Emplobot pomaga w rekrutacji w BNP Paribas

Emplobot pomaga w rekrutacji w BNP Paribas

author
Dominika Sobieraj
10 czerwca 2019

Emplobot stworzony przez Emplocity już od 6 czerwca pomaga w rekrutacji pracowników do Banku BNP Paribas oraz do BNP Paribas Securities Services. Wykorzystanie chatbota znacznie przyspieszy i usprawni proces aplikacji.

Chatbot – rekrutacja w BNP Paribas

Chatbot w BNP Paribas będzie pomagał w przeprowadzaniu procesów rekrutacyjnych do banku. Wprowadzenie Emplobota wpisuje się w strategię “Fast Forward”, która stawia na maksymalną koncentrację na Kliencie oraz transformację cyfrową dotyczącą:

  1. usług,
  2. produktów,
  3. procesów.
"

Nasza strategia opiera się na pięciu filarach: prostocie, digitalizacji, jakości, wzroście i entuzjazmie. Wszystkie one mają swoje odzwierciedlenie w Emplobocie, który upraszcza i przyspiesza pierwszy etap rekrutacji i mam nadzieję, że zapewni pozytywne doświadczenia naszym kandydatom

zaznacza Mariola Kalisz, Dyrektor Zarządzający Pionu Zarządzania Rozwojem, Karierą i Zmia w Banku BNP Paribas.

Chatbot także w BNP Paribas Securities Services Poland

Emplobot rekrutacyjny będzie także wykorzystywany przy rekrutacji w BNP Paribas Securities Services Poland. Jest to wydzielona część grupy BNP Paribas, która specjalizuje się w obsłudze bardzo istotnych operacji dotyczących:

  1. funduszy inwestycyjnych dla inwestorów związanych z instytucjami oraz bezpośrednio dla konkretnych instytucji finansowych,
  2. papierów wartościowych.

BNP Paribas Securities Services Poland funkcjonuje w 34 krajach na łącznie pięciu kontynentach. Jest to jeden z pięciu największych banków powierniczych na całym świecie.

"

Działamy w duchu Digital Transformation, kładąc nacisk na innowacyjne podejście do naszych codziennych wyzwań, automatyzację procesów oraz wdrażanie nowatorskich rozwiązań technologicznych. Stąd decyzja o włączeniu Emplobota do procesów rekrutacyjnych prowadzonych przez naszą firmę

–  komentuje Richard Piskorz, Chief Operating Officer w BNP Paribas Securities Services Polska.

Emplobot – jak działa?

Emplobot od Emplocity jest po prostu botem rekrutacyjnym. Na podstawie rozmowy z kandydatem chatbot automatycznie tworzy jego CV, a potem sprawdza, czy pasuje ono do procesów rekrutacyjnych, które są obecnie prowadzone przez bank.

Dzięki mechanizmowi rekruterzy mają jasną informację o tym, z kim rozmawiają. Stopień dopasowania CV danej osoby do oczekiwań pozwala rekruterom na szybkie wybranie najlepszej osoby na dane stanowisko.

Rekruter w pierwszej kolejności widzi właśnie te osoby, które najlepiej spełniają wymagania spełniane przez bank. Może wtedy nawiązać z tymi osobami bezpośrednio kontakt oraz zaprosić je na rozmowy rekrutacyjne. Te odbywają się jednak już na żywo – nie przez chatbot.

Dane personalne zostają ujawnione dopiero w ostatnim etapie rekrutacji. Za każdym razem wymagana jest do tego zgoda samego kandydata na dalszy udział w procesie rekrutacyjnym. Dzięki temu udział chatbota w procesie pozyskiwania kandydatów do pracy nie narusza przepisów RODO.

"

Doświadczenia naszych klientów, także tych z branży finansowej, potwierdzają, że Emplobot sprawdza się świetnie zarówno w przypadku rekrutowania praktykantów, młodych specjalistów, jak i doświadczonych ekspertów. Ci ostatni są zwykle kandydatami pasywnymi, rzadko kiedy zdeterminowanymi do wysłania aplikacji, ale chętnie korzystającymi z naszego rozwiązania

– wyjaśnia Krzysztof Sobczak, CEO Emplocity.


Źródło:

http://media.bnpparibas.pl/pr/443857/emplobot-od-emplocity-wspiera-rekrutacje-w-banku-bnp-paribas-oraz-bnp-

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Zdalne otworzenie konta w Credit Agricole
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
09 kwietnia 2020

Zdalne otworzenie konta w Credit Agricole

Kiedy okres studiów wlicza się do emerytury?
Emerytura
author
Halszka Gronek
02 listopada 2018

Kiedy okres studiów wlicza się do emerytury?

Jak zamknąć konto w BOŚ Banku?
Banki
author
Dominika Sobieraj
17 września 2018

Jak zamknąć konto w BOŚ Banku?

Bank BGŻ BNP Paribas zaprasza na wieczory literackie
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
15 lutego 2019

Bank BGŻ BNP Paribas zaprasza na wieczory literackie

Santander Consumer Bank Ostrowiec Świętokrzyski
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
05 lipca 2021

Santander Consumer Bank Ostrowiec Świętokrzyski

Porównaj