Getin Bank ostrzega przed oszustami

Getin Bank ostrzega przed oszustami

author
31 marca 2021

Getin Bank opublikował komunikat prasowy, w którym kolejny raz ostrzega przed oszustami próbującymi wyłudzić dane bankowe. Oszuści tym razem podszywają się pod pracowników Getin Banku, którzy kontaktując się telefonicznie próbują oszukać nieświadomych Klientów. Sprawdzamy szczegóły.

Jak wynika obserwacji Getin Banku, oszuści mogą dzwonić do Klientów w celu:

– anulowania transakcji,
– zaciągnięcia kredytu,

czy jakiejkolwiek innej operacji bankowej. Oszuści mogą również informować, że środki Klienta są w niebezpieczeństwie. Tym, co może zmylić każdego, jest numer, z którego dzwonią oszuści. Na telefonie może wyświetlić się identyczny numer, jak numer infolinii Getin Banku. Oszuści będą Klientom oferować pomoc i zachęcać, aby Ci zainstalowali specjalne oprogramowanie, które w teorii będzie chroniło komputer czy smartfon, a w praktyce pozwoli to przestępcom na przejęcie kontroli nad urządzeniem Klienta instytucji. Cały proces, do którego będą zachęcali podeprą tym, że jest to wyłącznie chęć niesienia pomocy. Przestępcy mogą się również posunąć do tego, że bezpośrednio poproszą o podanie danych do logowania na konto lub dane widniejące na karcie płatniczej.

Należy dodać, że ewentualna odmowa ze strony Klienta może zostać źle odebrana, a oszuści mogą zacząć straszyć Klienta konsekwencjami, na przykład zawiadomieniem policji w danej sprawie. Oszuści mogą to tłumaczyć w taki sposób, że skoro Klient nie chce podać danych to paradoksalnie, może być zamieszany we współpracę z oszustami.

Getin Bank sesje Elixir

Getin Bank – infolinia

Getin Bank – kod SWIFT

[/sekcja-szara-logo]

Jak uniknąć oszustwa

Getin Bank informuje, że trzymając się czterech prostych kroków mamy ogromną szansę na uniknięcie oszustów. Bank zaleca:

– niepobieranie jakichkolwiek aplikacji/oprogramowania wspierającego obsługę bankowości internetowej z nieznanego lub podejrzanego źródła. Jedyne aplikacje, jakie promuje Getin Bank to Getin Mobile i Noble Mobile i są one dostępne w oficjalnych sklepach na smartfony,

– zachowanie dla siebie loginu i hasła do bankowości internetowej i niepodawanie nikomu danych zawartych na kartach płatniczych,

– logowanie się do konta tylko z poziomu oficjalnej strony internetowej Getin Banku, co jednocześnie oznacza unikanie wszelkiego rodzaju linków unikania w wiadomościach SMS oraz e-mail od nieznanych osób,

– zwracać szczególną uwagę na treść wiadomości SMS otrzymywanych od Getin Banku. Chodzi o to, aby każdy SMS z kodem autoryzacyjnym bardzo dokładnie przeczytać, aby wiedzieć czego dotyczy. Jeżeli treść nie zgadza się z dyspozycją zleconą przez Klienta to nie należy wpisywać gdziekolwiek otrzymanego kodu.


Getin Bank

Getin Bank powstał w 2004 roku w wyniku połączenia Getin Banku SA z Noble Bankiem SA. Instytucja kieruje swoją ofertę od małych i średnich firm, dużych korporacji, wspólnot mieszkaniowych oraz Klientów indywidualnych. Bank obsługuje może obsługiwać swoich Klientów w ponad 400 oddziałach własnych i franczyzowych oraz poprzez bankowość internetową i mobilną. Ponadto dostępne są równie punkty samoobsługowe Getin Point oraz bardzo wielu pośredników. Z usług Getina korzysta ponad 2 400 000 Klientów. Prezesem zarządu jest Artur Klimczak.


źródło: https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/aktualnosci/ostrzezenie-przed-oszustami-podszywajacymi-sie-pod-pracownikow-banku-p.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Credit Agricole w Krotoszynie
Oddziały
author
24 lipca 2019

Credit Agricole w Krotoszynie

Zysk mBanku w III kwartale 2019
Bez kategorii
author
01 listopada 2019

Zysk mBanku w III kwartale 2019

Po pożyczki sięgamy częściej, lecz na niższe kwoty
Bez kategorii
author
23 października 2019

Po pożyczki sięgamy częściej, lecz na niższe kwoty

Co to jest split payment ?
Wpisy
author
10 maja 2017

Co to jest split payment ?