Euronet zmienia logo

Euronet zmienia logo

autor wpisu
Julia Wierciło
07 kwietnia 2023

Firma Euronet postanowiła zmienić całą identyfikację wizualną swojej marki, włącznie z logotypem. Od początku kwietnia 2023 roku nowe logo jest widoczne na stronie internetowej firmy, a już niedługo zmiany będziemy mogli zobaczyć na wszystkich urządzeniach należących do firmy Euronet. Sprawdźmy jakie zmiany zostały wprowadzone, a także co kryje się za modyfikacjami.

Euronet

Firma Euronet jest globalnym dostawcą w zakresie płatności i technologii finansowych. To również lider na rynku usług outsourcingowych dla banków w zakresie zarządzania siecią bankomatów. Obecnie Euronet zarządza co trzecim bankomatem w kraju. Współpracuje z wieloma bankami w Polsce, dzięki czemu wpłata i wypłata środków z urządzeń Euronet jest możliwa, a dzięki ich liczbie i występowaniu także bardziej dostępna.

Największa niezależna sieć bankomatów w kraju należy do firmy Euronet. Możliwość wpłacenia pieniędzy na nasze konto bankowe jest z pewnością przydatną czynnością, a dzięki urządzeniom tej marki jest to łatwiejsze. 3 kwietnia 2023 roku firma poinformowała o planowanym rebrandingu marki. Już niedługo wprowadzone zmiany będą widoczne także na bankomatach Euronet. Będą one polegały przede wszystkim na zmianie logo, ale także na całkowitym przekształceniu identyfikacji graficznej marki. Wprowadzane przemiany są obecnie widoczne na oficjalnej stronie internetowej Euronet, a już niebawem będziemy mogli zobaczyć je na wszystkich urządzeniach należących do firmy.

Opublikowane informacje oraz udostępnione grafiki wyraźnie podkreślają rezygnację z dotychczasowo stosowanego koloru. Odcień żółty został zastąpiony kolorami niebieskim oraz nowym – zielenią seaform. Oprócz zmian kolorystycznych, w grafice pojawia się także nowy motyw. W napisie widoczna jest flaga, która ma podkreślić wizerunek firmy jako markę flagową. Sam napis został spersonalizowany, ale także jest bardziej współczesny niż poprzedni.

W komunikacie prasowym firmy Euronet możemy przeczytać:
„Wykorzystanie flagi, jako znaku Euronet pozwala na utrwalenie wizerunku firmy jako marki flagowej, a także wspiera funkcjonowanie jej segmentów biznesowych. Takich jak elektroniczny transfer środków (EFT), płatności elektroniczne (epay) i przelewy pieniężne oraz platformy płatnicze (Dandelion i Ren)”

Inne oznaczenia bankomatów

Wszystkie wprowadzane przez Euronet zmiany dotyczą także urządzeń takich jak bankomaty oraz wpłatomaty sieci. Nastąpią one stopniowo, a modyfikacje obejmą aż 7 tysięcy urządzeń firmy w całej Polsce. Widoczne w wielu miejscach bankomaty czy wpłatomaty, które możemy dostrzec na każdym kroku, niebawem zmienią swój wygląd, a kolor żółty nie będzie dłużej znakiem charakterystycznym firmy Euronet. Trwanie akcji rebrandingu dotyczącej bankomatów i wpłatomatów zaplanowane jest na okres najbliższych dwóch lat. Proces został rozłożony w czasie ze względu na świadomość ekologiczną oraz względy ekonomiczne.

Czy zmiany są potrzebne?

Firma zaktualizowała swoją misję, czego efektem jest także zmiana identyfikacji wizualnej. Na całkowitą modyfikację będzie trzeba jeszcze trochę zaczekać, jednak niektóre z nich są już widoczne w social mediach oraz na stronie internetowej firmy Euronet, a także na nośnikach trwałych i cyfrowych. Wprowadzenie zmian jest również odświeżeniem strategii marki Euronet. Ich misja zakłada dynamiczną integrację finansową oraz wdrażanie innowacji w zakresie rynku technologii finansowych.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Euronet – siłę marki Euronet przedstawiamy w nowej misji, która zawiera się w stwierdzeniu: „Budujemy technologię finansową jutra już dziś, aby wzmocnić globalną wspólnotę i połączyć świat poprzez partycypację finansową.”

„Opierając się na informacjach zwrotnych uzyskanych od naszych klientów oraz pracowników, podjęliśmy działania ukierunkowane na ocenę i bardziej precyzyjną definicję architektury marki Euronet. Wyniki wspólnej pracy pozwoliły nam na stworzenie nowej identyfikacji wizualnej, która lepiej oddaje nowoczesność, zaawansowanie i doświadczenie firmy, którą staramy się budować i którą będziemy w przyszłości.” – poinformował Michael J. Brown, Prezes i Dyrektor Generalny Euronet.

Pierwszy bankomat Euronet

Pierwszy bankomat firmy Euronet został postawiony w 1995 roku. Jego instalacja miała miejsce w  warszawskim Hotelu Marriot. Obecnie w Polsce firma Euronet dysponuje 7 tysiącami urządzeń takich jak bankomaty i wpłatomaty. Sieć Euronet jest również dostawcą terminali POS, ale także działa w zakresie outsourcingu kart kredytowych oraz kart debetowych.

Pytania i odpowiedzi

Bankomaty Euronet to sieć bankomatów, które są dostępne na całym świecie i umożliwiają wypłacanie gotówki, sprawdzanie salda konta, a także dokonywanie innych operacji bankowych.

Tak, bankomaty Euronet są ogólnodostępne, co oznacza, że można z nich korzystać niezależnie od banku, w którym posiada się konto. Może jednak być pobrana opłata za korzystanie z bankomatu Euronet, jeśli nie jesteś klientem banku, który współpracuje z Euronetem.

Tak, bankomaty Euronet są dostępne w wielu krajach na całym świecie, w tym w Polsce, Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i innych. Można korzystać z nich, jeśli posiada się odpowiednią kartę płatniczą i zostaną spełnione wymogi techniczne.

Korzystanie z bankomatów Euronet jest ogólnie uważane za bezpieczne, podobnie jak z innych bankomatów. Warto jednak zachować ostrożność i pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, takich jak zabezpieczanie PIN-u, kontrolowanie otoczenia wokół bankomatu oraz unikanie korzystania z bankomatów umieszczonych w mniej oświetlonych i odosobnionych miejscach.

Korzystanie z bankomatów Euronet może być objęte opłatami. Opłaty te mogą być pobierane za wypłatę gotówki, sprawdzenie salda lub inne operacje w przypadku, gdy nie jest się Klientem banku, który współpracuje z Euronetem. Opłaty mogą się różnić w zależności od lokalizacji bankomatu Euronet oraz warunków danego banku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Promocja: „Bankowo rowerowo” w BNP Paribas
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
23 czerwca 2021

Promocja: „Bankowo rowerowo” w BNP Paribas

Co trzeci Polak odwiedza bank raz w miesiącu
Blog
autor wpisu
Marek_Rutkowski
20 listopada 2017

Co trzeci Polak odwiedza bank raz w miesiącu

Konkurs: “Zimowe szaleństwo” w Smart Pożyczka
Promocje pożyczkowe
author
Patryk Byczek
10 stycznia 2023

Konkurs: “Zimowe szaleństwo” w Smart Pożyczka

PKO BP w Twardogórze
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
13 sierpnia 2019

PKO BP w Twardogórze

mBank placówki w Płocku
Oddziały
author
Patryk Byczek
04 lutego 2019

mBank placówki w Płocku

Porównaj