

Profi Credit w Bydgoszczy

Alior Bank w Kowarach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
19 czerwca 2019

Alior Bank w Kowarach

R.Power dostanie 90 mln zł kredytu od mBank
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
12 sierpnia 2019

R.Power dostanie 90 mln zł kredytu od mBank

Porównaj