Pekao z oddziałem w Wielkiej Brytanii ?

Pekao z oddziałem w Wielkiej Brytanii ?

author
Patryk Byczek
14 marca 2018
Prezes Banku Pekao Michał Krupiński, podał do wiadomości, że instytucja planuje otworzyć swój oddział na Wyspach Brytyjskich. Bank celuje w studentów i osoby, które posiadają wykształcenie wyższe.

Pekao nie ukrywa, że do pracy w banku planuje zwerbować wykształconych Polaków mieszkających za granicą. Podczas siódmej edycji Polish Economic Forum w Londynie można było się dowiedzieć, że pierwsze kroki już zostały podjęte i będą sukcesywnie kontynuowane. 

Emigracja banku

Warto wiedzieć, że oddział Pekao w Wielkiej Brytanii nie będzie pierwszym polskim bankiem, który stacjonuje poza granicami naszego kraju. PKO BP posiada bowiem od kilku lat swoją placówkę w Niemczech, która do dziś cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród Polaków tam mieszkających.

Polacy w Wielkiej Brytanii

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, blisko 800 000 Polaków mieszka na terenach Wielkiej Brytanii. Około 80 000 z nich, którzy mieszkają tam na stałe, prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Kolejne 30 000 z 800 000 Polaków na Wyspach Brytyjskich prowadzi pełnorozwinięte firmy. Dla tych właśnie osób zarząd Banku Pekao chce otworzyć oddział w Londynie, ponieważ usprawniłoby to, między innymi, przesyłanie pieniędzy do rodzin mieszkających w Polsce, czy wykonywanie operacji w obrębie jednej instytucji.

Wykształceni pracownicy

Zarząd bardzo chciałby zatrudniać w brytyjskiej placówce polskiego banku młodych, zdolnych i ambitnych Polaków, którzy posiadają międzynarodowe doświadczenie dzięki pracy w różnych światowych firmach. Prezes Pekao bierze siebie jako przykład, który również nabywał i rozwijał swoje umiejętności w potężnych instytucjach, lecz finalnie wybrał pracę w „Polsce”.

Placówka w WB
 

Klient w oddziale w Londynie miałby mieć możliwość podjęcia bazowych produktów, które oferuje bank. Ponadto platforma internetowa byłaby w pełni połączona z tą istniejącą i funkcjonującą na terenie naszego kraju. Plusów jest o wiele więcej, np. ułatwienie kupna mieszkania w Polsce, zarabiając w walucie brytyjskiej. 

Prezes instytucji dodaje, że kolejne decyzje zostaną podjęte w przeciagu kilku najbliższych miesięcy, lecz na chwilę obecną zarząd nie podał żadnej ostatecznej informacji w tym temacie.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ważny komunikat Krajowej Rady Komorniczej
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
13 marca 2020

Ważny komunikat Krajowej Rady Komorniczej

PKO Wrocław Maraton – 9 września 2018
Wpisy
author
Patryk Byczek
29 sierpnia 2018

PKO Wrocław Maraton – 9 września 2018

Karta Dużej Rodziny – lista zniżek 2023
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
29 grudnia 2022

Karta Dużej Rodziny – lista zniżek 2023

Plany rozwoju Idea Banku 2018-2020
Wpisy
author
Patryk Byczek
13 marca 2018

Plany rozwoju Idea Banku 2018-2020

Porównaj