Elektroniczne podpisywanie umów z pracownikami w BNP Paribas

Elektroniczne podpisywanie umów z pracownikami w BNP Paribas

author
03 września 2020

Bank BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym, że od końca sierpnia bieżącego roku na Platformie Autenti, która służy do elektronicznego, osoby współpracujące z bankiem BNP Paribas na zasadzie kontraktu mogą podpisywać umowy. Sprawdzamy szczegóły.

Bank podał również, że nowo wprowadzona możliwość będzie oferowana także pracownikom etatowym.

Oszczędność czasu i papieru to tylko część korzyści ze stosowania e-podpisu w umowach z osobami współpracującymi z Bankiem na podstawie kontraktu. Nasz przyszły współpracownik może podpisać umowę nie wychodząc z domu. Również proces podpisania umowy przez przedstawicieli Banku przebiega sprawniej i bezpieczniej. Elektroniczna forma wymiany dokumentów gwarantuje poufność informacji, które udostępniane są tylko upoważnionej osobie, bez konieczności przesyłania umowy na papierze.

– mówiła cytowana w komunikacie Agata Komender, dyrektor Departamentu Relacji z Rynkiem Pracy w Banku BNP Paribas.

W kolejnym kroku możliwość ta będzie oferowana pracownikom etatowym.

Najpierw kontrakty, później etaty

Osoby na kontaktach tworzą pierwszą grupę osób, które mają możliwość zdalnego podpisania umowy, bez konieczności używania papieru – tak zdecydował Bank BNP Paribas. Jednocześnie trwają również przygotowania do poszerzenia nowo wprowadzonego sposobu weryfikacji. Dzięki temu z możliwości mają również korzystać osoby pracujące na etacie.

Od bieżącego roku Bank BNP Paribas podpisuje umowy ze swoimi partnerami biznesowymi z wykorzystaniem e-podpisu. Dzięki temu do tej pory potwierdzono prawie 200 dokumentów. Jedynie od maja 2020 roku za pośrednictwem Platformy Autenti, BNP Paribas podpisał już 1800 różnych dokumentów wewnętrznych i zewnętrznych. Instytucja zaoferowała również możliwość podpisywania umów przez Internet swoim Klientom biznesowym. Firmy mogą wykorzystywać Platformę Autenti do elektronicznego podpisywania dokumentów w swoich wewnętrznych procesach i relacjach z partnerami biznesowymi.

Dla współpracowników Platforma Autenti jest elementem cyfryzacji procesów wewnętrznych Banku BNP Paribas. W lipcu 2020 roku współpracując z firmą SentiOne, Bank uruchomił samouczący się czatbot EVA. Pracownicy mogą z niego korzystać w trakcie składania wewnętrznych zamówień na zakupy, między innymi akcesoriów biurowych.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/561690/bank-bnp-paribas-bedzie-elektronicznie-podpisywal-umowy-z-pracownikami-rozpoczyna-od-wspolpracownikow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Consumer Bank Sępólno Krajeńskie
Oddziały
author
04 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Sępólno Krajeńskie

Kredyt hipoteczny Płońsk
Kredyty miasta
author
17 lutego 2022

Kredyt hipoteczny Płońsk

PZU wspiera maratończyków
Bez kategorii
author
06 lutego 2019

PZU wspiera maratończyków

One Click Blik w Allegro
Ekonomia
author
14 listopada 2017

One Click Blik w Allegro

ABW sprawdza kredyty we frankach
Wpisy
author
23 marca 2017

ABW sprawdza kredyty we frankach

Spadek liczby zezwoleń wydanych przez SSE
Bez kategorii
author
06 czerwca 2019

Spadek liczby zezwoleń wydanych przez SSE