Getin Bank ostrzega przed fałszywymi linkami

Getin Bank ostrzega przed fałszywymi linkami

author
28 września 2021

Getin Bank opublikował komunikat prasowy, w którym po raz kolejny zwraca uwagę na problem i jednocześnie ostrzega przed oszustami, którzy usilnie próbują wyłudzić dane bankowe. Tym razem oszuści wysyłają fałszywe wiadomości SMS z informacją o kwarantannie. Sprawdzamy szczegóły.

Jak wynika obserwacji Getin Banku, oszuści wysyłają do Klientów wiadomości SMS z zawartym w nich fałszywym linkiem w celu sprawdzenia statusu kwarantanny. Tego typu ataki są do siebie bardzo zbliżone, lecz różnią się detalami. W przypadku otworzenia linku z SMS-a, wyskoczy komunikat o konieczności zaktualizowania aplikacji “Flash Player”. W momencie pobrania takiej aplikacji, oszuści w prosty sposób mogą przejąć kontrolę nad naszym urządzeniem.
Ponadto w tego typu wiadomości można przeczytać, że ktoś znalazł nasz zgubiony portfel i chce go nam zwrócić, lecz konieczne jest potwierdzenie swoich danych (czy faktycznie zgadzają się z tymi rzekomo znalezionymi wraz z portfelem). Przestępcy bardzo często zmieniają treść wiadomości, żeby jak najbardziej wpasować się w sytuację.
Getin Bank sesje Elixir
Getin Bank – infolinia
Getin Bank – kod SWIFT
[/sekcja-szara-logo]

Jak uniknąć oszustwa

Getin Bank informuje, że trzymając się czterech prostych kroków mamy ogromną szansę na uniknięcie oszustów. Bank zaleca:
– niepobieranie jakichkolwiek aplikacji/oprogramowania wspierającego obsługę bankowości internetowej z nieznanego lub podejrzanego źródła. Jedyne aplikacje, jakie promuje Getin Bank to Getin Mobile i Noble Mobile i są one dostępne w oficjalnych sklepach na smartfony,
– zachowanie dla siebie loginu i hasła do bankowości internetowej i niepodawanie nikomu danych zawartych na kartach płatniczych,
– logowanie się do konta tylko z poziomu oficjalnej strony internetowej Getin Banku, co jednocześnie oznacza unikanie wszelkiego rodzaju linków unikania w wiadomościach SMS oraz e-mail od nieznanych osób,
– zwracać szczególną uwagę na treść wiadomości SMS otrzymywanych od Getin Banku. Chodzi o to, aby każdy SMS z kodem autoryzacyjnym bardzo dokładnie przeczytać, aby wiedzieć czego dotyczy. Jeżeli treść nie zgadza się z dyspozycją zleconą przez Klienta to nie należy wpisywać gdziekolwiek otrzymanego kodu.


Getin Bank

Getin Bank powstał w 2004 roku w wyniku połączenia Getin Banku SA z Noble Bankiem SA. Instytucja kieruje swoją ofertę od małych i średnich firm, dużych korporacji, wspólnot mieszkaniowych oraz Klientów indywidualnych. Bank obsługuje może obsługiwać swoich Klientów w ponad 400 oddziałach własnych i franczyzowych oraz poprzez bankowość internetową i mobilną. Ponadto dostępne są równie punkty samoobsługowe Getin Point oraz bardzo wielu pośredników. Z usług Getina korzysta ponad 2 400 000 Klientów. Prezesem zarządu jest Artur Klimczak.


źródło: https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/aktualnosci/uwazaj-na-sms-y-z-linkami-nowe-ataki.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

ING Bank Śląski w Kędzierzynie-Koźlu
Oddziały
author
01 sierpnia 2019

ING Bank Śląski w Kędzierzynie-Koźlu

Szybsze wakacje z Bankiem Pocztowym
Bez kategorii
author
28 czerwca 2020

Szybsze wakacje z Bankiem Pocztowym

Promocja: „Premia w zasięgu ręki” w BNP Paribas
Bez kategorii
author
03 października 2020

Promocja: „Premia w zasięgu ręki” w BNP Paribas

Podwyżki dla nauczycieli w 2018 roku
Wpisy
author
15 lutego 2018

Podwyżki dla nauczycieli w 2018 roku

Kredyt hipoteczny Brodnica
Kredyty miasta
author
16 lutego 2022

Kredyt hipoteczny Brodnica