Fundacja banku PKO BP
Fundacja PKO BP prowadzi działania i akcje, których celem jest przede wszystkim wspieranie społeczności, budowanie przestrzeni do rozwoju, ale również propagowanie zdrowia i kultury w dzisiejszym świecie. W naszym wpisie przybliżymy misję oraz szczegóły działalności tejże organizacji.
Spis treści:
- Misja fundacji PKO BP
- Działania Fundacji PKO BP - rodzaje projektów
- Inicjatywy Fundacji PKO BP
- Struktura organizacyjna Fundacji PKO BP
Misja fundacji PKO BP
Fundacja PKO BP rozpoczęła swoją działalność w lipcu 2010 roku. Jest ona jednym z instrumentów PKO Banku Polskiego, mającym na celu wspieranie różnorodnych działań społecznych. Działania tej organizacji nie ograniczają się jedynie do udzielania wsparcia finansowego, obejmują również aspekt wsparcia merytorycznego. Fundacja nie tylko umożliwia rozwój, edukuje i daje szanse, lecz także promuje dziedzictwo narodowe, zdrowy tryb życia oraz udziela pomocy potrzebującym, np. poprzez akcje charytatywne. Jako instrument PKO Banku Polskiego, fundacja skoncentrowana jest na obszarach edukacji, kultury, sportu, zdrowia i opieki społecznej. Jej działania mają charakter długofalowy, a celem jest aktywne uczestnictwo w rozwoju tych obszarów życia społecznego. Fundacja powstała w odpowiedzi na zgłaszane przez klientów problemy i trudności.
Wychodząc naprzeciw trudnościom finansowym wielu osób, banki i instytucje pożyczkowe wprowadziły szereg narzędzi finansowych stworzonych dla dłużników. W ich ofercie znajdziemy między innymi pożyczki bez BIK, przy których udzielaniu nie jest sprawdzana historia kredytowa potencjalnego pożyczkobiorcy. W naszym wpisie – Kredyt dla zadłużonych – znajdziesz ranking najlepszych ofert finansowania dla osób zadłużonych.
Działania Fundacji PKO BP - rodzaje projektów
Należy zaznaczyć, że Fundacja PKO BP, jako integralna część struktur PKO Banku Polskiego, skupia się na promowaniu wartości związanych z edukacją, kulturą, zdrowiem i pomocą społeczną. Poprzez swoje działania dąży do wprowadzania trwałych zmian i wywierania korzystnego wpływu na społeczeństwo. Projekty przez nią realizowane podzielić można na tzw. Projekty Strategiczne i Projekty Lokalne. Przy czym Projekty Strategiczne to długofalowe zadania we współpracy z ogólnopolskimi partnerami, obejmujące wsparcie finansowe i udział pracowników banku w działaniach wolontariatu. Fundacja zwraca uwagę na to, by partnerzy, z którymi podejmują współpracę, posiadali nienaganną reputację. Projekty Lokalne skupiają się na współpracy z lokalnymi organizacjami, samorządami i placówkami edukacyjnymi. Można je zgłosić poprzez wypełnienie elektronicznego formularza, dostępnego na stronie Fundacji. Obecnie ważną rolę pełnią również tzw. Projekty Specjalne – są to inicjatywy własne Fundacji i pracowników Banku. Fundacja zachęca do aktywnego udziału pracowników w tworzeniu autorskich projektów. Każdy taki projekt jest nadzorowany przez wolontariusza, wybranego spośród pracowników banku, który koordynuje pomoc w danej społeczności.
Inicjatywy Fundacji PKO BP
Poniżej prezentujemy listę wybranych projektów, wydarzeń realizowanych i wspieranych przez Fundację Banku Polskiego:
- Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa – organizacja zbiórek krwii na terenie całego kraju, mobilne punkty pobrań;
- “Podziel się na święta” – charytatywne wsparcie organizowane przez pracowników banku dla najbardziej potrzebujących (gromadzenie żywności);
- “Czas dla seniora”;
- Program Budowy Polskiego Sztucznego Serca – finansowe wsparcie badań;
- Integracyjne Spotkania Mikołajkowe – uczestniczą w nich dzieci z różnych zakątków kraju, przebywające m.in. w domach dziecka, placówkach opiekuńczo-wychowawczych czy też placówkach opieki paliatywnej;
- Fundacja wspiera Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnych Kierowców – SPiNKa oraz działania na rzecz młodzieży organizowane przez Stowarzyszenie SIEMACHA.
Fundacja PKO BP, poprzez konkretne projekty i inicjatywy, przyczynia się do poprawy warunków życia w społecznościach lokalnych i ogólnokrajowych. Buduje jednocześnie silniejsze więzi społeczne, pozwala wspierać młodych zdolnych Polaków, ale również tych najbardziej potrzebujących. Fundacja stawia na aktywne zaangażowanie, inspiruje i motywuje do podejmowania działań na rzecz wspólnego dobra.
Struktura organizacyjna Fundacji PKO BP
Jak większość tego typu organizacji, Fundacja ta posiada grupę osób, która kieruje nią i dba o jej codzienne funkcjonowanie. To właśnie zarząd i struktura organizacyjna zajmują się nadzorem projektów, wydarzeń, które obejmują działalności fundacji. Na zakończenie warto wspomnieć, że Fundacja PKO BP, kierowana obecnie przez panią Aleksandrę Mazur, aktywnie angażuje się w projekty społeczne, edukacyjne i kulturalne. Jej działania obejmują różnorodne obszary. Transparentność działań zarządu zapewnia skuteczność inicjatyw, a Fundacja inspiruje do udziału w projektach, które pozytywnie wpływają na życie wielu osób.
Źródła:
https://www.fundacjapkobp.pl
Dodaj komentarz