e-Podpis dla firm w Alior Banku

e-Podpis dla firm w Alior Banku

author
01 maja 2020

W swoim najnowszym komunikacie Alior Bank poinformował o wdrożeniu kolejnego cyfrowego narzędzia służącego do weryfikacji. Rozwiązanie e-Podpis od fintechu Autenti to rozwiązanie przede wszystkim dla przedsiębiorców. Mogą oni dzięki temu dokonać kilku ważnych czynności bez wychodzenia z domu.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie Alior Banku, spółka nie zwalnia tempa i przygotowała już kolejne rozwiązanie ułatwiające klientom firmowym bankowanie z domu. Mowa tutaj o narzędziu e-Podpis, którego opracowaniem zajął się fintech Autenti. Jakich czynności mogą dokonać ci klienci dzięki nowej usłudze?

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut

W pierwszej kolejności przedsiębiorcy będą mogli posłużyć się e-podpisem w procesie odraczania spłaty rat zaciągniętych w tymże banku zobowiązań. W ostatnich tygodniach jesteśmy świadkami przyspieszania pracy nad cyfrowymi udogodnieniami w wielu bankach. Szczególnie w trudnej obecnie sytuacji mogą one okazać się niezwykle przydatne.

"

Zdalna obsługa klientów to nasz priorytet, szczególnie w trakcie epidemii, a technologia Autenti pozwala na bezpieczne i szybkie podpisywanie dokumentów na odległość. W ostatnim czasie przyspieszyliśmy wdrażanie tego typu rozwiązań. Takie działania są zgodne z naszą nową strategią „Więcej niż bank”

– powiedział Krzysztof Bachta, prezes zarządu Alior Banku, cytowany w komunikacie.

e-Podpis dla klientów firmowych Alior Banku

Jak podkreślił szef spółki w dalszej części swojej wypowiedzi, jego bank posiada wszelkie środki niezbędne do adaptacji. Obecne warunki rynkowe Alior Bank postanowił wykorzystać jako szansę na rozwój. Efektem są chociażby rozwiązania weryfikacyjne, jak e-podpis.

Sprawdź także: Alior Bank kontakt infolinia

Ogromnymi zaletami nowego narzędzia są bezpieczeństwo, szybkość obsługi i wygoda. Właśnie na takich rozwiązaniach klientom zależy najbardziej w obliczu ciężkiej sytuacji ekonomicznej. Aby rozpocząć korzystanie z usługi nie jest konieczne dopełnienie żadnych dodatkowych formalności, czy wystąpienie o specjalne uprawnienia.

Wszelkie zawieszenia kredytów polegają na podpisaniu stosownego aneksu do umowy kredytowej. E-Podpis może posłużyć do podpisywania dokumentów kadrowych.  Pracownik banku tworzy taki dokument i umieszcza w platformie Autenti. Po rozpoczęciu przez niego procedury podpisu pismo trafia do odbiorcy.

Jak działa e-podpis w Alior Banku?

"

Odbiorca, klient lub inny pracownik, otrzymuje na wskazany w banku adres e-mail link do dokumentu, a pod podany numer telefonu zaufanego kod SMS, który umożliwi podpisanie dokumentu. Na każdym etapie pracownik banku widzi, czy wszystkie wymagane osoby odczytały i podpisały dokumenty

– czytamy w komunikacie banku.

Następnie, po dokonaniu e-podpisu, system generuje tak zwaną kartę podpisów. Posiada ona pieczęć elektroniczną, znacznik czasu, jak i loga zdarzeń. Karta ta stanowi integralną część umowy oraz potwierdzenie złożenia podpisów w określonym w niej terminie. Dzięki temu firmy korzystające z profilu zaufanego i podpisu kwalifikowanego dokonają wielu czynności zdalnie.

Współpraca pomiędzy Alior Bankiem i fintechem Autenti wynika z funduszu kapitału podwyższonego ryzyka o nazwie RBL_VC. Bank przekazał środki na rozwój rozwiązania wspólnie z BNP Paribas i PKO BP. W finansowaniu przedsięwzięcia wzięli również udział inwestorzy prywatni.


Źródła:
https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2020-04-27-e-podpis-dla-przedsiebiorcow.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kolejny wieczór literacki z BNP Paribas
Bez kategorii
author
06 kwietnia 2019

Kolejny wieczór literacki z BNP Paribas

Pierwsza wypłata z Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
Wpisy
author
27 września 2018

Pierwsza wypłata z Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Ubezpieczenie Link4 we wszystkich oddziałach PKO BP
Aktualności
author
19 października 2018

Ubezpieczenie Link4 we wszystkich oddziałach PKO BP

IV Open Day Santander Consumer Banku
Bez kategorii
author
21 sierpnia 2019

IV Open Day Santander Consumer Banku

thumbnail
Bez kategorii
author
23 sierpnia 2021

Herby kolejnych klubów na kartach PKO BP

Mieszkanie Plus w Sianowie
Ekonomia
author
29 lipca 2017

Mieszkanie Plus w Sianowie