Strona główna Aktualności Getin Bank ostrzega przed fałszywymi linkami

Getin Bank ostrzega przed fałszywymi linkami

author
Patryk Byczek
28 września 2021

Getin Bank opublikował komunikat prasowy, w którym po raz kolejny zwraca uwagę na problem i jednocześnie ostrzega przed oszustami, którzy usilnie próbują wyłudzić dane bankowe. Tym razem oszuści wysyłają fałszywe wiadomości SMS z informacją o kwarantannie. Sprawdzamy szczegóły.

Jak wynika obserwacji Getin Banku, oszuści wysyłają do Klientów wiadomości SMS z zawartym w nich fałszywym linkiem w celu sprawdzenia statusu kwarantanny. Tego typu ataki są do siebie bardzo zbliżone, lecz różnią się detalami. W przypadku otworzenia linku z SMS-a, wyskoczy komunikat o konieczności zaktualizowania aplikacji “Flash Player”. W momencie pobrania takiej aplikacji, oszuści w prosty sposób mogą przejąć kontrolę nad naszym urządzeniem.
Ponadto w tego typu wiadomości można przeczytać, że ktoś znalazł nasz zgubiony portfel i chce go nam zwrócić, lecz konieczne jest potwierdzenie swoich danych (czy faktycznie zgadzają się z tymi rzekomo znalezionymi wraz z portfelem). Przestępcy bardzo często zmieniają treść wiadomości, żeby jak najbardziej wpasować się w sytuację.
Getin Bank sesje Elixir
Getin Bank – infolinia
Getin Bank – kod SWIFT
[/sekcja-szara-logo]

Jak uniknąć oszustwa

Getin Bank informuje, że trzymając się czterech prostych kroków mamy ogromną szansę na uniknięcie oszustów. Bank zaleca:
– niepobieranie jakichkolwiek aplikacji/oprogramowania wspierającego obsługę bankowości internetowej z nieznanego lub podejrzanego źródła. Jedyne aplikacje, jakie promuje Getin Bank to Getin Mobile i Noble Mobile i są one dostępne w oficjalnych sklepach na smartfony,
– zachowanie dla siebie loginu i hasła do bankowości internetowej i niepodawanie nikomu danych zawartych na kartach płatniczych,
– logowanie się do konta tylko z poziomu oficjalnej strony internetowej Getin Banku, co jednocześnie oznacza unikanie wszelkiego rodzaju linków unikania w wiadomościach SMS oraz e-mail od nieznanych osób,
– zwracać szczególną uwagę na treść wiadomości SMS otrzymywanych od Getin Banku. Chodzi o to, aby każdy SMS z kodem autoryzacyjnym bardzo dokładnie przeczytać, aby wiedzieć czego dotyczy. Jeżeli treść nie zgadza się z dyspozycją zleconą przez Klienta to nie należy wpisywać gdziekolwiek otrzymanego kodu.


Getin Bank

Getin Bank powstał w 2004 roku w wyniku połączenia Getin Banku SA z Noble Bankiem SA. Instytucja kieruje swoją ofertę od małych i średnich firm, dużych korporacji, wspólnot mieszkaniowych oraz Klientów indywidualnych. Bank obsługuje może obsługiwać swoich Klientów w ponad 400 oddziałach własnych i franczyzowych oraz poprzez bankowość internetową i mobilną. Ponadto dostępne są równie punkty samoobsługowe Getin Point oraz bardzo wielu pośredników. Z usług Getina korzysta ponad 2 400 000 Klientów. Prezesem zarządu jest Artur Klimczak.


źródło: https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/aktualnosci/uwazaj-na-sms-y-z-linkami-nowe-ataki.html

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Deutsche Bank w Piotrkowie Trybunalskim
Wpisy Inne
author
Dominika Sobieraj
23 listopada 2017

Deutsche Bank w Piotrkowie Trybunalskim

Ranking chwilówek – wrzesień 2019
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
03 września 2019

Ranking chwilówek – wrzesień 2019

Ranking kredytów gotówkowych – marzec 2020
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
01 marca 2020

Ranking kredytów gotówkowych – marzec 2020

Ranking kredytów konsolidacyjnych – listopad 2015
Wpisy
author
Marta-Bogacka-Nowak
02 listopada 2015

Ranking kredytów konsolidacyjnych – listopad 2015

Tylko 10% zobowiązanych płaci abonament
Wpisy
author
Aneta Jankowska
07 października 2018

Tylko 10% zobowiązanych płaci abonament

Inbank zwiększa oprocentowanie lokat
Wpisy
author
Lukasz_Zubrzycki
26 lipca 2017

Inbank zwiększa oprocentowanie lokat